قانون جذب چیست؟ صحیح‌ترین دانسته‌ها

قانون جذب چیست؟

امروز می‌خواهم به یک سوال مهم پاسخ بدهم: قانون جذب چیست؟
موضوع قانون جذب یکی از موضوعات داغ امروزه است که همه جا دربارۀ آن صحبت می‌کنند؛ اینکه چرا این موضوع اینقدر پرحاشیه است و اطلاعات نادرست زیادی دربارۀ آن وجود دارد، این است که این قانون به تازگی برای عموم مردم شناخته شده است و بسیاری از افراد آن را به خوبی درک نکرده‌اند.

در این مقاله می‌خواهیم قانون جذب و تمام رازها و حقایق آن را بررسی کنیم و به صورت کامل دربارۀ نکات مهم و اساسی قانون جذب صحبت کنیم تا بتوانیم این قانون را به صحیح‌ترین حالت ممکن، بهتر و بیشتر بشناسیم و اگر این قانون حقیقت دارد، بتوانیم از آن به سود خودمان استفاده کنیم نه به ضرر خودمان!

برخی از سؤالات مهم که در این مقاله به آن پاسخ می‌دهیم:

 1. قانون جذب چیست؟
 2. آیا اصلاً قانون جذب حقیقت دارد؟
 3. قانون جاذبه پول چیست؟
 4. قانون جذب عشق چیست؟
 5. آیا قانون جذب اساس علمی دارد؟
 6. چرا در قانون جذب فاصلۀ زمانی وجود دارد؟
 7. انحرافات و اطلاعات غلطی که به این قانون نسبت می‌دهند، چه چیزهایی هستند؟
 8. آیا قانون جذب با دین اسلام در تضاد است؟
 9. چرا نمی‌توانم قانون جذب را باور کنم؟
 10. قانون جذب چه خط قرمزهایی دارد؟ و اگر آن‌ها را رعایت نکنیم، چه اتفاقی می‌افتد؟

قانون جذب چیست و چطور می‌توان از آن استفاده کرد؟

سلام دوست عزیز! سید محمد موسوی هستم؛ می‌خواهم در مقاله‌ای که امروز مطالعه می‌کنید، به این سؤال که قانون جذب چیست و چگونه کار می‌کند؟ به صورت کامل پاسخ بدهم. این مطالب حاصل بیش از 6 سال مطالعه و تحقیق دربارۀ قانون جذب و سایر قوانین جهان هستی و بررسی زندگی افراد مختلف (موفق و ناموفق) توسط بنده و همچنین سال‌ها مطالعه و تحقیق دانشمندان مختلف دربارۀ این قانون است؛ امیدوارم امروز از وقت ارزشمندتان روی خودتان سرمایه‌گذاری کرده و این مقاله را به صورت کامل مطالعه کنید تا حقایقی را بیابید که خیلی وقت است دنبالش هستید.

پیشنهاد می‌کنم ابتدا این فایل صوتی که توضیحات بنده دربارۀ قانون جذب است را به‌صورت کامل و بادقت گوش کنید:

اجازه دهید قبل از اینکه وارد موضوع قانون جذب شویم، ابتدا دربارۀ شیوۀ کارکرد جهان هستی صحبت کنم:

بسیاری از افراد این‌گونه فکر می‌کنند که همه‌چیز به‌صورت شانسی و تصادفی رخ می‌دهد، آن‌ها معتقدند که اگر می‌خواهند در کاری موفق شوند باید شانس داشته باشند و اگر شانس یارشان نباشد، نمی‌توانند در آن کار موفق شوند و یا به هدفشان دست یابند. شاید خودتان هم تا امروز این‌گونه فکر می‌کردید؛ اما نگران نباشید، امروز همه‌چیز برایتان روشن می‌شود… .

رابطۀ قانون جذب و شانس با یکدیگر

بیاید دراین‌باره کمی منطقی‌تر فکر کنیم! به نظرتان اگر همه‌چیز به‌صورت شانسی و تصادفی رخ می‌داد، آیا اکنون چیزی سر جای خودش باقی‌مانده بود؟ لطفاً کمی بیشتر تأمل کنید، به نظرتان خداوند بر اساس شانس عمل می‌کند؟

بدون شک پاسخ «خیر» است! چون اگر حتی یک اتفاق به‌صورت شانسی یا تصادفی رخ می‌داد، نظم جهان هستی به هم می‌خورد و هیچ‌چیز سر جایِ خودش باقی نمی‌ماند و حتی قانون جذب هم وجود نداشت! لطفاً به اطرافتان نگاه کنید، دربارۀ آمدوشدِ شب و روز فکر کنید، دربارۀ کرۀ زمین و جایگاه آن در آسمان بی‌کران فکر کنید؛ به نظرتان شانس بر جهان حاکم است؟!

جمله خداوند تاس نمی‌اندازد انیشتین و رابطه آن با قانون جذب

خداوند تاس نمی‌اندازد – جملۀ آلبرت انیشتین مرتبط با قانون جذب و شانس در جهان

حقیقت این است که خداوند جهان هستی را بر اساس قوانینی محکم آفریده است و همه‌چیز در جهان هستی از این قوانین خاص پیروی می‌کنند؛ قوانینی که ثابت و پایدار هستند؛ قانون جذب هم یکی از همین قوانین است. شاید بپرسید منظور از قوانین چیست؟

تعریف قانون در جهان هستی

تعریف: «به عملی که اگر در هر زمان و در هر مکان انجام شود و نتیجه‌ای یکسان و قابل تکرار داشته باشد، قانون گفته می‌شود»؛ مثل قانون گرانش (قانون جاذبه) زمین که قانونی فیزیکی است و قانون جذب که قانونی متافیزیکی است.

همان‌طور که متوجه شدید، منظور من از واژۀ قانون یا قوانین، قانون یا مجموعه قوانینی نیست که انسان‌ها (دولت‌ها، مؤسسه‌ها و…) آن‌ها را وضع کرده‌اند؛ بلکه منظور من قوانینی مثل قانون جذب است که خداوند آن‌ها را برای جهان هستی وضع نموده است؛ قوانینی که ثابت و پایدار هستند.

منظور از ثابت بودن قانون جذب چیست؟

 • منظور از ثابت بودن قوانین: یعنی قوانینی که تحت هیچ شرایطی تغییر نخواهند کرد.
 • منظور از پایدار بودن قوانین: یعنی قوانینی که از ابتدای خلقت جهان هستی توسط خداوند وضع شده و تا ابد وجود خواهند داشت.

نکته‌: نام قوانین را ما انسان‌ها انتخاب می‌کنیم! اجازه دهید دو مثال بزنم تا این موضوع را بهتر درک کنید:

1- «اگر انسان برای بیش از چند دقیقه نفس نکشد، خواهد مرد»؛ این، یک قانون ثابت و پایدار است و من می‌توانم نام آن را «قانون تنفس» بگذارم. (قانون جذب نیز توسط ما انسان‌ها نام‌گذاری شده است و می‌تواند هر اسم دیگری داشته باشد)

2- «اگر قهوه را در فنجان بریزید، دمای آن همواره کاهش خواهد یافت (تا زمانی که دمای آن با دمای محیط یکسان شود)؛ مگر آنکه فنجان روی یک منبع گرمایی قرار گیرد»؛ این، یک قانون ثابت و پایدار است و نام آن را هر چیز مرتبطی می‌توان قرار داد.

ما انسان‌ها امروزه توانسته‌ایم برخی از قوانین جهان هستی را کشف کنیم؛ قانون جذب یکی از مجموعه قوانین جهان هستی است. (به قوانین جهان هستی، قوانین کیهانی هم می‌گوییم.)

اگر می‌خواهیدجهان و بزرگی آن را بهتر درک کنید و بدانید که این قوانین جهان در چه مقیاسی تأثیرگذار است؛ پیشنهاد می‌کنم این ویدیوی کوتاه را مشاهده کنید:

در این ویدیو، بزرگی جهان هستی تا جایی که برای انسان قابل درک باشد، به نمایش در آمده است. سعی بر این است که با کمک این ویدیو، به درک بهتری از جهان برسیم!

قانون جذب یعنی چه؟

حالا رسیدیم به توضیح این قانون: قانون جذب یک قانون طبیعی از مجموعه قوانین جهان هستی است که به زبان ساده، به معنی نزدیک شدن انرژی‌های مشابه به یکدیگر است. دانشمندان در گذشته معتقد بودند که کوچک‌ترین جزء تشکیل‌دهندۀ ماده، اتم است؛ اما امروزه متوجه شده‌اند که اتم خودش از انرژی تشکیل شده است؛ بنابراین به این نتیجه رسیدند که کوچک‌ترین جزء تشکیل‌دهندۀ ماده انرژی است. به زبان ساده: «همه‌چیز در جهان هستی از انرژی ساخته شده است».

برای درک بهتر این موضوع به اطرافتان نگاه کنید؛ برای مثال، میز، درختان، گیاهان، دستانتان، موهایتان، افکارتان، نور، موبایل، کامپیوتر، کاغذ و…، همگی شکلی از انرژی هستند.

حالا که متوجه شدید هر چیزی در جهان، شکلی از انرژی است، در گام بعدی، برای آشنایی و درک قانون جذب لازم است ابتدا با چند مفهوم ساده آشنا شوید:

افکار: می‌توان گفت به صداهای درونی که در ذهن پدید می‌آیند، افکار می‌گوییم.

فرکانس یا ارتعاش: فرکانس (frequency) به معنای تکرار است و در مبحث قانون جذب، به امواجی که به‌صورت مداوم از طریق افکار و باورها به جهان هستی مخابره می‌شوند فرکانس یا ارتعاش می‌گوییم؛ مثل تابش نور از یک لامپ که هر لحظه تداوم دارد.

باورها: فکری که بارها و بارها در ذهن تکرار شود، به یک باور تبدیل می‌شود. باورها فرکانس‌های بسیار قوی‌تر و پایدارتری نسبت به افکار دارند.

مَدار‌ها: نظریۀ مدارها را برای این استفاده می‌کنم که درکِ قانون جذب و شیوۀ کارِ آن، برای مخاطبین راحت‌تر باشد. نظریۀ مدارها را در بخش‌های بعدی همین مقاله شرح می‌دهم.

تولیدکنندۀ افکار: وقتی که باوری در ذهن ساخته می‌شود، آن باور به یک تولیدکنندۀ افکار تبدیل می‌شود؛ یعنی آن باور شروع می‌کند به تولید افکار هم‌جنس خودش و از این طریق خودش را تقویت می‌کند.

ورودی‌های ذهن: به اطلاعاتی که از طریقی مشخص وارد ذهن می‌شوند، ورودی‌های ذهن می‌گویند؛ برای مثل: شنیده‌ها، گفته‌ها و دیده‌ها.

کائنات: به‌تمامی آنچه که در تمام جهان هستی وجود دارد، کائنات گفته می‌شود. (جمع کائن)

تعریف قانون جذب

اکنون می‌رسیم به تعریف کلی قانون جذب؛ تمام این قانون را می‌توان در یک جمله خلاصه کرد: «انرژی‌های مشابه یکدیگر را جذب می‌کنند».

می‌بینید که تعریف قانون جذب بسیار ساده است؛ اما برای درک صحیح و بهتر آن نیاز به توضیحات بیشتری است.

همان‌طور که قبلاً گفتم، گوچک‌ترین جزء تشکیل‌دهنده ماده انرژی است؛ این یعنی، هرچیزی که در جهان هستی وجود دارد شکلی از انرژی است! حالا با در نظر گرفتن این موضوع که فرکانس هم شکلی از انرژی است، بیاید به اصل فرکانس بپردازیم:

اصل فرکانس در قانون جذب می‌گوید: «ما در هرلحظه در حال ارسال فرکانس به کائنات هستیم؛ جهان نیز بر اساس قانون جذب با توجه به فرکانس‌های دریافتی از سوی ما، در زندگی‌مان اتفاقات، شرایط و موقعیت‌هایی هم‌جنس با فرکانس‌های دریافتی را برای ما به وجود می‌آورد و یا گسترش می‌دهد».

امروزه به این حقیقت دست‌یافته‌ایم که هر فرد بر اساس این قانون، با توجه به فرکانسی که به جهان هستی ارسال می‌کند، تک‌تک لحظات زندگی‌اش را خودش خلق می‌کند، حال آگاهانه یا ناآگاهانه!

