توهم‌ها باعث شکست شما می‌شوند

این توهم‌ها شما را از موفقیت دور می‌کنند!

امروزه در اینترنت و مخصوصاً در فضای شبکه‌های اجتماعی، مطالب مختلفی در حوزۀ موفقیت و ثروت منتشر می‌شود که نه‌تنها کمکی به موفقیت افراد نمی‌کند، بلکه باعث ورود آن‌ها به مسیری توهمی می‌شود. برخی از دوستان سؤالات مختلفی را در این باره برایم ارسال کرده‌اند؛ بنابراین تصمیم گرفتم که این پست را برایتان تهیه کرده و در این پست، به این سؤالات پاسخ بدهم.

افراد موفق، با توهم موفق نشده‌اند!

قبل از هر چیزی باید به این نکته اشاره کنم که هیچ فرد موفقی با «توهم» موفق نشده است. من سال‌هاست که دربارۀ افراد موفق و ثروتمند تحقیق و بررسی می‌کنم؛ هیچ فردی با تکیه بر مواردی که در این پست بررسی می‌کنم، موفق و ثروتمند نشده است.

خیلی از افراد در سراسر جهان و مخصوصاً در ایران، دوست دارند به فردی موفق و ثروتمند تبدیل شوند؛ ولی متأسفانه به‌خاطر ورودی‌های نامناسبی که به ذهن خود راه داده‌اند، درگیر توهمات مختلفی شده‌اند و فکر می‌کنند که با تکیه بر آن توهمات می‌توانند موفق و ثروتمند شوند. آن‌ها وارد مسیری شده‌اند که درنهایت به «ناامیدی» و «احساس بی‌عرضگی و ناتوانی» ختم می‌شود.

بنابراین ضروری است که ما این توهم‌ها را بشناسیم و به‌صورت آگاهانه از آن‌ها دوری کنیم. در ادامه، مهم‌ترین توهم‌هایی که افراد درگیر آن‌ها شده‌اند را با یکدیگر بررسی می‌کنیم.

توهم جملات مثبت اما بی‌ارزش

منظورم از جملات مثبت اما بی‌ارزش، جملات و مطالب مختلفی هستند که بیشتر در شبکه‌های اجتماعی مختلف مثل اینستاگرام و تلگرام منتشر می‌شوند؛ این جملات به‌ظاهر مثبت و سازنده هستند اما هدف آن‌ها فقط جذب مخاطبین بیشتر برای افزایش درآمد «صاحب صفحه» است و هیچ تأثیر مثبتی در روند موفقیت و ثروتمند شدن افراد ندارد.

در تصویر زیر چند نمونه از این مطالب را مشاهده می‌کنید:

تصویری از مطالب توهمی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود

متن‌هایی که در تصویر بالا می‌بینید را از پست‌های مختلف منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی برداشته‌ام؛ اگر دقت کنید، هدف تمام این پست‌ها، افزایش تعامل و دنبال‌کننده است. حتی عده‌ای دیگر نیز با عنوان «کد شخصی برای افزایش درآمد» از مردم کلاهبرداری می‌کنند! چنین مطالبی نه‌تنها صحت ندارند، بلکه درواقع باعث دور شدن افراد از مسیر حقیقی ثروت و موفقیت می‌شوند.

شاید این جمله برایتان تلخ باشد؛ اما راهی برای «سریع و یک‌شبه ثروتمند شدن» وجود ندارد و فردی که وعدۀ کسب ثروت سریع را به شما می‌دهد، قطعاً هدفش فریب‌دادن شماست!

با اطمینان 100 درصد این حرف را می‌گویم؛ چون ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که بر اساس قوانینی ثابت و پایدار آفریده شده است و میزان ثروت، میزان سلامتی و میزان خوشبختی هر فرد، بر اساس این قوانین تعیین می‌شود؛ نه با جادوجنبل یا شیوه‌های عجیب‌وغریب!

من در مطالبی که در سایت جهان بهتر منتشر کرده‌ام (که البته حاصل بیش از 6 سال تحقیق و بررسی در حوزۀ ثروت و موفقیت و شناخت قوانین جهان هستی است)، به شکل‌های مختلف دربارۀ این قوانین صحبت کرده‌ام که می‌توانید به‌صورت رایگان از این مطالب استفاده کنید؛ اما فعلاً همین نکتۀ مهم را بدانید که: تمام تجربیات زندگی‌تان، میزان ثروتی که کسب می‌کنید، میزان سلامتی و… از طریق باورها و کانون توجه شما، توسط خودتان خلق و تعیین می‌شود.

