آشنایی با کمک‌یار

کمک‌یار پس از ساعت‌ها تلاش و صرف هزینه و انرژی اعضای گروه جهان بهتر و همچنین افرادی که به گروه جهان بهتر کمک کردند، آماده و راه‌اندازی شد تا در دسترس دو گروه از افراد قرار گیرد:

گروه اول:

دوستانی که به‌تازگی با قوانین جهان و مطالب سایت آشنا شده‌اند و می‌خواهند برای حل مسائل زندگی‌شان از قدرت آگاهی جمعی و تجارب افرادی استفاده کنند که درک بهتر و کامل‌تری از قوانین دارند، افرادی که در مَدارهای بالاتری قرار دارند و به کمک این آگاهی‌ها و نگرش‌ها توانسته‌اند مسائل زندگی‌شان را حل کنند و زندگی بهتری را در تمامی جنبه‌ها برای خود بسازند.

گروه دوم:

دوستانی که به دنبال ساخت باورهای قدرتمند کننده و جایگزین نمودن آن‌ها با باورهای مخرب و تضعیف‌کننده قدیمی هستند و می‌خواهند آگاهی‌هایشان از قوانین را تبدیل به عادت رفتاری در زندگی خود کنند تا به این وسیله رشد نموده و به مدارهای بالاتر ارتقاء یابند.

در حقیقت فعالیت در کمک‌یار مانند یک دوره‌ی کارآموزی عملی است (درباره گروه دوم) که فرد در آن، آموزه‌های خود را مورداستفاده قرار می‌دهد؛ فضایی که می‌توانید آنچه را که آموخته‌اید به‌کارگیرید و از مهارت‌هایی که کسب کرده‌اید برای خلق یک نتیجه ملموس و واقعی استفاده کنید.

هر لحظه‌ای که برای پاسخ دادن به سؤالات دوستان در کمک‌یار، صرف زیباتر شدن زندگی افراد می‌کنید، باعث هدایت شما به مدارهای بالاتر (مدارهایی که زیبایی‌ها در آن بیشتر است) و دریافت زیبایی‌های بیشتر می‌شود.

شعار و هدف گروه جهان بهتر را یادتان هست؟ «خوب زندگی کنیم و کمک کنیم تا جهان جای بهتری برای زندگی کردن دیگران باشد».

درواقع، بهترین و قوی‌ترین عامل برای درک بهتر آنچه از قوانین جهان آموخته‌اید و همچنین تبدیل آن آموخته‌ها به عادت‌های رفتاری در زندگی، آموزش تمام و کمال آموخته‌هایتان به دیگران است؛ این کار از شما یک فرد پیشرو و موفق می‌سازد.

«به افراد کمک کن! چون کمک تو به شکل‌های مختلف به زندگی‌ات باز می‌گردد…»
(سید محمد موسوی)

به همین دلیل ساده و همچنین منطقی، هر لحظه‌ای که در کمک‌یار صرف پاسخ به سؤالات دوستان می‌کنید، لحظه‌ای است طلایی برای ساختن یک باور قدرتمند کننده‌ی دیگر و یا تقویت باورهای قدرتمند کننده‌ی قبلی؛ درواقع این کار باعث می‌شود:

 1. برای یافتن راه‌حل‌های هماهنگ با قوانین، تأمل داشته باشید.
 2. قوانین جهان و زندگی در این جهان برای شما یادآوری شود.
 3. ذهن به نگاه کردن با ذره‌بینِ «قوانین زندگی» به هر موضوعی، عادت کند.

این کار نه‌تنها شما را به قوانین جهان مسلط‌تر می‌کند، بلکه با ارائه هر پاسخ به سؤالات دوستان، قوانین را به خودتان یادآور می‌شوید؛ تکرار و ادامه‌ی این کار، موجب شکل گرفتن باورهای قدرتمند کننده‌ای می‌شود و نتایجی را وارد زندگی‌تان می‌کند که همیشه رؤیایش را داشته‌اید.

در حقیقت، به‌اندازه‌ای که این توانایی را در خودتان پرورش می‌دهید، به همان اندازه نیز باورهایتان قدرتمند کننده‌تر می‌شوند و باعث ارتقاء مدار شما و همچنین دستیابی به نعمت‌ها و امکانات بیشتری از جهان می‌گردد.