شاید بسیاری از افراد این موضوع را قبول نکنند و این صحبت‌ها را به تمسخر بگیرند؛ اما وجود این قانون واقعاً حقیقت دارد و ما، چه آن را بپذیریم و چه نپذیریم، خللی در کارکرد و تأثیر این قانون بر زندگی‌مان ایجاد نمی‌شود.

این قانون یک کشف جدید نیست

نکتۀ جالبی که باید بدانید این است که قانون جذب موضوعی نیست که کشف جدید عصر ما باشد؛ از قرن‌های گذشته بزرگان تاریخ، اندیشمندان، ثروتمندان، متفکران و حتی رهبران مذهبی و رهبران سیاسی دربارۀ اصول قانون جذب در کتاب‌ها و جلسه‌ها و… صحبت می‌کردند؛ آن‌ها اصول این قانون را می‌دانستند و بر اساس آن زندگی می‌کردند؛ اکنون ما در قرن بیستم، به درک و شناخت بهتری از این قانون رسیده‌ایم و نامِ آن را قانون جذب نهاده‌ایم!

درواقع پس از انتشار کتاب «راز» در سال 2007، قانون جذب در میان مردم به‌صورت عمومی آشکار و شناخته شد.

برخی از بزرگان تاریخ که اصول این قانون را می‌دانستند و بر اساس آن زندگی می‌کردند، عبارت‌اند از:

 • حضرت علی (ع)
 • افلاطون (فیلسوف بزرگ یونانی)
 • مولانا (شاعر مشهور ایرانی)
 • شکسپیر (شاعر، نمایشنامه‌نویس و نویسنده)
 • نیوتون (ستاره‌شناس، ریاضی‌دان، فیزیک‌دان، فیلسوف)
 • هوگو (شاعر، داستان‌نویس و نمایشنامه‌نویس)
 • امرسون (فیلسوف و نویسنده)
 • ادیسون (مهندس، مخترع، دانشمند و کارآفرین)
 • انیشتین (فیزیک‌دان نظری)

آثار قانون جذب را حتی در ادبیات و اشعار (مانند اشعار مولانا) نیز می‌توان یافت:

نکتۀ اصلی قانون جذب چیست؟

بر اساس قانون جذب به این نکتۀ اساسی رسیدیم: «به هر چیزی که توجه می‌کنید، ریشه و اساس آن را در زندگی‌تان به وجود آورده و گسترش می‌دهید»؛ این یعنی اگر شما دائماً به موفقیت توجه می‌کنید، در حال جذب اتفاقات، شرایط، ایده‌ها و موقعیت‌های موفقیت آفرین هستید!

نکتۀ بسیار مهم: توجه کردن می‌تواند به‌صورت‌های زیر انجام شود:

 1. دیدن
 2. شنیدن
 3. خواندن
 4. نوشتن
 5. صحبت کردن
 6. فکر کردن
 7. تجسم کردن دربارۀ موضوعی

شما ممکن است در هر لحظه به‌شکل‌های مختلف به یک موضوع خاص توجه کنید. در ادامه، دو نوع توجه به موضوعات مختلف را بررسی می‌کنیم و می‌آموزید که چطور می‌توانید بفهمید در هر لحظه در حال توجه به چه چیزهایی هستید… .

جهان دوقطبی است!

اگر با دقت دربارۀ جهان هستی تأمل کنید، متوجه می‌شوید که همه‌چیز در این جهان دو وجه دارد! یعنی برای هر چیزی یک قطب منفی و یک قطب مثبت وجود دارد؛ برای مثال:

 • قطب‌های آهن‌ربا: «قطب شمال‌یاب» و «قطب جنوب‌یاب»
 • جهت عمودی: «بالا» و «پایین»
 • جهت افقی: «چپ» و «راست»
 • دما: قطب منفی یعنی «سرد» و قطب مثبت یعنی «گرم»
 • روشنایی: قطب منفی یعنی نبودن روشنایی که برابر است با «تاریکی» و قطب مثبت یعنی «وجود روشنایی»
 • موفقیت: قطب منفی یعنی نبودن موفقیت که برابر است با «شکست» و قطب مثبت یعنی «وجود موفقیت».

حالا این موضوع چه ارتباطی با قانون جذب دارد؟

من اعتقاد دارم این جهان ترکیبی است از بهشت و جهنم! و ما در هر لحظه می‌توانیم انتخاب کنیم که می‌خواهیم بهشت را تجربه کنیم یا جهنم را… .

دربارۀ این نکته به‌خوبی فکر کنید؛ به نشانه‌ها دقت کنید؛ در این جهان هم «جنگل و دریا» وجود دارد، هم «کویر»؛ هم «خوشبختی» وجود دارد، هم «بدبختی»؛ هم «عشق و شادی» وجود دارد، هم «نفرت و غم و ناراحتی»؛ هم «صلح» وجود دارد، هم «جنگ»؛ و… ؛ یعنی برای هرچیزی، مخالفی وجود دارد.

با توجه به تحقیقات و بررسی‌هایی که انجام داده‌ام، متوجه شدم که قانون جذب بر اساس همین اصل مهم کار می‌کند! همانطور که گفتم، هر موضوعی در جهان دارای دو قطب مثبت و منفی است؛ برای مثال، موضوع پول و ثروت دارای دو قطب است: «داشتنِ پول و ثروت» و «نداشتنِ پول و ثروت»؛ مثال دیگر، موضوع سلامتی: «داشتنِ سلامتی» و «نداشتنِ سلامتی».

جهان دو قطبی یعنی هم خوب وجود دارد هم بد

آیا می‌دانید قانون جذب چیست؟ این قانون چطور کار می‌کند؟ دیدگاه خود را زیر همین پست بنویسید.

و اما نکتۀ مهم:

دلیل اینکه برخی از افراد در زندگی‌شان به نتیجۀ دلخواه خود نمی‌رسند، این است که آن‌ها به‌صورت ناآگاهانه به قطب منفی یک موضوع خاص توجه می‌کنند.

یکی از دوستان از من پرسید: «من همیشه به پول و ثروت فکر می‌کنم، پس چرا همیشه کمتر و کمتر به دست می‌آورم؟ احساس می‌کنم این قانون برای من برعکس عمل می‌کند».

بیایید دوباره نکتۀ اصلی قانون جذب را مرور کنیم: «به هر چیزی که توجه می‌کنید، ریشه و اساس آن را در زندگی‌تان به وجود آورده و گسترش می‌دهید». حالا با توجه به مطالبی که تا اینجا خوانده‌اید، می‌توانید حدس بزنید که چرا دوستمان بیشترِ نتایجی که کسب می‌کند، غیردلخواه هستند؟

با توجه به قانون جذب و با توجه به اینکه جهان دوقطبی است، می‌توان فهمید که این دوست عزیزمان، در طول روز بر قطب منفی پول و ثروت (یعنی وجود نداشتن پول و ثروت) توجه می‌کند، درحالی‌که فکر می‌کند که بر روی قطب مثبت آن (یعنی وجود پول و ثروت) توجه می‌کند؛ به همین دلیل است که نتیجه‌ای که در زندگی‌اش تجربه می‌کند منفی است.

درواقع قانون جذب برای این فرد برعکس عمل نمی‌کند؛ بلکه او به‌صورت ناآگاهانه از این قانون به ضرر خودش استفاده می‌کند! تا زمانی که توجه ایشان روی قطب منفی پول و ثروت باشد، دائماً کاهش درآمد و ضرر مالی را تجربه خواهد کرد؛ اما به‌محض اینکه توجه‌اش را روی قطب مثبت آن بگذارد، همه‌چیز تغییر خواهد کرد و نتایج مثبت، در زندگی‌اش گسترش می‌یابند.

اما نکتۀ مهم این است که از کجا بدانیم که در هرلحظه، داریم به کدام قطب توجه می‌کنیم؟

پاسخ این پرسش در یک کلمه است: «احساس».

باید دقت کنید که هنگام توجه به هر موضوعی، در آن لحظه چه احساسی دارید؟! اگر احساس بدی داشته باشید، در حال توجه‌کردن بر روی قطب منفی آن موضوع هستید؛ ولی اگر احساس خوبی داشته باشید، در حال توجه‌کردن بر روی قطب مثبت آن موضوع هستید!

به همین دلیل است که قلب را قطب‌نمای درون می‌دانم؛ زیرا هر زمان که به قلبتان رجوع کنید، با توجه به احساسی که دارید، می‌توانید بفهمید که در هرلحظه به کدام قطب توجه می‌کنید… .

چگونه از قانون جذب استفاده کنیم؟

من معتقدم که استفاده از قانون جذب می‌تواند شما را به تمام خواسته‌هایتان برساند، اما نه به این صورت که در کنج خانه بنشینید و دائماً به افتادن کیسه‌ای پول از آسمان فکر کنید تا چنین اتفاقی رخ دهد! قانون جذب همیشه از راه‌های درست، طبیعی و منطقی شما را به خواسته‌هایتان می‌رساند. (درک این نکته خیلی مهم است)

«احساس خوب مساوی است با اتفاقات خوب؛ احساس بد مساوی است با اتفاقات بد»

این جمله یعنی اینکه اگر در طول روز احساس خوبی داشته باشید، امکان ندارد که اتفاق بدی برایتان رخ بدهد؛ اگر افکاری را انتخاب کنید که احساس خوبی به شما می‌دهند، شما همواره با سرعت بالاتری به اهدافتان می‌رسید و اتفاقات خوب بیشتری را در طول روز تجربه می‌کنید.

نکته: هر کسی می‌تواند از این قانون استفاده کند، اما به‌شرط آنکه بپذیرد و باور کند که خودش خالق زندگی خودش است و خداوند به او قدرت خلق زندگی‌اش را داده است.

قانون جذب حقیقت است یا دروغ؟

دوست دارم این موضوع را به‌خوبی درک کنید که افراد چه این قانون را بپذیرند و چه نپذیرند، چه آن را بشناسند و چه نشناسند، چه عملکرد آن را بدانند یا ندانند، به‌هرحال، در هرلحظه بر اساس این قانون زندگی می‌کنند و به‌صوت ناخودآگاه در حال رقم‌زدن اتفاقات و تجربیات آیندۀ خود هستند.

یعنی این موضوع، موضوعی انتخابی نیست که بخواهیم انتخاب کنیم که از امروز از قانون جذب استفاده کنیم یا انتخاب کنیم که دیگر از آن استفاده نکنیم! مگر می‌شود که شما یک لامپ را روشن کنید و تصمیم بگیرید که آن لامپ برق مصرف نکند؟ قطعاً چنین چیزی امکان‌پذیر نیست! چون این طبیعت این جهان است.

اگر فکر می‌کنید که ممکن است این قانون دروغی بیش نباشد، اطمینان دارم که قانون جذب را به‌درستی درک نکرده‌اید و با آن آشنایی کامل ندارید! بنابراین اگر می‌خواهید حقیقت برایتان روشن شود، عجله نکنید، وقت بگذارید و این مقاله را بادقت تا انتها مطالعه کنید؛ چراکه درک قانون جذب و استفاده از آن، زندگی‌تان را متحول خواهد کرد.

اگر با این اطمینان می‌گویم زندگی‌تان متحول خواهد شد، چون از روزی که از قانون جذب استفاده کردم، زندگی خودم دچار تحولی اساسی شد! فهمیدم که زندگی من به‌صورت کامل در دست خودم بوده است؛ پس‌ازآن، هر آنچه را که تا این لحظه خواسته‌ام به‌راحتی به دست آورده‌ام. درواقع درک و استفاده از قانون جذب به من کمک کرد که زندگی‌ام را آن‌گونه که خودم دوست دارم رقم بزنم.

بسیاری از افراد می‌گویند: «قانون جذب حقیقت ندارد؛ این موضوعات چرندیات است و… ».

اما من عقیده دارم افرادی که این قانون را رد می‌کنند، به مستند راز که در سال ۲۰۰۶ در استرالیا ساخته شد، استناد کرده‌اند؛ من شک ندارم که هر فردی که قانون جذب را رد می‌کند، اصلاً نتوانسته است این قانون را درک کند! برداشت این افراد از قانون جذب این است که: «در کنج خانه بنشینیم و به چیزهایی که می‌خواهیم فکر کنیم تا آن چیزها از آسمان برایمان فرود بیاید و یا جلوی‌مان ظاهر شود»؛ اما آن مستند ناقص بود و موضوع اصلاً این چنین نیست!

