قوانین ارسال سؤال در کمک‌یار

 1. ارسال سؤال تکراری مجاز نیست و تأیید نمی‌شود.
 2. عنوان سؤال باید جمله‌ای کوتاه، معنادار و مرتبط با توضیح سؤال باشد.
 3. ارسال هرگونه سؤال خارج از دسته‌بندی‌های کمک‌یار غیرمجاز است و تأیید نمی‌شود.
 4. مطرح نمودن هرگونه سؤال سیاسی و مغایر با شئونات و قوانین جمهوری اسلامی ایران ممنوع می‌باشد.
 5. سؤالاتی که توهین‌آمیز و یا ضد قومیت، دین و یا مذهب خاصی باشند غیرمجاز هستند و تأیید نخواهند شد.
 6. درج لینک و تصویر در متن سؤال به هر شکلی غیرمجاز می‌باشد و در صورت مشاهده، ۱۰ امتیاز از امتیازات فرد متخلف کسر خواهد شد و در صورت تکرار، حساب کاربری فرد به مدت ۷۲ ساعت و یا بیشتر مسدود خواهد شد.
 7. ایجاد سؤالات یکسان با عناوین مختلف غیرمجاز است.
 8. استفاده از عناوین رکیک و توهین‌آمیز برای سؤالات غیرمجاز است.
 9. استفاده از ایموجی‌ها (شکلک‌ها) در عنوان سؤال ممنوع می‌باشد ولی در متن سؤال آزاد است.
 10. استفاده از جملات و یا هرگونه نشانه‌ای که در جهت تبلیغ برای شخص، شرکت یا مؤسسه‌ی خاصی باشد، غیرمجاز می‌باشد و سؤال با چنین ویژگی‌ای تأیید نخواهد شد.
 11. سؤالاتی که ماهیت متن توضیح آن صرفاً یک جواب یا یک دیدگاه است تا یک سؤال، تایید نمی‌شود؛ حتی اگر مفید و باکیفیت باشد.
 12. از قصد و هدف خود برای ارسال سؤال مطمئن شوید؛ زیرا پس تأیید و انتشار سؤال توسط کارشناس مربوطه، به هیچ‌عنوان قابل ویرایش و یا حذف نخواهد بود.

نکات مهم

 • توضیحات سؤال باید به‌گونه‌ای نوشته شود که مسئله را به صورت کامل بیان کند تا پاسخ‌دهندگان بتوانند مسئله اصلی را درک کرده و راه‌حل‌های خود را ارائه دهند.
 • شما مجاز به درج سؤال در دسته‌ی «راهنمایی درباره مسائل فنی سایت» نیستید؛ جهت مطرح نمودن سؤال درباره مسائل فنی سایت، به صفحه‌ی ارتباط با ما مراجعه نموده و واحد پشتیبانی سایت را انتخاب کنید؛ سپس سؤال خود را به صورت کامل و با جزئیات مطرح نمایید.
 • حتماً از میان دسته‌های موجود (موفقیت فردی، موفقیت مالی، قانون جذب، مسائل زندگی، قرآن، روابط و کسب‌و‌کار) یک دسته‌ی مرتبط با سؤال را انتخاب کنید.
 • قبل از ارسال سؤال، نوشته‌ی خود را یک‌بار دیگر بررسی نمایید و از درستی املاء و نحوه‌ی نگارش آن اطمینان حاصل کنید؛ زیرا پس از ارسال توسط شما قابل ویرایش نخواهد بود.
 • از قصد و هدف خود برای ارسال سؤال مطمئن شوید؛ زیرا پس از تأیید و انتشار سؤال توسط کارشناس مربوطه، به هیچ‌عنوان قابل ویرایش و یا حذف نخواهد بود.
 • سؤالی که منطبق با قوانین کمک‌یار باشد، حداکثر طی ۷۲ ساعت تأیید و منتشر خواهد شد.

قوانین ارسال پاسخ برای سؤالات

 1. ارسال هرگونه پاسخی که چنین شرایطی را داشته باشد غیرمجاز بوده و از تأیید آن معذوریم:
  – پاسخی که دارای مطالب کپی‌شده از سایر سایت‌های اینترنتی باشد؛ حتی اگر بسیار مفید و آموزنده باشد.
  – پاسخی که توهین‌آمیز باشد.
  – پاسخی که سیاسی باشد.
  – پاسخی که مخالف شئونات و قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد.
  – پاسخی که در آن لینک و یا تصویر به‌کار رفته باشد.
  – پاسخی که بر ضد قوم، ملیت و یا دین و مذهب خاصی باشد.
  – پاسخی که حاوی اطلاعات فردی مثل شماره تماس، آدرس ایمیل، نام کاربری، آدرس سایت‌های دیگر و یا به هرشکلی به قصد ارتباط با دیگران در خارج از سایت باشد.
  – استفاده از جملات و یا هرگونه نشانه‌ای که در جهت تبلیغ برای شخص، شرکت یا مؤسسه‌ی خاصی باشد.
 2. پاسخی که در آن از مطالب سایت‌های دیگر و یا همین سایت به‌صورت کپی‌شده استفاده شده باشد، مجاز نیست و تأیید نخواهد شد؛ حتی اگر بسیار مفید و آموزنده باشد.
  تبصره ۱-۲) اگر فرد از مطلبی (از سایت‌ها) خلاصه‌ای را خودش نوشته باشد، استفاده از آن در پاسخ خود بلامانع است.
 3. استفاده از مطالب کتاب‌ها در پاسخ به سؤالات، فقط با ذکر منبع (نام کتاب و نویسنده – بدون لینک) مجاز است؛ مگر آنکه فرد از آن مطالب خلاصه‌ای را خودش نوشته باشد.

نکات مهم

 • کلیه پاسخ‌ها و دیدگاه‌هایی که منطبق با قوانین کمک‌یار باشد، حداکثر طی ۷۲ ساعت تأیید و منتشر خواهد شد.
 • پس از ثبت پاسخ توسط کاربر و تأیید و انتشار آن توسط کارشناس مربوطه، امکان ویرایش و یا حذف آن توسط کاربر امکان‌پذیر نمی‌باشد.

قوانین ارسال دیدگاه برای پاسخ‌ها

 1. ارسال دیدگاه‌های کوتاه و چندکلمه‌ای مجاز نیست و درصورت مشاهده حذف خواهد شد. (اگر از پاسخ و دیدگاه فردی خوشتان آمده است، می‌توانید با امتیاز مثبت دادن به پاسخ یا سؤال آن فرد از او تشکر کنید؛ بنابراین نیازی به تشکر چندکلمه‌ای متنی نمی‌باشد، مگر آنکه بخواهید تشکری مفصل و یا اشاره به نکته‌ای خاص درباره‌ی آن پاسخ یا دیدگاه بنویسید.)

قوانین ارسال دیدگاه برای پاسخ‌های منتشر شده در کمک‌یار، طبق صفحه‌ی عمومی قوانین ارسال دیدگاه در سایت می‌باشد.

سخن پایانی

به منظور بهبود بیشتر این بخش جهت کمک به همه‌ی اعضای این خانواده برای تجربه زندگی باکیفیت‌تر در تمامی جنبه‌ها و رسیدن به سعادت، خوشبختی و ثروت در دنیا و آخرت، از شما دوست عزیز خواستاریم تا با رعایت قوانین کمک‌یار، ما را در بهبود محتوای آن و نیز پیشرفت بیشتر اعضای این خانواده صمیمی، یاری نمایید.