به‌طور خلاصه، وقتی تلاش می‌کنید هر موضوعی را از دیدگاه قوانین جهان بررسی نمایید، ناخودآگاه، عادتِ رفتار کردن بر اساس قوانین در وجود شما شکل می‌گیرد؛ ناخودآگاه، همواره با تمرکز بیشتر به خواسته‌ها فرکانس هم‌جنس با آن خواسته‌ها را ارسال می‌کنید؛ در این صورت، جهان بدون هیچ‌گونه استثنایی، خواسته‌های بیشتری را وارد زندگی‌تان خواهد کرد.

این هدف اصلی کمک‌یار است؛ یعنی خوب زندگی کنیم و کمک کنیم تا جهان جای بهتری برای زندگی کردن باشد.

کمک‌یار به این صورت کار می‌کند:

 1. شما یا دوست دیگری سؤالی را مطرح می کند. (دوستی که سؤالی دارد، آن را مطرح می کند)
 2. شما یا دوست دیگری که پاسخ سؤال مطرح شده را می‌داند، با پاسخ دادن به سؤال مطرح شده، به آن دوست کمک خواهد کرد. (دوستی دیگر به سؤال مطرح شده پاسخ می دهد)

نکته: درصورتی که سؤالی مطرح شود و پس از گذشت مدتی، پاسخ مناسبی برای آن ثبت نشود، من (سید محمد موسوی) سعی می کنم پاسخ آن سؤال را در مطالب آموزشی سایت منتشر کنم تا نه‌تنها پاسخ آن سؤال به‌خوبی داده شود، بلکه دوستان بیشتری از آن پاسخ استفاده کنند.

محدودیت‌ها: تنها محدودیتی که برای کمک‌یار درنظر گرفته شده است، عدم ارسال سؤال تکراری می‌باشد؛ از آنجا که دوستان عزیزمان انرژی می‌گذارند و صمیمانه به سؤالات شما پاسخ می دهند، تایید سؤالات تکراری امکان‌پذیر نخواهد بود؛ بنابراین قبل از ارسال سؤالتان، ابتدا موضوع یا کلمات مرتبط را در کمک‌یار جستجو کنید و درصورتی که سؤال موردنظرتان را نیافتید، با استفاده از بخش «درج سؤال جدید» در کمک‌یار، سؤال خود را ارسال کنید.

امتیازها

 • با ارسال سؤال جدید و تایید شدن آن، 3 امتیاز دریافت خواهید کرد.
 • با ارسال پاسخ مناسب برای هر سؤال، 6 امتیاز دریافت خواهید کرد.
 • علاوه بر دریافت امتیاز برای پاسخ به سؤالات، با مطالعه هر سؤال، 1 امتیاز دریافت خواهید کرد. (محدودیت: دریافت امتیاز برای مطالعه حداکثر 5 سؤال در هر روز)
 • امتیاز منفی: درصورت ارسال سؤال تکراری و یا ارسال سؤال غیرقابل تایید (سؤالی که با قوانین سایت مغایرت داشته باشد)، 5 امتیاز از امتیازات شما کسر خواهد شد.
 • امتیاز منفی: درصورتی که پاسخی ثبت کنید که با قوانین کمک‌یار مغایرت داشته باشد و موجب حذف شدن آن شود، 7 امتیاز از امتیازات شما کسر خواهد شد.
 • امتیاز منفی: بر اساس قوانین درج دیدگاه در سایت جهان بهتر، درصورتی که دیدگاهی ثبت کنید که با قوانین ارسال دیدگاه و قوانین کمک‎‌یار مغایرت داشته باشد و موجب حذف شدن آن گردد، 2 امتیاز از امتیازات شما کسر خواهد شد.

