راهنمای ثبت‌نام

برای ثبت‌نام در سایت، قبل از هر کاری لازم است یک ایمیل داشته باشید و ایمیل شما باید حتماً فعال باشد؛ یعنی ایمیلی نباشد که چند سال پیش آن را ساخته‌اید اما مدت‌ها است که وارد آن نشده‌ و از آن استفاده نکرده‌اید!

ویدیوی آموزشی: شیوۀ ثبت نام و ورود به حساب کاربری

در این قسمت یاد می‌گیرید که چطور به راحتی در سایت ثبت نام کرده و وارد حساب کاربری‌تان شوید. توصیه می‌شود پس از مشاهدۀ این ویدیو، ادامۀ متن همین صفحه را نیز مطالعه فرمایید.

نکته

از آنجا که امروزه اکثر افراد، بیشتر از موبایل استفاده می‌کنند، تصمیم گرفتیم این ویدیو را در محیط موبایل برایتان ضبط کنیم؛ اما اگر از کامپیوتر استفاده می‌کنید، تمامی مراحلی که در این ویدیو آموزش داده‌ایم، در کامپیوتر، لپ‌تاپ و تبلت نیز دقیقاً به همین صورت است.

اگر ایمیل ندارید، هم‌اکنون می‌توانید یک ایمیل مناسب برای خودتان بسازید؛ فقط لازم است از یک سرویس‌دهنده باکیفیت استفاده کنید! (اگر طریقه ساخت ایمیل را نمی‌دانید، این عبارت را در گوگل جستجو کنید: «آموزش ساخت ایمیل در Gmail» و روی یکی از لینک‌های نمایش داده‌شده کلیک کنید، اکنون مراحل ساخت ایمیل را بر اساس آموزش مربوطه انجام دهید؛ سپس به فرم ثبت‌نام در سایت جهان بهتر بازگردید و مراحل ثبت‌نام را طبق آموزش این صفحه انجام دهید.)

پیشنهاد: ازآنجاکه ما با سرویس‌دهندگان مختلفی کار کرده‌ایم، پیشنهاد می‌کنیم در اولویت اول از سرویس‌دهنده‌ی Gmail و در اولویت دوم از سرویس‌دهنده‌ی Yahoo استفاده کنید.

نکته‌ی مهم: بر اساس بند 13 قوانین سایت، فرد موظف است که از آدرس ایمیلِ اصلی خود برای ثبت‌نام در سایت استفاده کند؛ ازآنجاکه لیست اعضای سایت به‌صورت روزانه توسط کارشناس مربوطه بررسی می‌شود و به‌صورت دستی به اعضای سایت نشان تأییدیه حساب تعلق می‌گیرد، حساب کاربری افرادی که از ایمیل غیر معتبر استفاده کرده باشند، به‌محض مشاهده بلافاصله از سایت حذف خواهد شد. (در صورت حذف شدنِ حساب کاربری، اطلاعات خرید‌های قبلی، موجودی کیف پول و… از بین خواهند رفت و قابل بازگشت نخواهند بود)

نکات تکمیلی

شروع مراحل ثبت‌نام در سایت

مرحله‌ی اول: (فرم ثبت‌نام)

از منوی بالای سایت، گزینه‌ی «ثبت نام» را کلیک کنید؛ سپس در صفحه‌ای که باز می‌شود، اطلاعات خواسته‌شده (نام کاربری و آدرس ایمیل) را وارد کنید.

نکات مهم

ازآنجاکه در پایان این مرحله، رمز عبور شما به‌صورت خودکار به ایمیلتان ارسال می‌گردد (همان ایمیلی که در هنگام ثبت‌نام وارد می‌کنید) تا بتوانید با آن رمز وارد سایت شوید، خیلی مهم است که در نوشتن آدرس ایمیلتان به املاء و شکلِ صحیح آن دقت نمایید.

یعنی مراقب باشید که قبل یا بعد از کاراکتر @ کاراکترهایی مثل «فاصله خالی» یا «نقطه» و… بکار نبرید تا موجب اشتباه شدن آدرس ایمیلتان نگردد. همچنین مراقب باشید که نامِ سرویس‌دهنده‌ی ایمیلتان را با املای صحیح تایپ کنید؛ یعنی مثلاً نام gmail را به‌اشتباه gamil ننویسید؛ زیرا یکی از دلایلی که برخی از دوستان نمی‌توانند ایمیل حاوی رمز عبور را دریافت کنند، اشتباه نوشتن آدرس ایمیلشان در اولین مرحله است. ( یک نمونه ایمیل صحیح: Example@gmail.com )

پس از انجام موارد فوق، لازم است ری‌کپچا را تأیید کنید؛ ری‌کپچا یک سیستم امنیتی است که اطمینان حاصل می‌کند کاربری که از سایت جهان بهتر استفاده می‌کند، یک بدافزار یا ربات نیست! (جهت کسب اطلاعات بیشتر «ری‌کپچا چیست؟» را بخوانید.)