توهم فایل‌های سابلیمینال برای جذب ثروت و موفقیت

دومین توهم، استفاده از فایل‌های سابلیمینال برای ثروتمند شدن است. فایل‌های سابلیمینال به زبان ساده، فایل‌هایی صوتی یا تصویری هستند که فرد نمی‌تواند به‌صورت آگاهانه محتوای اصلی آن را ببیند یا بشنود. تولیدکنندگان این فایل‌ها ادعا می‌کنند که پیام‌هایی را در این فایل‌ها پنهان کرده‌اند که فقط ضمیر ناخودآگاه می‌تواند آن‌ها را درک کند.

حالا سؤال اکثر دوستان این است که آیا این فایل‌ها باعث جذب ثروت و موفقیت می‌شود؟

اگر بخواهم خیلی خوش‌بینانه پاسخ بدهم، می‌گویم شاید این نوع فایل‌ها بتوانند برای مدت بسیار کوتاهی، شرایط را کمی بهتر کنند، اما تغییر باورهای موجود در ضمیر ناخودآگاه و برنامه‌ریزی مجدد آن، به یک تلاش آگاهانه و دائمی نیاز دارد که در مطالب مختلف سایت جهان بهتر دربارۀ آن صحبت کرده‌ام.

بنابراین با اطمینان می‌گویم که این فایل‌ها باعث ثروتمند شدن و موفق شدن شما نمی‌شود؛ این فایل‌ها فقط نقش یک مسکن کوتاه‌مدت را بازی می‌کنند و اگر هم اثر داشته باشند، بسیار جزئی و کوچک خواهد بود. اگر واقعاً می‌خواهید موفق و ثروتمند شوید، باید:

  1. برای خودتان و زندگی‌تان ارزش قائل شوید
  2. وقت بگذارید و قوانین جهان هستی را بیاموزید
  3. بر اساس قوانین جهان هستی، باورهایتان را تغییر داده و بهبود ببخشید

اگر این فایل‌های سابلیمینال، (به‌صورت بلندمدت) نتیجه‌بخش می‌بودند؛ من هم چنین فایل‌هایی را تولید و منتشر می‌کردم؛ اما چون می‌دانم نتیجه‌بخش نیستند، هرگز به دنبال تولید این نوع محصولات نیستم.

من خودم نیز از این فایل‌ها استفاده نمی‌کنم و به شما هم پیشنهاد می‌کنم که به دنبال کسب نتیجه از این نوع فایل‌ها نباشید؛ به‌جای هدردادن وقت و پولتان، به‌صورت متعهدانه روی خودتان سرمایه‌گذاری کنید و با کسب آگاهی‌های لازم، خودتان را رشد داده و ظرفیت وجودی خود را گسترش دهید.

نکتۀ تکمیلی: باورهایی که در ضمیر ناخودآگاه هر فرد نهفته است، یک‌شبه به وجود نیامده‌اند که با فشردن یک دکمه یا با گوش‌دادن به یک فایل، یک‌شبه تغییر کنند؛ تغییر باورها به درک اصول و صرف زمان و انرژی نیاز دارد؛ بنابراین چیزی به نام «تغییر باورها در مدت زمان کوتاه» وجود ندارد.

گوش‌دادن به فایل‌ها در خواب

سومین توهمی که بعضی از افراد درگیرش هستند، گوش‌کردن به فایل‌های صوتی در خواب است. برای مثال، چند روز قبل فایلی تصویری را در اینترنت دیدم که نوشته بود: «این فایل را به مدت 8 ساعت در خواب گوش کنید، 3 میلیون دلار وارد زندگی‌تان می‌شود»؛ همان‌جا خنده‌ام گرفت! برایم جالب بود که آن ویدیو بیش از 1 میلیون بار دیده شده بود.

اگر برایتان سؤال است که «آیا واقعاً چنین چیزی حقیقت دارد؟» باید بگویم که خیر؛ به‌هیچ‌عنوان شیؤه‌ای برای کسب چنین حجمی از ثروت (به‌صورت یک‌شبه) وجود ندارد.

این نوع فایل‌ها خیلی زیاد هستند؛ من این موضوع را با شما در میان گذاشتم تا بدانید که این توهم‌ها در سراسر دنیا وجود دارد؛ تنها کاری که شما باید انجام بدهید، این است که آن‌ها را باور نکنید.

توهم جملات تأکیدی

سؤال این است که آیا جملات تأکیدی باعث کسب ثروت و موفقیت می‌شود؟

من خودم جملات تأکیدی را دوست دارم و استفاده از آن را تأیید می‌کنم؛ اما استفاده از جملات تأکیدی نباید باعث توهم شود.

امروزه خیلی از افراد، درواقع هیچ کاری انجام نمی‌دهند؛ آن‌ها فقط هر روز جملات تأکیدی را تکرار می‌کنند و انتظار دارند که از آسمان برایشان پول و ثروت و موفقیت ببارد! این یک توهم است!

