ری‌کپچا چیست؟

سیستم ری‌کپچا اطمینان حاصل می‌کند که کاربری که از خدمات سایت استفاده می‌کند یک انسان است. (به دلیل محافظت سایت در برابر ربات‌ها)

سیستم ری‌کپچا توسط لویز فن آخن، بن مائورر، کالین مک میلن، دیوید ابراهام و مانوئل بلوم در دانشگاه کارنگی ملون که در محوطه دانشکده پیتسبرگ است، توسعه داده شد؛ خوب است بدانید که سیستم ری کپچا در سال ۲۰۰۹ به مالکیت شرکت گوگل درآمد.

در نسخه‌ی سوم

نسخه‌ی سوم ری‌کپچا به تازگی منتشر شده است؛ در نسخه‌ی سوم ری‌کپچا، برای اثبات ربات نبودن، نیازی به تشخیص متن به هم ریخته، تیک زدن چک باکس و حل یک پازل یا… نیست!

برخلاف نسخه های دو و یک، که برای اجرا در یک صفحه از سایت طراحی شده بودند، این نسخه، تمامی صفحات سایت را برای شناخت حملات احتمالی بررسی می‌کند.

در نسخه‌ی سوم، گوگل از تکنیک‌های پیشرفته‌ی تجزیه‌و‌تحلیلی استفاده می‌کند که کلیه‌ی تعاملات کاربران با کپچا را تحت نظر می‌گیرد و سرنخ های زیادی را ارزیابی می‌کند تا مشخص شود کاربر، انسان است یا ربات!

سایت جهان بهتر از نسخه‌ی سوم ری‌کپچا استفاده می‌کند؛ بنابراین شما می‌توانید بدون زحمت اضافی، از سایت استفاده کنید.

در نسخه ی دوم

درواقع اگر سیستم ری‌کپچا اطمینان داشته باشد که شما ربات نیستید، بدون نیاز به حل کردن ری‌کپچا، می‌توانید با کلیک کردن روی چک باکس موجود در ری‌کپچا، هویت خود را تأیید کنید.

ری‌کپچا , ری کپچا

اما اگر سیستم ری‌کپچا اطمینان نداشته باشد که شما انسان هستید، با کلیک کردن روی چک باکس موجود در ری‌کپچا، یک پازل یا… برای شما نمایش داده می‌شود که باید آن را حل کنید و سپس روی دکمه verify کلیک کنید تا هویت شما تأیید شود.

ری کپچا , ری‌کپچا
برای مثال، در این تصویر، باید تصویر تمامی اتوبوس ها را انتخاب کنید. (به متن انگلیسی در کادر آبی دقت شود)

درصورتی‌که مشکلی داشتید، می‌توانید با ایمیل info@jahanebehtar.com ارتباط برقرار کنید.