آشنایی با شیوه‌ی ارسال سؤال

برای ارسال سؤال جدید در کمک‌یار، ابتدا به بخش «درج سؤال جدید در کمک‌یار» مراجعه فرمایید؛ سپس مراحل زیر را طبق توضیحات انجام دهید:

 1. عنوان: اولین گام برای ارسال سؤال جدید در کمک‌یار، انتخاب یک عنوان مناسب برای سؤال است. عنوان باید کوتاه و مرتبط با موضوع سؤال باشد (بهتر است عنوان سؤال حداقل 3 و حداکثر 10 کلمه باشد)؛ برای مثال:
  مثال اول – اگر می‌خواهید یک کسب‌وکار جدید راه‌اندازی کنید و سرمایه‌ای ندارید، عنوان سؤالتان را به این صورت تایپ کنید: «راه‌اندازی کسب‌وکار بدون سرمایه اولیه».
  مثال دوم – اگر می‌خواهید ارتباط قانون جذب با عدالت خدا و دین اسلام را بدانید، عنوان سؤال خود را به این صورت تایپ کنید: «قانون جذب در دین اسلام و ارتباط آن با عدالت خداوند چگونه است؟»
  لطفاً از ایموجی‌ها (شکلک‌ها) در عنوان سؤال استفاده نکنید، در صورت استفاده، سؤال تأیید نمی‌شود.
 2. متن سؤال: پس از نوشتن عنوان سؤال، نوبت به متن سؤال می‌رسد؛ در نوشتن متن سؤال باید به این نکته توجه شود که هرچقدر متن سؤال خود را کامل‌تر و با جزئیات بیشتری بنویسید، پاسخ‌های بهتر و مرتبط‌تری دریافت خواهید کرد.
  استفاده از ایموجی‌ها در متن سؤال آزاد است.
 3. دسته‌بندی: گام بعدی انتخاب دسته‌ی مناسب و مرتبط به سؤال است (بخش بعدی در همین صفحه مطالعه شود).
 4. برچسب‌ها: برچسب‌ها درواقع کلمه یا کلماتی هستند که به سایر دوستان کمک می‌کنند تا سؤال شما را سریع‌تر بیابند؛ اگر از اینستاگرام یا تلگرام استفاده کرده باشید، حتماً با واژه‌ی هشتگ آشنایی دارید؛ برچسب‌ها نیز شبیه به هشتگ‌ها هستند، اما با این تفاوت که از کاراکتر # در ابتدای آن‌ها استفاده نمی‌کنیم و هر برچسب با کاما (,) از برچسب بعدی جدا می‌شود.
  – چند نمونه مثال برای درک بهتر برچسب‌ها: موفقیت فردی , ثروت , خوشبختی , قانون جذب چیست , کسب‌وکار , آرامش , عشق , قرآن
  نکته مهم: این برچسب‌ها صرفاً جهت درک بهتر مثال زده شدند؛ شما باید با توجه به عنوان و موضوع سؤالتان برچسب‌های مرتبط و مناسب بنویسید؛ برای مثال، اگر درباره راه‌اندازی کسب‌وکار سؤال دارید، برچسب‌هایی با عنوان کسب‌وکار را تایپ کنید و یا اگر درباره قانون جذب سؤال دارید، برچسب‌هایی را تایپ کنید که به موضوع و عنوان قانون جذب مربوط باشند. (لطفاً برچسب‌های بی‌ربط استفاده نکنید)
  تعداد برچسب‌ها می‌تواند حداقل 1 عدد و حداکثر 5 یا 6 عدد باشد.

پس از پر کردن فرم ارسال سؤال، روی دکمه‌ی «ثبت» کلیک کنید؛ سؤال شما برای گروه جهان بهتر ارسال می‌شود و پس از بررسی تأیید خواهد شد.

پیشنهاد: ازآنجاکه سؤال تکراری تأیید نمی‌شود، لطفاً قبل از ارسال سؤال جدید، از فیلد جستجوی کمک‌یار استفاده کرده و در صورتی که سؤال مربوطه را نیافتید، سؤال خود را مطرح فرمایید.

آشنایی با دسته‌بندی‌های کمک‌یار

در کمک‌یار ۹ دسته‌ی اصلی وجود دارد که با توجه به موضوع سؤال باید دسته‌بندی مناسب و مرتبط با موضوع، انتخاب شود:

موفقیت فردی: سؤالاتی که مرتبط با موضوع موفقیت فردی هستند، در این دسته قرار می‌گیرند؛ برای مثال، سؤالاتی که درباره دستیابی به هدف یا اهدافی خاص باشد.

موفقیت مالی: سؤالاتی که مرتبط با موضوع پول و ثروت، موفقیت‌های مربوط به مباحث مالی و… هستند، در این دسته قرار می‌گیرند؛ برای مثال، سؤالاتی که درباره افزایش درآمد و یا… هستند.