جملات تأکیدی در تغییر و بهبود باورها کمکتان می‌کند؛ اما به‌تنهایی باعث کسب ثروت و موفقیت نمی‌شود؛ بنابراین این توهم را نداشته باشید که فقط با تکرار جملات تأکیدی وضع زندگی‌تان خوب می‌شود. درواقع اگر تکرار جملات تأکیدی باعث انگیزه و عمل نشود، هیچ ارزشی ندارد.

توهم قانون جذب

امروزه بسیاری از افرادی که با قانون جذب آشنا شده‌اند، (به دلیل درک اشتباه این قانون طبیعی) دچار یک توهم عجیب شده‌اند. آن‌ها فکر می‌کنند که قانون جذب یک نیروی جادویی بوده و فقط کافی است مثبت‌اندیشی کنند، خواسته‌هایشان را تجسم کنند، سپاسگزاری کنند تا درنهایت خواسته‌هایشان از راه‌های عجیب‌وغریب به دستشان برسد.

اما این طرز تفکر کاملاً غلط است! درحقیقت استفاده از اصول قانون جذب، مثبت‌اندیشی، تجسم کردن و سپاسگزاری و…، فقط باعث می‌شوند که به ایده‌ها، موقعیت‌ها و شرایطی دسترسی پیدا کنید که فقط در آن جایگاه فرکانسی خاص قرار دارد (که شما به‌خاطر استفاده از قانون جذب وارد آن شده‌اید) و دیگران قادر به دیدن آن‌ها نیستند؛ سپس مسیر برای رسیدن شما به اهدافتان باز می‌شود؛ اما این فقط بخشی از مسیر است!

نتیجه گرفتن شما، به «عمل کردن» نیاز دارد؛ یعنی وقتی که یک ایدۀ خاص به ذهنتان خطور می‌کند، باید به آن ایده عمل کنید و برای آن قدم بردارید.

اگر فردی به ایده‌هایش عمل نمی‌کند، اگر قدم برنمی‌دارد، فقط به این دلیل است که ایمان ندارد! من همیشه می‌گویم: «ایمانی که عمل نیاورد، ایمان نیست؛ فقط یک حرف پوچ است».

امروزه خیلی از افراد دوست دارند هیچ کاری انجام ندهند و فقط در گوشه‌ای نشسته و رؤیاپردازی کنند! اما قانون جذب این‌گونه کار نمی‌کند! و هرکسی که دربارۀ قانون جذب این‌گونه صحبت می‌کند، این قانون را به‌درستی درک نکرده است.

یادتان باشد که: اگر «عمل» نباشد، نتیجه‌ای هم وجود نخواهد داشت!

احتمالاً این مطلب نیز برایتان مفید خواهد بود: 16 اعتقاد غلط و خطرناک دربارۀ قانون جذب

جمع‌بندی نهایی

در این پست متوجه شدیم که بیشتر مطالبی در حوزۀ ثروت و موفقیت منتشر می‌کنند (مخصوصاً در شبکه‌های اجتماعی)، فقط باعث توهم افراد می‌شود. سپس با مهم‌ترین توهم‌ها آشنا شدیم و درک کردیم که باید کاملاً از آن‌ها دوری کنیم.

درواقع هرچقدر درک ما از قوانین جهان هستی بیشتر باشد و هرچقدر بهتر بتوانیم سازوکار جهان هستی را درک کنیم، کمتر در تلۀ افرادی می‌افتیم که با استفاده از دو ویژگی ترس و طمع انسان، به دنبال سودجویی از افراد هستند.

این پست را برایتان تهیه کردم تا کمکتان کنم که بتوانید مسیرهای اشتباه برای رسیدن به ثروت و موفقیت را بهتر بشناسید و با درک قوانین جهان هستی، از مسیرهای توهمی دوری کنید. امیدوارم مفید واقع شده باشد.

ان‌شاءالله هرکجا که هستید، در پناه الله یکتا در دنیا و آخرت، شاد، پیروز، سلامت، ثروتمند و سعادتمند باشید.

دوستدار شما،
سید محمد موسوی

جهان بهتر در تلگرام

پیشنهاد می‌کنیم جهان بهتر را در تلگرام نیز دنبال کنید؛ با عضویت در این کانال، علاوه بر اطلاع از جدیدترین مطالب سایت، روزانه از آموزش‌های رایگان اما ارزشمند نیز بهرمند می‌شوید و جهان بهتر را همیشه در دسترس خواهید داشت؛ جهان بهتر بدون تبلیغات فعالیت می‌کند.

1 دیدگاه

دیدگاه‌تان را اینجا ثبت کنید

خوشحال می‌شویم که دیدگاه‌تان را دربارۀ این مطالب برای ما بنویسید؛ البته پیشنهاد می‌کنیم قبل از ارسال دیدگاه، قوانین ارسال دیدگاه را نیز مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

    جدیدترین دیدگاه‌ها