در ادامه، با مطالبی که مطرح می‌کنم، کمکتان می‌کنم که این قانون را بهتر بشناسید و عمیق‌تر آن را درک کنید؛ چون تا زمانی که قانون جذب را به‌درستی درک نکنید، نمی‌توانید به‌درستی از آن استفاده کنید.

17 نکتۀ مهم دربارۀ قانون جذب برای شناخت بیشتر آن

1. قانون جذب یک اعتقاد نیست، یک قانون است! قانونی که از ابتدای خلقت جهان تعبیه شده و تا زمانی که جهان مادی وجود دارد، این قانون نیز وجود دارد.

2. با توجه کردن به هر موضوعی، آن را وارد زندگی‌تان کرده و گسترشش می‌دهید؛ هرچقدر بیشتر به آن موضوع توجه کنید، بیشتر در زندگی‌تان گسترش می‌یابد.

3. قانون جذب، قانونی مطلق و بسیار قدرتمند است که همه‌چیز را در هماهنگی و توازن نگه می‌دارد؛ از اتم‌ها گرفته تا کهکشان‌ها! این قانون بر همه‌چیز و از طریقِ همه‌چیز در جهان هستی، تأثیر می‌گذارد.

تصویر جهان هستی و قانون جذب چطور کار می‌کنند؟

4. برای قانون جذب فرقی ندارد که چه چیزی را بد می‌دانید و چه چیزی را خوب، به هر آنچه توجه کنید آن را در زندگی‌تان گسترش داده و تجربه می‌کنید؛ حتی اگر درواقع آن را نخواهید!

5. قدرت فرکانس‌های ارسال‌شده توسط «باورها»، بسیار بیشتر و پایدارتر از قدرت فرکانس‌های ارسال‌شده توسط «افکار» و «توجه‌کردن» است.

6. افکار بدون احساسات قدرت بسیار ناچیزی دارند؛ درنتیجه تأثیری در زندگی شما نخواهند داشت. آنچه که احساس می‌کنید است که اهمیت دارد. (روزانه حدود 70,000 فکر از ذهن هر فرد عبور می‌کند؛ اگر همه‌ی افکار ما قدرت می‌داشتند، زندگی ما ثبات نداشت؛ من به خاطر این نکته و به خاطر قانون جذب، شکرگزار خداوند هستم.)

7. قلب و احساسات درونی، قطب نمای دقیقی هستند که به ما نشان می‌دهند که در هرلحظه به کدام قطب یک موضوع توجه می‌کنیم. مثلاً اگر فرد ثروتمندی را می‌بینیم و احساس بدی داریم، این به این معنی است که ما در حال توجه‌کردن به قطب منفی پول و ثروت هستیم؛ این توجه کردن باعث گسترش نتایج منفی مثل کاهش فرصت‌های شغلی، کاهش درآمد، ضررهای مالی و… می‌شود. (حتماً شما هم افرادی را دیده‌اید که وقتی در انجام کاری شکست می‌خورد، می‌گویند: «از همان اول، احساس خوبی نسبت به این کار نداشتم».)

8. توجه کردن به قطب مثبت موضوعات مختلف، باعث می‌شود که همواره اتفاقات خوب، با سرعت بیشتری برایتان رخ دهد.

9. تنها فکر مثبت داشتن و توجه کردن به قطب مثبت موضوعات، کافی نیست؛ باید «فعالیت و عمل» نیز وجود داشته باشد. برای مثال، اگر صبح تا شب به قطب مثبت پول و ثروت توجه کنید اما هیچ کاری انجام ندهید، هیچ اتفاقی رخ نمی‌دهد! تا زمانی که فعالیتی نداشته باشید، کار و تلاش نکنید، هیچ نتیجه‌ای کسب نمی‌شود. این قانون متافیزیکی است اما بر اساس فیزیک کار می‌کند.

10. شرایط و موقعیت‌های فعلی زندگی‌تان، بر اساس فرکانس‌هایتان در گذشته خلق شده‌اند؛ برای ایجاد تغییرات، فقط کافی است مسائل و شرایط را آن‌گونه که دوست دارید باشند، ببینید، نه آن‌گونه که واقعاً هستند. این وهم و دیوانگی نیست، بلکه خلق آینده در امروز است. (تابه‌حال دقت کرده‌اید که ذهنتان گذشته را چگونه مرور می‌کند؟ می‌توانید مانند مرور گذشته، آینده را نیز خلق کرده و ببینید؛ آینده‌ای که در آن رؤیاهایتان تحقق یافته است).

رابطه‌ی تجسم خلاق با قانون جذب

11. لطفاً اخبار بد و منفی را نبینید، به آن‌ها گوش ندهید و آن‌ها را نخوانید و پخششان نکنید! (با شنیدن، خواندن، دیدن و پخش‌کردن خبر‌های بد و یا دیدن تصاویر منفی و دل‌خراش و پخش کردن آن‌ها، تنها موجب می‌شوید که کانون توجهتان روی آن موضوعات قرار بگیرد! در این صورت، آن اتفاقات در جهان و حتی در زندگی خودتان گسترش می‌یابد و روزبه‌روز بیشتر می‌شود. از روزی که این نکته را فهمیدم، اخبار را کنار گذاشتم و اکنون چند سال است که اخبار را دنبال نمی‌کنم؛ توصیه می‌کنم شما هم حتماً امتحان کنید تا تأثیر آن را بر میزان آرامش، سلامتی و وضعیت مالی‌تان ببینید؛ نگران نباشید، اخبار مهم تحت هر شرایطی به گوشتان خواهد رسید). توضیحات بیشتر: چرا ضروری است که دنبال کردن اخبار را کنار بگذاریم؟

12. توسط قانون جذب نمی‌توان فرد خاصی را برای ازدواج جذب کرد؛ زیرا فرد مقابل نیز دارای فرکانس و حق انتخاب است.

13. قانون جذب یکی از مجموعه قوانین جهان است که در هر زمان و مکانی وجود دارد و اثرگذار است؛ حتی در خارج از جوّ زمین، حتی در عمیق‌ترین نقطۀ زمین!

14. بدون استثنا، هر کسی که زندگی فوق‌العاده‌ای دارد، برای رسیدن به این سطح از زندگی، بر اساس قانون جذب عمل و زندگی کرده است؛ حتی اگر خودش نداند و با این قانون آشنا نباشد. (نمی‌دانم چقدر می‌توانید این جمله را باور کنید، اما اگر جهان را درک کرده باشید، می‌دانید که حقیقت دارد)

15. هیچ‌چیز به‌صورت اشتباهی وارد زندگی‌تان نمی‌شود؛ قانون جذب حتی یک‌هزارمِ درصد هم خطا ندارد! این قانون بسیار دقیق و قدرتمند است و هر آنچه را که تجربه می‌کنیم بر اساس فرکانس‌های ارسالی خودمان است. جهت درک بهتر این موضوع می‌توانید این مطلب را بخوانید: «بررسی این قانون در قرآن».

16. قانون جذب مانند قانون گرانش زمین، بی‌طرف است و فقط باعث رسیدن به خواسته‌هایمان می‌شود؛ حالا ممکن است این خواسته‌های ما آگاهانه باشد یا ناآگاهانه! ازآنجاکه معمولاً خواسته‌های آگاهانۀ ما همیشه مثبت و دلخواهِ ما هستند، پس خواسته‌های منفی (غیردلخواه) ما اغلب از نوع خواسته‌های ناآگاهانه هستند. (خواسته‌های ناآگاهانۀ ما از طریق ورودی‌های ذهن شکل می‌گیرند)

17. از هرچه دائماً بترسید آن را تجربه خواهید کرد؛ چون احساس ترس طولانی مدت، دارای فرکانس منفی قوی و تأثیرگذار است.

خط قرمزها در این قانون

قانون جذب خط قرمزهای مهمی دارد که ضروری است آن‌ها را بدانید و از انجام دادن آن‌ها خودداری کنید؛ چون اگر با این خط قرمزها آشنا نباشید، به صورت ناخودآگاه از قانون جذب به ضرر خودتان استفاده می‌کنید.

به دلیل اینکه این موضوع نیاز به توضیحات بیشتری داشت، یک پست جدید برایتان تهیه کردم و این مبحث را در آن پست به صورت کامل‌تر توضیح دادم؛ اکنون می‌توانید این مطلب را به‌صورت رایگان با کلیک روی دکمۀ زیر ببینید.

قانون جذب و دفع چه تفاوتی دارند؟!

برخی از افراد فکر می‌کنند قانون جذب عمل دفع را هم انجام می‌دهد و یا قانونی جداگانه به اسم قانون دفع وجود دارد؛ اما این نظریه از پایه غلط است و افرادی که این‌چنین فکر می‌کنند، قوانین و طبعیت جهان را درک نکرده‌اند. این جهان بر پایۀ جذب عمل می‌کند، نه دفع و ما چیزی به نام قانون دفع نداریم!

ما نمی‌توانیم بگوییم بیماری را نمی‌خواهم؛ وقتی چنین چیزی می‌گوییم، یعنی بیماری را می‌خواهیم؛ زیرا جهان «نمی‌خواهم» را نمی‌فهمد؛ جهان فقط «می‌خواهم» را می‌فهمد.

در غیر این صورت، اگر جهان بر اساس دفع عمل می‌کرد، تمام مردم جهان ثروتمند، سالم، شاد، خوشبخت و سعادتمند می‌بودند؛ چون هیچ‌کس نمی‌خواهد فقیر یا بیمار یا غمگین یا بدبخت باشد؛ پس در این موضوع شکی نداشته باش که جهان فقط بر اساس جذب عمل می‌کند.

تأثیر این قانون بر سلامتی، روابط و مسائل مالی

برخی از دوستان سؤالاتی دراین‌باره پرسیده‌اند که این سؤال در میان سؤالات آن‌ها مشترک بود: «قانون جذب چه تأثیری بر سلامتی، روابط و مسائل مالی دارد؟ آیا اصلاً تأثیری دارد؟».

اگر تا اینجا این قانون را به‌خوبی درک کرده باشید، اکنون می‌دانید که تک‌تک شرایط، موقعیت‌ها، ایده‌ها و تجربیات زندگی بر اساس قانون جذب به وجود می‌آید؛ با توجه به این موضوع، می‌توان فهمید که میزان سلامتی، کیفیت روابط و میزان موفقیت مالی، با فرکانس‌های ارسالی از سوی ما، رابطه‌ای مستقیم دارد!

برای درک بهتر این موضوع ضروری است که با نظریۀ مدارها آشنا شوید:

توضیح نظریۀ مدارها: «مدارهای منظومه شمسی را در نظر بگیرید؛ هر سیاره در مدار خاصی به دور خود و خورشید می‌چرخد (مثل مدار کرۀ زمین). چیزی مانند همین مدارهای منظومۀ شمسی، برای انسان‌ها نیز وجود دارد و هر انسان با توجه به فرکانس غالبش، در مدارهای مختلفی حضور دارد. در هر مدار، میزان مشخصی از ثروت، میزان مشخصی از سلامتی، میزان مشخصی از شادی و…، وجود دارد.

البته هر فرد در هرلحظه تنها در یک مدار می‌تواند حضور داشته باشد و با توجه به مداری که در آن حضور دارد، به شرایطی خاص، موقعیت‌هایی خاص و تجربیات خاصی دسترسی دارد که فقط مخصوص همان مدار است. تعداد این مدارها در جهان بی‌نهایت هستند و هر فرد با تغییر فرکانس‌های غالبش می‌تواند به مدارهای بالاتر و یا به مدارهای پایین‌تر منتقل شود».

طبق اصل فرکانس در قانون جذب هر فرد در یک جایگاه فرکانسی خاص قرار دارد

قانون جذب می‌گوید: هر فرد در یک جایگاه فرکانسی (مدار) خاص قرار دارد

حالا که با مدارها آشنا شدید، می‌توانم بگویم که میزان ثروت، سلامتی، شادی و نوع تجربیات و اتفاقات و شرایط زندگی هر فرد، با توجه به مداری که در آن حضور دارد، مشخص است و مدار هر فرد، بر اساس قانون جذب، طبق فرکانس‌های ارسال‌شده، تغییر می‌کند؛ بنابراین قانون جذب بر میزان ثروت، سلامتی، شادی و روابط شما تأثیر مستقیم دارد.

علت تمامی مشکلات در روابط بر اساس قانون جذب

طبق قانون جذب اطمینان دارم که علت تمامی مشکلات در روابط با دیگران، خودمان هستیم، نه هیچ‌کس دیگری!