یک بخش اختیاری وجود دارد که پس از کلیک روی آن بخش، یک فیلد با عنوان «نام نمایشی» ظاهر می‌گردد؛ پیشنهاد می‌کنیم نام نمایشی را حتماً (به‌صورت فارسی) وارد کنید. (البته پس از ثبت‌نام و ورود به حساب کاربری، از طریق بخش «ویرایش حساب کاربری» تکمیل پروفایل امکان‌پذیر است و اگر عجله دارید، می‌توانید این بخش را بعداً پر کنید.)

پس از انجام موارد فوق، روی دکمه‌ی «ثبت نام» کلیک کنید.

مرحله‌ی دوم: (مراجعه به ایمیل)

پس از کلیک روی دکمه‌ی «ثبت نام»، پیامی با متن زیر را مشاهده خواهید کرد:

«با تشکر بابت ثبت نام؛ جهت ادامه لطفاً وارد شوید.»

در این مرحله لازم است وارد ایمیلتان شوید؛ این همان مرحله‌ای است که اگر یک ایمیل فعال (یعنی ایمیلی که مرتباً از آن استفاده می‌کنید) وارد نکرده باشید، با مشکل مواجه می‌شوید.

پس از مراجعه به ایمیل، مشاهده می‌کنید که ایمیلی با عنوان «حساب کاربری شما در سایت جهان بهتر ایجاد شد!» دریافت نموده‌اید؛ در ایمیل دریافت شده، مشخصات شما (آدرس ایمیل، نام کاربری و رمز عبور) وجود دارد.

رمز عبور موجود در ایمیل دریافت‌شده به‌صورت خودکار برای ورود به حساب کاربری‌تان ایجاد شده است، پیشنهاد می‌کنیم در اولین فرصت رمز عبور خود را تغییر دهید. (از استفاده‌ی رمز عبورهای ساده مثل 12345 یا 123456789 یا 987654321 یا qwerty یا password و… جداً پرهیز نمایید.)

ازآنجاکه رمز عبور به حروف بزرگ و کوچک حساس است، برای پیشگیری از اشتباه نوشتن رمز عبور، حتماً به‌جای تایپ نمودن رمز عبور، آن را از متن ایمیلِ دریافت‌شده کپی نمایید و سپس در صفحه‌ی ورود به حساب کاربری، آن را در محل «رمز عبور» بچسبانید. (هنگام کپی نمودن رمز عبور دقت کنید تا فاصله‌ی اضافی همراه رمز عبور کپی نشود)

نکته‌ی مهم: اگر در صندوق ورودی، ایمیل جدیدی نیافتید، حتماً پوشه‌ی هرزنامه (Spam) را بررسی کنید و پس از یافتن ایمیل دریافت شده از سایت جهان بهتر، آن را انتخاب کرده و روی گزینه‌ی «هرزنامه نیست» یا «Not spam» کلیک کنید. (گاهی اوقات ممکن است دریافت ایمیل تا 15 دقیقه طول بکشد.)

مرحله‌ی سوم: (ورود به حساب کاربری)

  1. به صفحه‌ی «ورود به حساب کاربری» مراجعه فرمایید و یا از منوی بالای سایت روی گزینه‌ی «ورود» کلیک کنید.
  2. نام کاربری و یا آدرس ایمیل خود را در فیلد «نام کاربری یا ایمیل» وارد کنید.
  3. رمز عبوری که در مرحله‌ی قبل کپی کردید را در فیلد «رمز عبور» بچسبانید.
  4. ری‌کپچا را تأیید کنید. (جهت کسب اطلاعات بیشتر «ری‌کپچا چیست؟» را بخوانید)

نکته: اگر تیکِ گزینه‌ی «مرا به خاطر بسپار» را فعال کنید، احتمالاً در دفعات بعدی نیازی به واردکردن نام کاربری و رمز عبور نخواهید داشت.

اکنون روی دکمه‌ی «ورود» کلیک کنید؛ اگر نام کاربری و رمز عبور را به‌درستی وارد کرده باشید، به‌راحتی وارد پنل کاربری‌تان خواهید شد.

نکته‌ی بسیار مهم: سعی ما بر این بوده است که مراحل ثبت‌نام در سایت را همواره آسان‌تر کنیم تا شما دوست عزیز به‌راحتی بتوانید مراحل ثبت‌نام را انجام دهید؛ بنابراین مجبور شدیم سایر اطلاعات موردنیاز را از فرم ثبت‌نام حذف کنیم؛ به همین دلیل از شما خواهشمندیم پس از اتمام مراحل ثبت‌نام و ورود به حساب کاربری، به بخش «ویرایش حساب کاربری» مراجعه کرده و پروفایل خود را تکمیل فرمایید.