کسب‌وکار: هرگونه سؤالی که مرتبط با موضوع کسب‌وکار باشد، در این دسته قرار می‌گیرد؛ برای مثال، سؤالاتی که درباره راه‌اندازی کسب‌وکار، گسترش کسب‌وکار و یا… باشد.

قانون جذب: ازآنجاکه انحرافات زیادی درباره قانون جذب ایجاد شده است، تصمیم گرفتیم موضوع قانون جذب نیز در دسته‌بندی کمک‌یار وجود داشته باشد؛ درنتیجه هرگونه سؤال مرتبط با قانون جذب در این دسته قرار می‌گیرد.

مسائل زندگی: سؤالاتی که درباره مسائل زندگی دارید، در این دسته قرار می‌گیرند؛ برای مثال، سؤالی که درباره روش و راه‌حل برای حل یک مسئله در زندگی باشد.

قرآن: هرگونه سؤالاتی که مربوط به قرآن باشد، در این دسته قرار می‌گیرند.

روابط: سؤالاتی که موضوع آن‌ها به روابط، خانواده و یا اجتماع مربوط شوند، در این دسته قرار می‌گیرند.

معنویت: سؤالاتی که به موضوعات معنوی مربوط می‌شود، در این دسته قرار می‌گیرند.

راهنمایی درباره‌ی مسائل فنی سایت: هرگونه سؤالاتی که به سایت و مسائل سایت مربوط می‌شود، در این دسته قرار می‌گیرند؛ نکته‌ی مهم: این بخش فقط توسط اعضای گروه جهان بهتر تکمیل می‌گردد و شما مجاز به ارسال سؤال در این بخش نیستید؛ بنابراین درصورتی که سؤالی درباره‌ی مسائل فنی سایت دارید به صفحه‌ی ارتباط با ما مراجعه کنید، سپس بخش پشتیبانی را انتخاب نموده و سؤال خود را به صورت کامل و با جزئیات مطرح فرمایید.
نکته‌ی مهم بعدی: در این بخش توسط گروه جهان بهتر آموزش‌های کوتاهی قرار می‌گیرد که ممکن است برای شما سؤالاتی ایجاد شود، شما مجاز هستید در زیر همان آموزش، سؤال خود را به صورت پاسخ به آن آموزش، مطرح نمایید تا پاسخ داده شود. (لطفا از مطرح نمودن سؤال جداگانه درباره آموزش‌هایی که در این دسته قرار گرفته‌اند، خودداری فرمایید.)

آشنایی با شیوه‌ی پاسخ‌دهی به سؤالات

پیشنهاد می‌کنیم قبل از پاسخ‌دهی به سؤال مربوطه، ابتدا پاسخ‌هایی که قبلاً منتشر شده‌اند را مطالعه بفرمایید تا پاسخی که مطرح می‌کنید کامل‌تر و عمیق‌تر باشد؛ علاوه‌ بر این ممکن است در برخی از پاسخ‌های دوستان، نکته‌ای را یاد بگیرید که حتی در کتاب‌ها نیز یافت نمی‌شود!

حتی اگر ممکن است پاسخ شما تکراری باشد، پاسخ خود را از دیدگاهِ خودتان مطرح کنید، ازآنجاکه مَدار افراد مختلف با یکدیگر متفاوت است، ممکن است برداشت‌ها و پاسخ‌ها نیز متفاوت باشد.

سعی کنید پاسخی که مطرح می‌کنید کاملاً مرتبط با سؤال باشد؛ لطفاً از کپی کردن مطالب سایت‌های دیگر و حتی همین سایت جدا خودداری فرمایید (هرگونه کپی‌برداری از مطالب سایت‌های دیگر و حتی همین سایت با قوانین کمک‌یار مغایرت دارد)؛ پاسخ باید فقط از دیدگاهِ خودتان باشد؛ درصورتی‌که مطلب مهم و مفیدی را یافتید که به سؤال مربوط است، درج خلاصه‌ای از آن مطلب که خودتان آن را نوشته‌اید بلامانع است.

پیشنهاد: حتماً قوانین کمک‌یار را مطالعه فرمایید.