همان‌طور که قبلاً گفتم، این جهان دوقطبی است؛ بنابراین این نکته را یادآور می‌شوم که برای هر موضوعی دو قطب منفی و مثبت وجود دارد؛ جالب است بدانید که انسان‌ها نیز در وجودشان دارای دو قطب منفی و مثبت هستند!

عیب‌ها و نواقص هر انسان، قطب منفی او را و نقاط قوت، خوبی‌ها و زیبایی‌ها، قطب مثبت او را تشکیل می‌دهند.

بر اساس قانون جذب، در هر موضوعی به هرکدام از قطب‌ها که توجه کنیم، شرایط و تجربیات هم‌جنسِ آن قطب، در زندگی‌مان گسترش می‌یابد.

حالا بیاید خودمان را صادقانه بررسی کنیم؛ اگر همسر دارید، چقدر به خوبی‌ها و زیبایی‌های او توجه می‌کنید؟ (دیدن، صحبت کردن، فکر کردن و…)؛ چقدر به ضعف‌ها و نواقص او توجه می‌کنید؟

این دو سؤال را دربارۀ هر فردی که در زندگی‌تان با او مشکل دارید، از خودتان بپرسید و صادقانه به خودتان پاسخ بدهید.

اگر همواره به قطب مثبت موجود در همسر یا مادر یا پدر یا دوستان و… توجه می‌کنیم، ویژگی‌های مثبتِ بیشتری از آن‌ها را تجربه خواهیم کرد و برعکس، اگر همواره به قطب منفی موجود در هر فرد توجه می‌کنیم و دائماً غر می‌زنیم؛ ما ویژگی‌های منفی بیشتری از آن فرد را تجربه خواهیم کرد.

به همین دلیل است که می‌گویم، ما خودمان، مسئول 100 درصدی تجربیات زندگی‌مان هستیم، نه هیچ‌کس دیگری!

یک اشتباه بزرگ دربارۀ خالق قانون جذب

من در تحقیقاتی که داشته‌ام، متوجه شدم برخی از افراد، خانم راندابرن نویسندۀ کتاب «راز» را خالق قانون جذب می‌دانند؛ این بسیار خنده‌دار است و نشان‌دهندۀ عدم درک صحیح این قانون و بلکه جهان هستی است.

لطفاً دقت داشته باشید که خانم راندابرن فقط به درک بهتری از این قانون رسید و نام قانون جذب را برای آن انتخاب کرد؛ حقیقت این است که خالق این قانون، خالق جهان هستی و دیگر جهان‌ها، یعنی خداوند یکتا است.

بر اساسِ قانون جذب، نمی‌توانید از خداوند گله‌مند باشید!

شاید جملۀ فوق برخی از افراد را رنجیده خاطر کند؛ اما حقیقت این است که قانون جذب کاملاً هماهنگ و مطابق با عدالت خداوند است! ازآنجاکه تمام آنچه که اکنون در زندگی‌‌تان تجربه می‌کنید، حاصل فرکانس‌های ارسال‌شدۀ شما در گذشته است و تمام آنچه که در آینده در زندگی‌تان تجربه می‌کنید حاصل فرکانس‌هایی است که امروزه ارسال می‌کنید، به این حقیقت پی می‌بریم که خودتان خالق 100 درصدی زندگی‌تان هستید و سرنوشتی از قبل برایتان رقم نخورده است.

بنابراین، به هر دلیلی که از زندگی‌مان ناراضی هستیم، نمی‌توانیم نه از خداوند و نه از جهان، گله‌مند باشیم! چون زندگی ما حاصل باورها و فرکانس‌های ارسالی خودمان است.

لازم است به این نکته نیز اشاره کنم که هیچ چیزی نمی‌تواند در زندگی ما اثر بگذارد، مگر اینکه ما قدرت درونی خودمان را به بیرون از خودمان واگذار کنیم و اجازه دهیم که عوامل بیرونی مثل جامعه، افراد مختلف و… تجربیات زندگی‌مان را مورد تأثیر قرار دهند.

خداوند توسط این قانون به ما حق انتخاب داده است

دلیل اینکه این جهان دوقطبی است و به هرکدام از قطب‌ها که توجه کنیم، همان را در زندگی خود گسترش می‌دهیم، این است که ما حق انتخاب داشته باشیم!

جالب است بدانید که قطب مثبت هر موضوعی متعلق به خداوند است؛ مثل قطب مثبتِ ثروت، که برابر است با وجود ثروت و فراوانی، مثل قطب مثبت سلامتی، که برابر است با وجود سلامتی! اما قطب منفی هر موضوعی متعلق به شیطان است؛ مثل قطب منفی ثروت، که برابر است با فقر و کمبود؛ مثل قطب منفی سلامتی، که برابر است با بیماری (وجود نداشتن سلامتی).

همان‌طور که قبلاً گفتم، من معتقد هستم که این جهان ترکیبی است از بهشت و جهنم (قطب مثبت از بهشت برگرفته‌شده و قطب منفی از جهنم)؛ در هرلحظه، این خودمان هستیم که انتخاب می‌کنیم که کدام را تجربه کنیم.

درواقع اگر بتوانیم تمام توجهمان را به‌صورت 100 درصدی، روی قطب مثبت هر موضوعی قرار دهیم، بهشت را در همین دنیا هم می‌توانیم تجربه کنیم؛ چون در این صورت هیچ موضوع منفی‌ای در زندگی تجربه نمی‌کنیم. اما ازآنجاکه شیطان وجود دارد و دشمنِ قسم‌خوردۀ انسان است، تمام تلاشش را می‌کند تا توجه ما را روی قطب منفی (قطب متعلق به خودش) قرار دهد. (به همین دلیل قرار دادن 100 درصد توجه روی قطب مثبتِ تمامی موضوعات، بسیار بسیار سخت است و لازم است خیلی روی خودمان کار کنیم).

شکرگزاری و رابطۀ آن با قانون جذب

جالب است بدانید که احساس رضایتمندی و شکرگزاری از خداوند، جزء بهترین، بالاترین و نزدیک‌ترین فرکانس‌ها به خداوند است! (به‌عبارتی‌دیگر، شکرگزاری بالاترین سطح فرکانسی است که می‌توانیم ارسال کنیم)

زمانی که در حال شکرگزاری هستید، به دلیل اینکه فرکانسِ مربوط به شکرگزاری مثبت و از جایگاه بالایی برخوردار است، شما را به مدار‌های بالاتری منتقل می‌کند و باعث می‌شود نعمت‌های بیشتر و اتفاقات خوب بیشتری را تجربه کنید؛ حتی اگر در زمان انجام شکرگزاری، حالتان خوب نباشد!

حالا هرچقدر بیشتر شکرگزاری کنید، به مدارهای بالاتری منتقل شده و نعمت‌ها، ایده‌ها، شرایط و موقعیت‌های دلخواهتان بیشتر و بیشتر می‌شوند. به همین دلیل است که می‌گویند شکرِ نعمت، نعمتت افزون کند.

شکرگزاری در قانون جذب و رابطه آن با احساس خوب

نکتۀ مهم: حتی دربارۀ چیزی که می‌خواهید اما هنوز آن را به دست نیاورده‌اید، احساس خوب داشته باشید و به خاطر وجود آن شکرگزاری کنید. (امیدوارم این کار جزئی از عادتتان شود)

تمرین شکرگزاری بر اساس قانون جذب

لطفاً این تمرین را انجام بدهید: «حداقل 10 مورد از آنچه که به خاطرش شکرگزار هستید را لیست کنید».

دقت کنید که لیستتان لازم است حداقل 10 مورد داشته باشد؛ البته سعی کنید بیشتر از این مقدار را بنویسید. اگر لیستتان کوتاه شد، مطمئن باشید که از دارایی‌های باارزشتان آگاه نیستید! بیشتر فکر کنید، دوباره به خودتان و اطرافیانتان نگاه کنید، مطمئن باشید چیزهای بزرگ و کوچک را می‌یابید که برایتان بسیار ارزشمند هستند، اما شما آن‌ها را ندیده‌اید.

نکتۀ مهم: برای تجربۀ بیشترین تأثیر این تمرین، از امروز، هرروز صبح به‌محض بیدار شدن و هر شب قبل از خواب، آن را انجام بدهید تا تأثیر عالی آن را پس از مدت کوتاهی در زندگی‌تان تجربه کنید.

دوستان، اگر تمریناتی که در مطالب و مقالات سایت جهان بهتر به شما داده می‌شود را انجام ندهید، نتیجه‌ای نمی‌گیرید؛ یادتان باشد هیچ‌چیز در «تئوری بودن» وجود ندارد؛ این عمل است که اثرش قطعی است.

لذت بردن از زندگی و داشته‌ها

هدف ما از رسیدن به خواسته‌ها و اهدافمان، رسیدن به لذت بیشتر در زندگی است. برای مثال، اگر یک خودروی زیبا و با امکانات بالا می‌خواهید، رسیدن به آن خودرو برای شما موجب لذت بردن بیشتر از زندگی خواهد بود؛ یا اگر خانه‌ای بزرگ، زیبا و با امکانات رفاهی می‌خواهید، رسیدن به آن خواسته، موجب لذت بردن بیشتر از زندگی در کنار خانواده خواهد بود. ما هر خواسته یا هدفی که داریم، برای رسیدن به لذت بیشتر از زندگی و آسایش بیشتر است.

ازآنجاکه شاد بودن و لذت بردن از زندگی و داشته‌هایمان، یک نوع شکرگزاری است و باعث افزایش نعمت‌ها می‌شود؛ برای رسیدن به خواسته‌های بعدی، لازم است از زندگی و داشته‌های فعلی‌مان لذت ببریم و شکرگزار آن‌ها باشیم؛ این یکی از شرط‌های رسیدن به نعمت‌ها و خواسته‌های بیشتر است.

جذب ثروت بیشتر با قانون جذب

همان‌طور که قبلاً گفتم، قانون جذب بر میزان ثروت، سلامتی، احساس خوشبختی، شادی و روابط تأثیر مستقیم دارد؛ حالا اگر بخواهیم با استفاده از قانون جذب به ثروت بیشتری برسیم؛ لازم است باورهای درستی داشته باشیم و کار درست را در زمان درست انجام دهیم!

ازآنجاکه این موضوع از حوصلۀ این مطلب خارج است، پیشنهاد می‌کنم که اگر به موضوع «کسب ثروت بیشتر»، علاقه دارید، حتماً پست «وضعیت مالی شما در آینده» را مطالعه کنید.

طبق قانون جذب، کلامِ تو کارِ درخواست را انجام می‌دهد!

اگر یادتان باشد قبلاً گفتم که «توجه کردن» شکل‌های مختلفی دارد: فکر کردن، صحبت کردن، دیدن، خواندن، شنیدن، تجسم کردن و نوشتن.

حالا جالب است بدانید که صحبت کردن یکی از قوی‌ترین فرکانس‌ها را دارد و به همین دلیل است که حضرت عیسی مسیح (ع) می‌گوید: «از کلام تو بر تو حکم می‌شود».

کلام تو، عصای معجزه‌گر توست - مرحله‌ی درخواست در قانون جذب

صحبت کردن بسیار قدرتمند است و به همین دلیل باید مراقب باشیم که از قدرت کلام خود به ضررمان استفاده نکنیم! ما در هر زمان و در هر مکانی می‌توانیم از این قدرت برای دست‌یابی به خواسته‌ها و خلق آینده‌ای زیبا استفاده کنیم.

حالا چگونه باید از این قدرت ارزشمند برای رسیدن به خواسته‌هایمان استفاده کنیم؟

اجازه دهید یک مثال بزنم: وقتی‌که وارد فروشگاهی می‌شوید، حتی اگر میلیاردها تومان پول داشته باشید، تا زمانی که فرایند زیر را طی نکنید، نمی‌توانید خواستۀ خود را به دست بیاورید:

 1. فکر کردن: دربارۀ چیزهایی که می‌خواهیم، فکر می‌کنیم.
 2. انتخاب کردن: انتخاب می‌کنیم که چه چیزی را می‌خواهیم.
 3. درخواست کردن: درخواست خود را برای دریافت خواسته، ارائه می‌کنیم.
 4. باور کردن: باور می‌کنیم که خواستۀ ما می‌تواند به ما داده شود.
 5. دریافت کردن: خواستۀ خود را دریافت می‌کنیم.

این پنج گام دقیقاً مشابه گام‌ها برای رسیدن به خواسته در قانون جذب است!

معمولاً ما دو گام اول را به‌خوبی انجام می‌دهیم؛ اما درباره گام سوم اطلاعاتی نداریم؛ یکی از روش‌های درخواست، صحبت کردن دربارۀ خواسته است.

به همین دلیل است که هنگام دعا کردن، دربارۀ خواسته‌هایمان با خداوند صحبت می‌کنیم!

تجسم خلاق و رابطۀ آن با قانون جذب

اگر بخواهم تجسم خلاق را توضیح دهم، آن را این‌گونه توضیح خواهم داد: «تجسم خلاق، یعنی استفاده از قدرت تخیل و خلق و دیدن تصاویری ذهنی دربارۀ موضوعی، آن‌گونه که خودمان دوست داریم باشد».

تجسم‌کردن یکی از بهترین راه‌های توجه کردن به موضوعی خاص می‌باشد و یکی از قوی‌ترین فرکانس‌هایی است که ارسال می‌کنیم. البته این فرکانس هم می‌تواند مثبت باشد، هم منفی؛ درنتیجه باید مراقب باشیم که از آن به ضرر خود استفاده نکنیم.

اگر بخواهیم از تجسم خلاق برای رسیدن به خواستۀ خود استفاده کنیم، لازم است ابتدا به مکانی آرام و بی‌سروصدا برویم تا بتوانیم تمرکز داشته باشیم؛ سپس باید چهار گام زیر را انجام دهیم:

 1. در نظر گرفتنِ یک خواسته و هدف…
 2. تجسم کردن (خلق تصاویر ذهنی) آن به‌طوری‌که واضح باشد به آن خواسته یا هدف رسیده‌اید؛ لایقش هستید و از داشتنِ آن لذت می‌برید.
 3. سپس به خاطرِ داشتنِ آن خواسته شکرگزاری کنید و آن خواسته را رها کنید.
 4. خارج شدن از آن فضا و برگشتن به فضای حقیقی زندگی

نکتۀ مهم: زمانی که برای تجسم خلاق قرار می‌دهید باید مدیریت‌شده باشد؛ در هر شبانه‌روز چیزی حدود 5 تا 20 دقیقه کافی است (برای مثال: 10 دقیقه صبح و 10 دقیقه شب)؛ زیاده‌روی در این کار اصلاً مفید نیست.

نکته: وجود هرگونه احساس بد و منفی در تجسم، به این معنی است که آن را درست انجام نمی‌دهید.

رها کردن خواسته‌ها

شاید این خیلی منطقی به نظر نیاید؛ اما یکی از شرط‌های رسیدن به خواسته، رها کردن آن است!

رها کردن خواسته به این صورت است:

 1. خواستۀ خود را انتخاب می‌کنید.
 2. خواستۀ خود را درخواست می‌کنید.
 3. خواستۀ خود را رها می‌کنید؛ به‌گونه‌ای که انگار اکنون به آن خواسته رسیده‌اید و شکرگزار آن هستید.

در این روند، باید به احساس آرامش برسید؛ آرامشی که از آگاهیِ اینکه کائنات درخواستتان را دریافت کرده‌اند و اکنون مسئول آن هستند، نشأت می‌گیرد؛ این آرامش شما را به سمت آن خواسته سوق می‌دهد.

نکته: اگر به خواستۀ خود بچسبید؛ آن خواسته را دریافت نخواهید کرد، مگر زمانی که آن را رها کنید.

وجود فاصلۀ زمانی در عملکرد این قانون

برخی از افراد فکر می‌کنند قانون جذب مانند یک غول چراغ جادو است که راهی سریع برای رسیدن به خواسته‌ها بوده و جادویی‌وار عمل می‌کند؛ اما این طرز تفکر کاملاً غلط است!

حقیقت این است که قانون جذب یک قانون طبیعی است و خواستۀ ما را از راه‌های کاملاً طبیعی و منطقی به ما می‌رساند. جالب است بدانید، از زمانی که صبح از خواب بیدار می‌شویم و شروع به ارسال فرکانس می‌کنیم، تا زمانی که نتیجۀ آن را در زندگی‌مان تجربه کنیم، یک فاصلۀ زمانی خاص وجود دارد. هرچند ممکن است این فاصلۀ زمانی کمی طولانی شود، اما در این فاصله، نتایج و نشانه‌های کوچک و بزرگ مختلفی را تجربه می‌کنیم.

دلیل اینکه بین درخواست و دریافت، یک فاصلۀ زمانی نامشخص وجود دارد، این است که فرصت داشته باشیم تا اگر چیزی را به‌صورت اشتباهی درخواست کرده‌ایم، آن را اصلاح و یا تغییر دهیم. این هم یکی دیگر از نعمت‌های ارزشمند خداوند است.

اجازه دهید یک مثال بزنم: تصور کنید در حال رانندگی در خیابان هستید و برای لحظاتی کوتاه، تصاویری مربوط به یک تصادف در ذهنتان تولید می‌شود؛ در این صورت یک فرکانس با چنین مشخصاتی به جهان هستی ارسال می‌شود و اتفاقاتی هم‌جنس این تصاویر درخواست می‌شود؛ اگر این فاصلۀ زمانی وجود نمی‌داشت، در کسری از ثانیه خواستۀ شما اتفاق می‌افتاد؛ به نظرتان این خوب می‌بود؟! (واقعاً همه‌چیز در دنیا به هم می‌ریخت).

بنابراین این فاصلۀ زمانی وجود دارد تا ما در این فاصله بتوانیم تصمیم خود را تغییر بدهیم؛ هرچند همۀ ما دوست داریم خواسته‌های آگاهانۀ خود را خیلی زود به دست بیاوریم، اما این فاصلۀ زمانی اجازه نمی‌دهد چه خواسته‌های آگاهانه و چه خواسته‌های ناآگاهانه، بلافاصله اجابت شود.

این فاصلۀ زمانی بین درخواست تا دریافت، واقعاً نعمت ارزشمندی است! نظر شما دراین‌باره چیست؟ لطفاً در بخش دیدگاه‌های همین مقاله بنویسید.

خانه‌تکانی قلب و ارتباط آن با این قانون

قلب جایگاه احساسات است و ارتباط مستقیمی با افکار و احساسات دارد. طبق قانون جذب برای اینکه بتوانید راحت‌تر به قطب مثبت هر موضوع توجه کنید و برای اینکه بتوانید در لحظات بیشتری از شبانه‌روز، احساس خوبی داشته باشید و فرکانس مثبت بیشتری به جهان هستی ارسال کنید، باید قلبتان پاک و خالی از تیرگی باشد؛ بنابراین قلبتان را از هرچه کینه، دشمنی، نفرت، خشم و… است، خالی کنید تا زندگی را به‌صورت دیگری تجربه کنید.

برای خانه‌تکانی قلب باید روی خودمان کار کنیم؛ باید با خودمان وارد صلح شویم و همۀ ظلم‌ها و بدی‌ها را ببخشیم تا رها شویم؛ این کار نیاز به زمان دارد، لطفاً عجله نکنید.

پندار نیک و رابطه‌ی آن با گفتار و رفتار بر اساس قانون جذب در جهان هستی

این جملۀ کلیدی را برای همیشه به خاطر بسپارید: «احساس خوب = اتفاقات خوب، احساس بد = اتفاقات بد».

نتیجۀ درک و یادگیری قانون جذب چیست؟

برخی از افراد نتایجِ درک و یادگیری قانون جذب را این‌گونه بیان می‌کنند: (البته من این موارد را نتایج اصلی درک و یادگیری این قانون نمی‌دانم و حتی با برخی از آن‌ها مخالف هستم)

 1. با درک قانون جذب به کسب نتایج بهتر امیدوار می‌شویم.
 2. انگیزه و توان زیادی کسب می‌کنیم.
 3. خداوند را نزدیک‌تر و حامی خود احساس می‌کنیم.
 4. احساس می‌کنیم خودمان در سرنوشتمان دخالت داریم.
 5. با قانون جذب رؤیاها می‌دانیم که اگر برای مدتی به‌صورت متمرکز در مسیری تلاش و اقدام کنیم، حتماً نتایج دلخواه را کسب می‌کنیم. (همین اثر را قانون جذب پول و قانون جذب عشق نیز در زندگی‌مان می‌گذارند)
 6. این قانون در ما روحیۀ جنگجویی شکست‌ناپذیر ایجاد می‌کند تا برای رسیدن به اهداف و آرزوهایمان همیشه در تلاش و تکاپو باشیم.
 7. این قانون نمی‌گذارد ما هرگز از رحمانیت خداوند ناامید شویم و همیشه باید در چالش‌های زندگی مثبت‌نگر و امیدوار باشیم.

حالا بیاید هرکدام از این موارد را باهم بررسی کنیم و من در پایان، نتایج اصلی و حقیقی درک و یادگیری قانون جذب را برایتان توضیح می‌دهم: (احتمالاً ذهن منطقی شما در برابر برخی از موارد بررسی‌شده به‌شدت مقاومت خواهد کرد و آن را قبول نخواهید داشت؛ این موضوع طبیعی است! اما سعی کنید مقاومت را کنار گذاشته و حقیقت را دریابید).

بررسی مورد اول: این قانون ربطی به امیدوار شدن یا نشدن برای «کسب نتایج بهتر» ندارد؛ با توجه به اینکه جهان دوقطبی است، اگر از این قانون بر ضد خود استفاده کنید، نتایج همیشه و 100 درصد منفی و غیر دلخواه خواهد بود. بنابراین این مورد، از نتایج درک و یادگیری قانون جذب نیست.

بررسی مورد دوم: این مورد هم ربطی به قانون جذب ندارد؛ زیرا انگیزه و توان، به کاری که می‌خواهد انجام شود مربوط است و عشق و علاقۀ فرد به آن کار، تعیین‌کنندۀ میزان انگیزه و توان برای انجام آن کار خواهد بود.

بررسی مورد سوم: این مورد درست است، اما از نتایج اصلی درک و یادگیری این قانون نیست.

بررسی مورد چهارم: این مورد از پایه غلط است؛ زیرا ما چیزی به نام سرنوشت نداریم! بر اساس قانون جذب به این یقین رسیدم که هر فردی خودش خالق تک‌تک شرایط و اتفاقات آیندۀ خودش است؛ درواقع سرنوشت را خودمان برای خودمان خلق می‌کنیم. (دراین‌باره بیشتر صحبت خواهم کرد)

بررسی مورد پنجم: نمی‌دانم اسامی خاصی مثل «قانون جذب رؤیاها، قانونِ جاذبه پول و ثروت، قانونِ جاذبه عشق، قانون جاذبِ سلامتی و…» از کجا پدید آمد؛ اما می‌دانم که این نام‌ها صرفاً جهت پیچیده نشان دادن این قانون استفاده می‌شوند؛ برخی از افراد فکر می‌کنند که اگر قانون جذب را قانونی پیچیده و عجیب‌وغریب نشان دهند می‌توانند از این کار سود ببرند! اما دوستان، حقیقت این است که ما یک قانون جذب بیشتر نداریم؛ بقیۀ اسامی دروغین هستند. در مورد بخش دوم این مورد نیز می‌گویم: با توجه به اینکه جهان دوقطبی است، این مورد نیز رد می‌شود؛ زیرا ممکن است توجه فرد در طول مسیر بر روی قطب منفی آن موضوع باشد و الزاماً نتیجۀ دلخواه را کسب نمی‌کند.

بررسی مورد ششم: اینکه روحیۀ شکست‌ناپذیر داشته باشیم به ایمان ما مربوط است و قانون جذب در آن تأثیری ندارد. همچنین اگر شما این قانون را به‌خوبی درک کنید و بر اساس آن زندگی کنید، نیازی به جنگیدن برای رسیدن به هدفتان نیست؛ شما خواسته‌های خود را به‌راحتی به دست خواهید آورد.

بررسی مورد هفتم: این مورد می‌تواند درست باشد؛ البته درک رحمانیت خداوند و عدم ناامیدی به خود فرد بستگی دارد، اما فردی که قانون جذب را درک کرده باشد، بهتر می‌تواند رحمانیت خداوند را درک کند و بیشتر می‌تواند امیدوار باشد. البته این مورد نیز جزء نتایجِ اصلی درک این قانون نیست.

خواهش می‌کنم قبل از پذیرفتنِ قانون جذب، ابتدا آن را به‌خوبی درک کنید!

نتیجۀ حقیقی درک و یادگیری این قانون

نتیجۀ اصلی و حقیقی درک و یادگیری قانون جذب فقط یک مورد مهم است: «می‌توانید زندگی‌تان را آن‌گونه که دوست دارید و می‌خواهید، خلق کنید و به‌تمامی خواسته‌های خود دست‌یابید؛ می‌توانید به آن میزان از ثروت، سلامتی، شادی و سعادتمندی که می‌خواهید دست پیدا کنید»؛ البته به شرطی به‌درستی از این قانون استفاده کنید.

چقدر می‌توانید این جمله را باور کنید؟ این دستاورد چقدر برایتان ارزشمند است؟

دوستان، بزرگ‌ترین خواسته‌ای که می‌توانستید از خدا داشته باشید، زندگی کردن بوده است؛ اگر اکنون نفس می‌کشید و قلبتان می‌تپد، این درخواستتان اجابت شده است! بنابراین هرگونه درخواست دیگری که داشته باشید، هرچقدر هم بزرگ، بازهم بسیار کوچک‌ است؛ چون به بزرگی نعمت زندگی نمی‌رسد!

راز زندگی و رابطه آن با مفاهیم قانون جذب
من همیشه می‌گویم: «زندگی، بزرگ‌ترین و دست‌نیافتنی‌ترین نعمت است؛ هر نعمت دیگری که بتوانید نام ببرید، فقط زیرمجموعه‌ای از نعمت زندگی است و به بزرگی نعمت زندگی نمی‌رسد. اگر اکنون زنده هستید، بدانید که به هر خواسته‌ای که در وجودتان شکل می‌گیرد، می‌توانید برسید».

هرچند بار که لازم است، جمله‌ی بالا را بخوانید تا آن را به‌خوبی درک کنید؛ درک این موضوع فوق‌العاده مهم است!

عمل و زندگی بر اساس قانون جذب

اگر قانون جذب و آگاهی‌ای که در این مطلب به دست می‌آورید را به‌خوبی درک کرده باشید؛ امکان ندارد که اصول آن را در زندگی‌تان پیاده‌سازی نکنید و بر اساس آن عمل و زندگی نکنید!

اگر این مطلب را به‌خوبی مطالعه کنید و قانون جذب را به‌خوبی درک کنید و اصول آن را در زندگی‌تان پیاده‌سازی کنید، در آینده نتایجی را کسب خواهید کرد که اکنون در تصورتان نمی‌گنجد… .

ایده‌ها، شرایط و موقعیت‌هایی را تجربه خواهید کرد که شما را به اهدافتان (مثل استقلال مالی، سلامتی، شادی و…) می‌رساند؛ اطمینان دارم از اتفاقاتی که برایتان رخ خواهد داد، حیرت‌زده خواهید شد.

اما اگر این مطلب را خواندید و به این آگاهی‌ای که به دست آوردید، عمل نکردید، در حقیقت نه‌تنها سرمایۀ خود (وقتتان) را هدر داده‌اید؛ بلکه قدرت خلق آگاهانۀ زندگی‌تان را نیز از دست می‌دهید و زندگی می‌کنید، درعین‌حالی که قانون جذب بر لحظه‌لحظۀ زندگی‌تان تأثیرگذار است و شما آن را باور نکردید.

نکته: برای عمل کردن بر اساس قانون جذب و پیاده‌سازی اصول آن در زندگی‌تان، ابتدا باید با تمام وجودتان بپذیرید که خودتان مسئول 100 درصدی زندگی‌تان هستید، نه هیچ‌کس دیگری! اگر این نکته را نپذیرید، نمی‌توانید به‌درستی بر اساس قانون جذب عمل کنید؛ در این صورت درواقع قدرت خلق زندگی‌تان را به بیرون از خودتان واگذار خواهید کرد.

نکته: عمل به این مطالب و زندگی بر اساس این قانون، باید جزئی از عادت شما شود؛ نه صرفاً یک واقعۀ گه‌گاهی!

ایمان به قانون جذب

شرط پیاده‌سازی اصول این قانون در زندگی‌تان و عمل به آموزه‌های این مطلب، داشتن ایمان به حقیقت بودن این قانون است!

البته لازم است این نکته را یادآور شوم که ما چه قانون جذب را بشناسیم چه نشناسیم، چه آن را حقیقت بدانیم چه ندایم، به‌هرحال، تک‌تک لحظات زندگی‌مان بر اساس این قانون توسط خودمان خلق می‌شود؛ اما اگر به حقیقت داشتنِ این قانون ایمان داشته باشیم و بپذیریم که خودمان مسئول 100 درصدی زندگی‌مان هستیم، در آن صورت قدرت آن را پیدا می‌کنیم که به تمامی خواسته‌هایمان دست‌یابیم.

زمانی که به حقیقت داشتن قانون جذب ایمان داریم، سعی می‌کنیم بر اساس آن زندگی کنیم و زمانی که بر اساس این قانون قدرتمند زندگی کنیم، نتایجی که در زندگی تجربه خواهیم کرد، فوق‌العاده خواهند بود.

آیا می‌خواهید با قدرت قانون جذب آشنا شوید؟

برای اینکه با قدرت قانون جذب آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنم ابتدا یک خواستۀ کوچک را در نظر بگیرید؛ مثل نوشیدن یک فنجان قهوه، میل کردن یک خوراکی موردعلاقه، پیدا کردن یک جای مناسب برای پارک خودرو و…؛ سپس برای رسیدن به آن خواسته، بر اساس مطالبی که در این مقاله دربارۀ قانون جذب یاد گرفته‌اید عمل کنید تا خواستۀ خود را تجربه کنید.

رسیدن به خواسته‌ها با قانون جاذبه

زمانی که به خواستۀ خود می‌رسید، اگر این موضوع را یادتان باشد که قدرت قانون جذب را آزمایش کرده‌اید، بسیار شگفت‌زده خواهید شد، که چطور و از چه راه‌های مختلفی که حتی فکرش را هم نمی‌کردید به خواستۀ خود رسیده‌اید.

کسب کوچک‌ترین نشانه و یا نتیجه، باید اعتقادتان را تقویت کند؛ باید در آن لحظه متعهد شوید که عمل بر این مطالب را ادامه دهید تا بتوانید خواسته‌های بزرگ‌تری را به دست بیاورید.

شک و تردید و تأثیر آن در قانون جذب

اگر دربارۀ رسیدن به خواسته‌ها و رؤیاهایت دچار شک و تردید شوید، این شک و تردید به‌تنهایی می‌تواند شما را از مداری که خواستۀ شما در آن قرار دارد، دورتان کند و تا زمانی که این احساس را داشته باشید، به مدارهای پایین‌تر منتقل می‌شوید.

در مدار‌های پایین‌تر، اتفاقات، شرایط و تجربیات منفی بیشتری وجود دارد و هرچقدر به مدارهای پایین‌تری منتقل شوید، تجربیات بدتر و غیردلخواه بیشتری را در زندگی‌تان تجربه می‌کنید؛ اما برعکس، در مدارهای بالاتر، اتفاقات، شرایط، ایده‌ها، موقعیت‌ها و تجربیات مثبت بیشتری وجود دارد؛ هرچقدر به مدارهای بالاتری منتقل شوید، ثروت، سلامتی، شادی و خوشبختی بیشتر و همچنین تجربیات بهتر و دلخواه بیشتری را در زندگی‌تان تجربه خواهید کرد.

تفاوت افراد و رفتارهای آنان در برابر قانون جذب

در برابر آگاهی دربارۀ قانون جذب افراد به چند دسته تقسیم می‌شوند:

 1. عدۀ بسیار کمی، قانون جذب را به‌طور صحیح درک کرده‌اند و اصول آن را در زندگی‌شان پیاده‌سازی کرده‌اند و از آن نتیجه گرفته‌اند؛ به همین دلیل اکثرشان این قانون را به دیگران نیز معرفی می‌کنند.
 2. عدۀ بسیار زیادی، با این قانون آشنایی ندارند و احتمالاً چیزی دربارۀ آن نشنیده‌اند؛ اما اگر به آن‌ها آگاهی کامل و صحیحی دربارۀ قانون جذب داده شود، برخی از آن‌ها به دستۀ اول می‌پیوندند.
 3. عده‌ای دوست دارند این قانون را به‌زور به مردم بقبولانند تا از طریق فروش «پکیج آموزشی قانون جذب» پول بیشتری به جیب بزنند. (بعضی از این افراد انحرافات زیادی در مطالبشان دربارۀ قانون جذب ایجاد می‌کنند)
 4. عده‌ای این قانون را درک نکرده‌اند، اما دربارۀ آن صحبت می‌کنند و هر اطلاعاتی را، چه درست و چه نادرست، به طرف مقابلشان منتقل می‌کنند و حتی اکثر آنان از قانون جذب و اصول آن انتقاد می‌کنند.
 5. دستۀ آخر، عده‌ای هستند که دوست ندارند افراد از قانون جذب آگاه شوند و آن را قبول کنند و اصول آن را در زندگی خود پیاده‌سازی کنند؛ به‌خاطر همین هر کاری که از دستشان بربیاید انجام می‌دهند تا افراد به این قانون شک کنند و با استدلال‌هایی به‌ظاهر منطقی، تلاش می‌کنند که افراد را از پذیرفتن قانون جذب بازدارند. (این افراد نیز انحرافات بسیار زیادی را در مطالبشان دربارۀ قانون جذب ایجاد می‌کنند.)

ازآنجایی‌که بسیاری از افراد یا این قانون را قبول ندارند و یا دوست ندارند افراد دیگری آن را بپذیرند؛ بر قانون جذب و اصول آن، برچسب‌هایی می‌زنند و بر اساس آن، قانون جذب را رد می‌کنند.

نکته: انحرافات زیادی دربارۀ این قانون ایجاد شده است و من سعی کرده‌ام در انتهای همین پست، آن‌ها را مطرح و توضیحات لازم را ارائه کنم.

برخی می‌گویند: قانون جذب هیچ اساس علمی ندارد!

برخی از افراد می‌گویند قانون جذب هیچ اساسِ علمی ندارد؛ برای پاسخ به این جمله باید نکاتی را دربارۀ علم بدانیم:

نکتۀ اول: علم ما انسان‌ها همیشه محدود است و بشر تنها با جابه‌جایی محدودیت‌های موجود (مرزها) علمی توانسته است علم خود را گسترش دهد.

نکتۀ دوم: علم فقط می‌تواند چیزی را بپذیرد که قابل تکرار باشد و با هر بار انجام آن، نتیجه‌ای یکسان داشته باشد؛ مثلاً اگر خودکار خود را بافاصله از سطح زمین رها کنید، خودکار شما به زمین خواهد افتاد؛ اگر فردی یک‌میلیون سال قبل یا یک‌میلیون سال بعد، این عمل را انجام دهد، نتیجه یکسان است! علم این موضوع را می‌پذیرد. مثالی دیگر: اگر فلز سدیم و گاز کلر باهم ترکیب شود، سدیم کلراید (نمک) به دست می‌آید، نتیجۀ این کار همیشه یکسان است و امکان ندارد چیز دیگری به دست بیاید؛ علم این موضوع را نیز می‌پذیرد… .

اما علم فعلی ما نمی‌تواند این موضوع را بپذیرد که مثلاً دو نفر وارد شغل یکسانی شوند (در شهری یکسان و در مکانی یکسان) و یکی از آن‌ها ورشکسته شود، اما دیگری بسیار موفق و ثروتمند شود؛ علم در حال حاضر در پذیرش چنین موضوعی ناتوان است!

در حقیقت اساس قانون جذب علمی است؛ اما به دلیل اینکه این قانون بر اساس فرکانس ما عمل می‌کند و طبق هر فرکانس دریافتی، نتایج هم‌جنس آن فرکانس را در زندگی‌مان ایجاد می‌کند و این نتایج با توجه به نوع فرکانس، متفاوت است و همچنین بین ارسال فرکانس تا ایجاد نتیجه، یک فاصلۀ زمانی نامشخص وجود دارد، علمِ فعلی نمی‌تواند آن را به‌طور کامل بپذیرد! مانند موضوع انرژی‌درمانی که علم آن را هم نمی‌تواند بپذیرد؛ ولی هردوی آن‌ها حقیقت دارند.

نظر دانشمندان در مورد قانون جذب چیست؟

همان‌طور که توضیح داده شد، علم نمی‌تواند قانون جذب را اثبات کند؛ به‌همین دلیل برخی از دانشمندان آن را حقیقت می‌دانند و اصول این قانون را تایید می‌کنند؛ اما برخی دیگر قانون جذب (به آن شکلی که در مستند راز معرفی شد) را رد می‌کنند و آن را شبه‌علم می‌دانند.

به‌هرحال بهترین راه این است که اگر تاکنون اطلاعات نادرستی دربارۀ این قانون کسب کرده‌اید، ذهن خود را از آن اطلاعات غلط خالی کرده و قانون جذب را طبق اصولی که در این مطلب شرح داده شد، امتحان کنید؛ سپس تأثیر آن را در زندگی‌تان به‌صورت واقعی بررسی کنید و تصمیم بگیرید که می‌خواهید حقیقت بودن این قانون را بپذیرید یا خیر.

چرا ذهن ما در برابر پذیرفتن قانون جذب مقاومت می‌کند؟

شاید در ذهن شما هم این سؤال ایجاد شده‌باشد که: «من این مطالب را خواندم و می‌دانم حقیقت دارد؛ اما باور کردنش برایم سخت است؛ دلیل آن چیست؟»

اینکه نمی‌توانید این مطالب را باور کنید، دو دلیل دارد:

دلیل اول این است که ذهن ما از لحاظ منطقی نمی‌تواند به‌راحتی این موضوعات را بپذیرد؛ چون زمانی که در حال مطالعۀ این مطلب هستید، بخش منطق ذهن شما درگیر تحلیل این اطلاعات است.

ذهن دارای دو بخش منطق و ادراک است

دلیل دوم این است که هنوز به درک کاملی از قانون جذب نرسیده‌اید و در حال حاضر، در مداری حضور دارید که درک و پذیرفتن این قانون به‌صورت کامل برایتان قابل‌دسترسی نیست.

اما اصلاً نگران نباشید، این طبیعی است؛ جالب است بدانید که بسیاری از افراد در ابتدا قانون جذب و حتی اصول موفقیت و تحول فردی را باور نمی‌کنند، چون هنوز وارد مدارهای بالاتر نشده‌اند و چنین مفاهیمی برایشان قابل‌درک نیست!

همان‌طور که من توانستم، شما هم می‌توانید به مدارهای بالاتری منتقل شوید تا پذیرش قانون جذب برایتان ممکن شود. برای این کار پیشنهاد می‌کنم فایل صوتی این پست را از بخش دانلودهای همین پست دانلود کرده و بارها و بارها آن را گوش دهید و یا فایل PDF این پست را دانلود کرده و بارها و بارها آن را مطالعه کنید. همچنین پیشنهاد می‌کنم پست قانون جذب در قرآن را نیز ببینید تا حقایق بیشتری برایتان روشن شود.

پس‌ازآنکه قانون جذب را پذیرفتید، لطفاً یک‌بار برای همیشه آن را امتحان کنید؛ فقط سه ماه بر اساسِ آن زندگی کنید؛ فقط سه ماه اصول آن را در زندگی‌تان پیاده‌سازی کنید (نتایج را از همان هفتۀ اول خواهید دید)؛ اطمینان دارم نتایجی که کسب خواهید کرد فوق‌العاده خواهد بود و شما را شگفت‌زده خواهد کرد؛ سپس وقتی‌که نتیجۀ واقعی را دیدید، راحت‌تر می‌توانید حقیقت بودن این قانون را باور کنید؛ وقتی این موضوع را تجربه کردید، به خودتان قول بدهید و متعهد باشید که تا ابد بر اساس اصول این قانون زندگی کنید.

قانون جذب نیاز به قدرت دهی ما ندارد!

موضوع جالب و خنده‌داری که در تحقیقاتم با آن مواجه شدم این بود که گاهی برخی از افراد از چگونگی قدرت دادن به قانون جذب صحبت می‌کنند! درواقع برخی از افراد فکر می‌کنند که این قانون مثل یک لامپ، مصرف‌کنندۀ انرژی است و یا مثل یک باطری، میزان خاصی انرژی دارد و بعد از مدتی تمام می‌شود و لازم است که به آن انرژی دهیم تا دوباره فعال شود! خنده‌دار است مگر نه؟

حقیقت این است که این انحرافات توسط دسته‌های 3 و 4 و 5 که در بخشِ «تفاوت افراد و رفتارهای آنان در برابر قانون جذب» که قبلاً در همین پست توضیح دادم، ایجاد می‌شود؛ این نوع تفکرات دربارۀ قانون جذب، اشتباه و بی‌اساس است و کسی که این‌گونه دربارۀ این قانون فکر یا صحبت می‌کند، آن را به‌خوبی درک نکرده است!

اجازه دهید یک مثال بزنم: مگر قانون گرانش زمین (قانون جاذبۀ زمین)، نیاز به انرژی‌دهی دارد؟

خیر! همان‌طور که قانون گرانش زمین نیازی به دریافت انرژی ندارد، قانون جذب نیز بدون نیاز به انرژی، تا زمانی که این جهان مادی وجود داشته باشد، وجود دارد؛ درواقع کار این قانون این است که انرژی‌های مشابه را به یکدیگر برساند، نه اینکه انرژی مصرف کند!

اعتقادات غلط و خطرناک دربارۀ قانون جذب (انحراف‌ها)

به دلیل اینکه این پست زیادی طولانی نشود، پستی جدید با عنوان «16 اعتقاد اشتباه و خطرناک دربارۀ قانون جذب» منتشر کرده‌ام که در آن پست مهم‌ترین انحرافات وارد شده به مفاهیم قانون جذب را بررسی و توضیح داده‌ام؛ توصیه می‌کنم حتماً این پست مهم را ببینید. برای مشاهدۀ آن پست دکمۀ زیر را کلیک کنید.

نامه نوشتن به خدا در قانون جذب

آیا نامه نوشتن به خدا بر اساس قانون جذب کار درستی است؟

پاسخ: نامه نوشتن به خدا هیچ ایرادی ندارد؛ اگر در جهت مثبت باشد (یعنی اگر خواسته‌هایتان در مسیر خیر و خوبی باشد)، مفید هم خواهد بود.

 

تمرینات قانون جذب

انجام این تمرینات ضروری هستند، لطفاً وقت بگذارید و این تمرینات را انجام دهید:

 1. حداقل 10 مورد از آنچه که به خاطرش شکرگزار هستید را لیست کنید. (این کار را حداقل هر شب قبل از خواب انجام دهید)
 2. حداقل 3 مورد از خواسته‌ها و اهدافتان را یادداشت کنید و برای رسیدن به آن زمانی منطقی (نه زیاد دور، نه زیاد نزدیک) تعیین کنید و برای رسیدن به آنها حرکت و عمل کنید.
 3. هرروز 5 الی 20 دقیقه را به تجسم خلاق رؤیاها و اهدافتان اختصاص دهید.
 4. مهم: برای اینکه مطمئن شوید به درک درستی از قانون جذب رسیده‌اید، لطفاً چند دقیقه وقت بگذارید و در بخش دیدگاه‌های همین مقاله، قانون جذب را آن‌طور که خودتان درک کرده‌اید (از دیدگاه خودتان) تعریف کنید و دربارۀ آن به‌صورت کوتاه توضیح دهید.

لطفاً نگران نباشید، درصورتی‌که اشتباه درک کرده باشید، کمکتان خواهم کرد؛ مهم این است که این تمرین را انجام دهید؛ چون رسیدن به درک صحیح از قانون جذب بسیار مهم و حیاتی است.

لطفاً اگر دربارۀ قانون جذب سؤالی دارید در بخش دیدگاه‌های همین پست مطرح کنید تا آن را بررسی کرده و پاسخ دهیم. اگر می‌خواهید به صورت ناشناس سؤالتان را بپرسید، از صفحۀ «سؤال بپرسید» موجود در منوی بالای سایت اقدام کنید.

ان‌شاءالله هرکجا که هستید، در پناه الله یکتا، شاد، پیروز، ثروتمند، سلامت و سعادتمند در دنیا و آخرت باشید.

دوستدار شما،
سید محمد موسوی

بخش دانلودها

فایل صوتی

حجم این فایل: 15 مگابایت (کوچک)

سلامت این فایل تایید شده است.

مدت زمان: 21 دقیقه

برای دانلود فایل صوتی روی دکمه زیر کلیک کنید:

دانلود فایل

شما می‌توانید برای دانلود این فایل، این QR Code را اسکن کنید.
(راهنمای استفاده)

دانلود کتاب قانون جذب چیست (PDF)

حجم این فایل: 1.2 مگابایت

سلامت این فایل تایید شده است.

برای دانلود این فایل روی دکمه زیر کلیک کنید:

دانلود فایل

شما می‌توانید برای دانلود این فایل، این QR Code را اسکن کنید.
(راهنمای استفاده)

محتوای این پست در دی‌ماه 1401 بروزرسانی شده است.

توجه: هرگونه کپی برداری از این مطالب فقط با ذکر آدرس این پست به عنوان منبع، مجاز است.

جهان بهتر در تلگرام

پیشنهاد می‌کنیم جهان بهتر را در تلگرام نیز دنبال کنید؛ با عضویت در این کانال، علاوه بر اطلاع از جدیدترین مطالب سایت، روزانه از آموزش‌های رایگان اما ارزشمند نیز بهرمند می‌شوید و جهان بهتر را همیشه در دسترس خواهید داشت؛ جهان بهتر بدون تبلیغات فعالیت می‌کند.

16 دیدگاه

دیدگاه‌تان را اینجا ثبت کنید

خوشحال می‌شویم که دیدگاه‌تان را دربارۀ این مطالب برای ما بنویسید؛ البته پیشنهاد می‌کنیم قبل از ارسال دیدگاه، قوانین ارسال دیدگاه را نیز مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

  جدیدترین دیدگاه‌ها

 1. آرش تقی نژاد
  آرش تقی نژاد گفته:

  سلام خسته نباشید
  من مدتی بود که در زمینه قانون جذب مطلب و آموزش قابل و شایسته ای نه شنیده و نه خوانده و نه دیده بودم و امروز خدا را شاکرم که با مشاهده این مطلب و گوش دادن به فایل آن به بسیاری از شبهاتی که در ذهن داشتم پاسخ داده شد و دوست دارم که این روند همچنان ادامه داشته باشد و مجددا برای شما آرزوی بهترینها رو دارم.

 2. ناشناس
  ناشناس گفته:

  با سلام و عرض خسته نباشید

  واقعیتش سوالى که خیلى من رو درگیر کرده راجع به قانون جذب هستش

  من هرگز قصد توهین و یا انکار ندارم ولى سوالاتى دارم که خوشحال میشم جوابشو بدونم

  مثلا من اتفاقاتى در زندگیم داشتم که اصلا بهشون فکر هم نکردم اونها چطور میتونه جذب من بوده باشه

  و سوال دومم راجع به اینه که غم از دست دادن عزیزان یک امر طبیعى هستش و سوگوارى براشون ما رو اروم میکنه و دوران نقاهت رو تسریع میکنه و به اصطلاح ما رو سبک میکنه اما زمان میبره و واقعا احتیاج به زمان هست در چنین مواردى غم آیا غم مى آورد مگر میشود کسى عزیزى از دست بدهد و همان روز اول شاد باشد و هیچ غمى احساس نکند

  و سوال سومم راجع به بحث قدرت خداوند در زندگیه خب طبق تعلیمات اسلام گرچه ما اختیار داریم و این که به سمت هدایت و رستگارى یا بدى و پوچى بریم رو انتخاب میکنیم اما خداوند هم در حین مسیرى که ما انتخاب میکنیم دخیل هست و این در واقع خواست و حکمت الهى معرفى میشه و جاى این امر کجاى قانون جذب هست ؟

  چهارمین سوالم اینه که قانون جذب باید همراه عمل باشه وگرنه بدون تلاش بى معنى میشه آیا شما تلاش رو همراه قانون جذب عامل موفقیت میدونید و یا صرف تجسم و دست به هیچ کارى نزدن

  بنده قصد هیچ گونه جسارتى ندارم فقط قصدم آگاهى بوده و بس

  و ممنونم از شما که فرصت پرسش رو در اختیار همگانقرار دادید موفق و موید باشید

  ———————————————————————–
  ارسال شده توسط https://jahanebehtar.com/ask-question

  • سید محمد موسوی
   سید محمد موسوی گفته:

   سلام دوست عزیز،
   سپاسگزارم که سؤالات ارزشمندت رو مطرح کردی… .

   درباره سؤال اول شما:
   همونطور که قبلا در مطالب سایت توضیح دادم، تک تک لحظات و اتفاقات زندگی ما بر اساس فرکانس‌هایی هست که قبلاً ارسال کردیم؛ فرکانس‌ها از طریق ذهن توسط افکار و باورها ارسال میشن. بسیار خب، حالا بیا دوباره قانون جذب رو مرور کنیم: «انرژی‌های مشابه یکدیگر را جذب می‌کنند»؛ همونطور که در مقاله توضیح دادم، همه چیز در این جهان از جنس انرژی هست؛ فرکانس هم به معنای تکرار ارسال یک نوع انرژی هست حالا یا منفی یا مثبت (این جهان از دو قطب مثبت و منفی تشکیل شده)؛ بر اساس قانون جذب، شما به هر چیزی که توجه کنی، اساس و ریشه‌ی اون موضوع رو در زندگیت گسترش میدی.
   در واقع جهان فرکانس ارسالی شما رو دریافت میکنه و اتفاقات، شرایط، موقعیت‌ها، نوع احساس، میزان ثروت، میزان سلامتی و میزان شادیِ خاص و همجنس فرکانس ارسالی شما رو وارد زندگیت میکنه و شما تمامی این موارد رو فقط و فقط همجنس با فرکانس غالبت تجربه می‌کنی؛ این، یک قانونه و امکان نداره چیزی غیر از این اتفاق بیفته!
   بنابراین هیچ اتفاقی در زندگیت رخ نمیده مگر اینکه به اون موضوع یا به موضوعات همجنس اون اتفاق، به شکل‌های مختلفی توجه کرده باشی! (تاکید می‌کنم، توجه کردن میتونه به شکل دیدن، نوشتن، خواندن، صحبت کردن، تجسم کردن و یا فکر کردن باشه)، اتفاقات ناخواسته معمولاً به دلیل توجه ناگاهانه ما به موضوعات رخ میدن و در بیشتر مواقع ما نمی‌تونیم متوجه بشیم که به چه چیزی توجه کردیم که باعث رخ دادن اون اتفاق در زندگیمون شده. (جهت درک بهتر این موضوعات بهتره این مقاله رو چندین بار با دقت مطالعه کنی، همچنین این موضوعات در کتاب رؤیاهایی از جنس الماس هم به صورت مفصل بررسی شده)

   درباره سؤال دوم شما:
   ببین دوست من، ما انسان هستیم و نباید این توقع رو از خودمون داشته باشیم که بعد از – از دست دادن عزیزی، ناراحت نباشیم!
   درواقع ناراحت شدن هیچ ایرادی نداره، در ناراحتی موندن ایراد داره!
   بر اساسِ قانون جذب: «احساس خوب مساوی است با اتفاقات خوب، احساس بد مساوی است با اتفاقات بد»؛ حالا لازم هست این نکته رو بگم که برای جهان هستی هیچ اهمیتی نداره که ما به چه دلیلی احساسمون بد هست، قانون جذب یک قانون محکم هست و به صورت صد درصدی بدون خطا عمل میکنه، بنابراین ما به هر دلیلی که بیشتر از یه مدتی احساسمون بد باشه، اون احساس بد باعث شکل گرفتن اتفاقات بد در زندگی میشه! (این موضوع و دلیل این موضوع در کتاب رؤیاهایی که واقعیت دارند به صورت مفصل شرح داده شده)
   در حقیقت ما باید تلاش کنیم که بعد از یک اتفاق دردناک بتونیم بعد از مدتی احساسمون رو از بد به خوب تغییر بدیم، مدت زمانی که ما در احساس بد هستیم، هرچقدر کمتر باشه برای خودمون بهتره! اگر مدت زمانی که احساسمون بد هست بیشتر از یه حدی بشه، به دلیل قوی‌تر شدن فرکانس منفی و غالب شدن اون فرکانس، اتفاقات بد شروع میشن. (به همین دلیله که انسان بعد از یه مدتی اون غم از دست دادن عزیزی رو فراموش میکنه و اون غم دائما کم و کمتر میشه، اما به هر حال ما باید سعی کنیم سریع‌تر احساس بد رو به احساس خوب تبدیل کنیم)
   بنابراین تلاش ما باید این باشه که از احساس بد به احساس خوب برسیم و در احساس خوب باقی بمانیم؛ اگر میخوایم همواره اتفاقات خوب و دلخواه رو در زندگیمون تجربه کنیم.

   درباره سؤال سوم شما:
   اگر می‌خوایم قدرت خداوند رو بهتر درک کنیم، باید دراین‌باره تفکر کنیم که خداوند قدرت خلق زندگی به صورت صد درصدی رو به انسان عطا کرده و قوانینی ثابت و پایدار رو برای عملی شدن این امر برای جهان قرار داده!
   در حقیقت بر اساس قانون جذب، تک تک لحظات، شرایط و اتفاقات زندگی هر فرد بر اساس فرکانسی که پیشاپیش ارسال میکنه خلق میشه؛ به همین دلیل قانون جذب به صورت کامل با عدل خداوند هماهنگ هست.
   بسیاری از افراد دوست ندارند این موضوع رو بپذیرند؛ دوست ندارند قبول کنند که خودشان مسئول صد درصدی زندگی‌شان هستند؛ معمولاً دوست دارند خداوند رو مقصر اتفاقات و شرایط زندگی‌شون بدانند.
   اگر قرار بود خداوند لحظات، اتفاقات و شرایط زندگی انسان رو خلق کنه، الآن تمام افراد جهان ثروتمند، شاد، خوشبخت، سلامت و سعادتمند بودند! (چون خداوند همواره خیر و خوبی و ثروت و شادی رو برای بندگانش میخواد، چون خداوند عاشق بندگانش هست)
   انسان خودش مسئول صد درصدی زندگی خودش هست و به همین دلیله که بعضی از افراد زندگی عالی دارند و بعضی دیگه اون زندگی دلخواه رو تجربه نمی‌کنند؛ دلیلش هم فرکانس‌هایی هست که از توسط باورها و افکار غالب ارسال میشه… .
   پیشنهاد می‌کنم حتماً مطلب «قانون جذب در قرآن» رو مطالعه و مشاهده کنی، پاسخ بسیاری از سؤالاتی که داری و نپرسیدی در اون مطلب وجود داره؛ جهت مشاهده «قانون جذب در قرآن» اینجا کلیک کن.

   درباره سؤال چهارم شما:
   بله، صد درصد؛ قانون جذب مثل قلبی هست برای رسیدن به اهداف و خواسته‌ها و «عمل» مثل تپیدن قلب! (اگر عمل نباشه، نتیجه‌ای در کار نیست)
   درواقع هر نتیجه‌ای که تجربه میشه بر اساس قانون جذب خلق شده؛ چون زندگی انسان بر اساس قانون جذب خلق میشه!
   احساس می‌کنم این مقاله رو به صورت کامل مطالعه نکردی؛ خواهشمندم این مقاله رو با دقت کامل مطالعه کن و اگر سؤال دیگه‌ای داشتی حتما مطرح کن تا کمکت کنم.

   خوشحالم و خداروشکر میکنم که این فرصت رو بهم داد تا به سؤالات ارزشمند شما پاسخ بدم
   دوستدار شما، سید محمد موسوی

 3. رضا
  رضا گفته:

  سلام آقای موسوی خسته نباشین.اکبرزاده هستم.میخواستم بپرسم دیگه کلاس برگزار نمی کنین؟من و آقای منصوری و آقای مهربان کلاساتون رو دوست داریم اگه بازم برگزار کردین به ما خبر بدین.ممنون

  • سید محمد موسوی
   سید محمد موسوی گفته:

   سلام دوست عزیز
   فعلا دیگه کلاسی برگزار نمی کنم و تمامی مطالب به صورت فایل آموزشی صوتی و تصویری تهیه و روی سایت قرار داده میشه.
   لطفا به آقای منصوری و مهربان هم اطلاع بدید و آدرس سایت رو براشون ارسال کنید.
   در صورتی که در آینده دوره یا کلاسی داشتیم بهتون اطلاع میدیم.
   خوشحالم که کلاس ها براتون مفید بوده، مطالب سایت رو از دست ندید، مروری هم بر گذشته میشه
   موفق باشید.

  • سید محمد موسوی
   سید محمد موسوی گفته:

   سلام دوست عزیز
   برای اینکه بتونید این مطلب رو به خوبی درکش کنید، باید فایل صوتی رو بار ها و بار ها گوش کنید.
   دوست عزیز، فعلا در حال آماده سازی و اتمام کتاب ثروت و موفقیت بی انتها هستیم!
   پس از تکمیل این کتاب، تقریبا هر هفته یک مطلب رایگان روی سایت قرار می گیره.
   با تشکر از همراهی شما
   موفق باشید

 4. zahra
  zahra گفته:

  سلام آقای موسوی خسته نباشین
  حالا که از این قانون باخبر شدم تازه میفهمم که همه اتفاقاتی که تو زندگیم میفتادن تقصیر خودم بودن. من یه هفته پیش این پست شما رو خوندم و فایل صوتی رو گوش کردم از وقتی که پذیرفتم من مسئول تمام لحظات زندگیم هستم، زندگیم خیلی بهتر شده اتفاقات خوب واسم رخ میده روحیه خوبی دارم و با نشاط تر از گذشته هستم.
  ممنون از زحماتتون منتظر مطالب جدیدتر سایتتون هستم

  • سید محمد موسوی
   سید محمد موسوی گفته:

   سلام، سلامت باشید!
   توصیه می کنم فایل صوتی رو بار ها و بار ها گوش بدید تا با هر بار شنیدن دوباره، مطالب مرور بشن و درک بهتری از قانون داشته باشید.
   امیدوارم دائما آینده خوبی رو برای خودتون بسازید و موفق باشید.

 5. مجتبی سجودی
  مجتبی سجودی گفته:

  سلام خسته نباشین.من عاشق یه نفر هستم.میخواستم بدونم چطور میشه یه شخص رو واسه ازدواج جذب کرد؟
  آیا اصلا میشه با قانون جذب بتونم یه نفر دیگه رو جذب کنم؟
  لطفا راهنمایی کنین.ممنون

  • سید محمد موسوی
   سید محمد موسوی گفته:

   سلام دوست عزیز
   خیر، شما نمیتونید با استفاده از قانون جذب، یه شخص خاص رو جذب کنید!
   ببینید، همونطور که گفتم، در قوانین جهان هیچگونه اجباری وجود نداره؛ اگه قانون جذب به این صورت بود که میشد یه شخص خاص رو جذب کرد، اوضاع خراب میشد…
   اینجوری واستون توضیح بدم که، فرض کنید شما عاشق یه نفر خاص هستید و میخواید اون فرد رو جذب کنید، حالا اگه یه نفر دیگه هم عاشق اون فرد مورد علاقه شما باشه و هر دوی شما بخواید از قانون جذب استفاده کنید، کسی می تونه اون فرد خاص رو جذب کنه که فرکانس قوی تر و بیشتری رو به جهان هستی ارسال کنه؛ خب اگه به این صورت بود ممکن بود اون فرد مدنظر شما توسط یه نفر دیگه جذب بشه و اون فرد مدنظر شما، به فرد دوم هیچ علاقه ای نداشته باشه.
   حالا اینو یه زنجیره مثلا 20 نفری در نظر بگیرید؛ یعنی اگه به جز شما 20 نفر دیگه تلاش کنن که با استفاده از قانون جذب، شخص مورد علاقه شما رو جذب کنن، چه اتفاقی میفتاد؟
   یا مثلا یه نفر به شما علاقمند باشه و بخواد شما رو جذب کنه، ولی شما به اون فرد هیچ علاقه ای نداشته باشید. اگه قانون جذب به این صورت بود که میشد افراد یه فرد خاص رو جذب کنن، اجبار به وجود میومد، در نتیجه بازم بحث سرنوشت مطرح میشد؛ اما هیچ اجباری در قوانین جهان وجود نداره، در نتیجه هیچ سرنوشتی وجود نداره!
   شما می تونید یه فرد رو با یه ویژگی های خاص و دقیق در نظر داشته باشید (نه یه فرد خاص و شناخته شده)، به این ویژگی ها توجه کنید و چنین فردی رو در زندگیتون تجسم کنید؛ اگه این فرکانس ادامه داشته باشه، شخصی وارد زندگیتون میشه که دقیقا همین ویژگی های دلخواه شما رو داره! (شما نباید نگران چیزی باشید، جهان این کار رو واستون انجام میده)
   البته یادتون نره که همواره احساس خوبی داشته باشید.
   موفق و پیروز باشید