رسیدن به آرزوها

یک راز مهم برای رسیدن به تمام آرزوهایتان

در اولین پست از سایت جهان بهتر در سال 1401 می‌خواهم دربارۀ رؤیاها و آرزوها صحبت کنم؛ چیزی که دانستن آن بسیار مهم است و کمکتان می‌کند که دید بسیار بهتری نسبت به آرزوهایتان داشته باشید. در این پست بررسی می‌کنیم که چرا باید رؤیاهایمان را ارزشمند و دست‌یافتنی بدانیم و برای رسیدن به آن‌ها قدم‌های هوشمندانه برداریم؛ پس تا انتهای این پست با من همراه باشید… .

چرا باید آرزوها را ارزشمند بدانیم؟

یکی از دلایل بسیار مهمی که باید در زندگی‌مان آرزوها و رؤیاهای ارزشمندی داشته باشیم، این است که با تحقق آرزوها و رؤیاهای ما، علاوه بر دستاوردهای زیبا و مهمی که در زندگی کسب می‌کنیم، جهان هستی نیز گسترش می‌یابد؛ و جالب است بدانید که خداوند از افرادی که باعث گسترش جهان هستی می‌شوند، حمایت می‌کند.

اگر کمی ژرف‌تر فکر کنید، متوجه می‌شوید که تمام دستاورد‌های بشر از دل یک رؤیای زیبا، یک هدف ارزشمند و یک ایدۀ ساده آغاز شده است.

بله درسته است؛ رؤیاها و آرزوهای ما بسیار ارزشمند هستند؛ اما به شرطی که جدی گرفته شوند!

به شرطی که آن‌ها را آرزوهای دور و دراز و دست‌نیافتنی ندانیم؛ و به شرطی که ایده‌هایمان را حتی اگر ساده هستند، مانند یک وحی منزل اجرا کنیم… .

اگر بهتر دقت کنید، متوجه می‌شوید که تمام افراد موفقی که آن‌ها را یک الگو و یک نابغه می‌دانید و دستاوردهایشان را تحسین می‌کنید، افرادی هستند که رؤیاهای ارزشمندی داشته‌اند و مهم‌تر از آن، رؤیاهایشان را باور کرده‌اند.

تمام تکنولوژی‌هایی که اکنون باعث شده زندگی راحت‌تری داشته باشیم؛ مثل همین اینترنت، کامپیوتر، لپ‌تاپ و یا موبایلی که در دست گرفته‌اید و با آن این جملات را می‌خوانید و دستگاه‌ها و امکانات عالی دیگری که امروزه در اختیارمان قرار گرفته است، همگی دستاورد افرادی هستند که نه از شما باهوش‌ترند و نه هیچ ویژگی خارق‌العاده‌ای نسبت به شما دارند؛ آن‌ها فقط توانسته‌اند خودشان و رؤیاهایشان را باور کنند.

این افراد با تمام وجود فهمیده‌اند که با این قدرت به دنیا آمده‌اند که می‌توانند تمام اتفاقات زندگی‌شان را خودشان آن‌گونه که می‌خواهند، خلق کنند!

شما هم می‌توانید این باور را در وجودتان بسازید؛ آن‌وقت همان‌طور که جهان حامی آن‌ها شد؛ حامی شما نیز می‌شود… .

پیدایش آرزوها

یک دلیل خیلی واضح و منطقی برای آرزویی که در دلتان زنده می‌شود، وجود دارد؛ آرزویی که همۀ وجودتان را پر از شور و اشتیاق می‌کند؛ آن دلیل این است که: «خداوند قبل از شکل‌دادن آن آرزو در دلمان، لیاقت، توانایی و امکان به تحقق رساندنش را به ما عطا می‌کند».

فقط کافی است که قوانین خداوند را درک کنیم؛ کافی است که اصل و ذات حقیقی خودمان را به یاد آورده و بپذیریم که تمام اتفاقات زندگی‌مان، بدون استثناء، حاصل باورها و فرکانس‌های خودمان است!

در این صورت به جایی می‌رسیم که دیگر هیچ آرزویی در دلمان محو و به یک آرزوی دست‌نیافتنی تبدیل نمی‌شود؛ بلکه تبدیل به یک هدف ویژه و ارزشمند می‌شود!

هدفی که برای تحققش قدم برمی‌داریم و با تمام وجود قدم‌به‌قدم آن را می‌سازیم؛ هدفی که همراه با تحققش، ظرف وجودمان را رشد می‌دهیم و عزت‌نفسمان را بیشتر می‌کنیم.

نمی‌دانم باور می‌کنید یا نه، اما تحقق آرزوها و رؤیاهای ما باعث می‌شوند که خوب زندگی کنیم و کمک کنیم تا جهان جای بهتری برای زندگی‌کردن باشد. مهم نیست آرزویی که دارید چقدر بزرگ است؛ فقط کافی است باور کنید که خودتان خالق زندگی‌تان هستید؛ خالقی که همه چیز را با باورها و فرکانسش خلق می‌کند.

آرزوها و اهداف بزرگ

نکتۀ بسیار مهمی که وجود دارد این است که، مهم نیست اهداف و رؤیاهای ما چقدر بزرگ هستند؛ چون می‌توان به هر هدفی رسید، حتی اگر آن اهداف خیلی بزرگ باشند. این را می‌گویم چون هستند افرادی که توانسته‌اند به اهداف بسیار بزرگی دست پیدا کنند؛ اهدافی که دیگران آن را ناممکن یا حتی دیوانگی محض می‌دانستند!

اگر اهدافمان را فراموش نکنیم و آن‌ها را دست‌نیافتنی ندانیم، اگر قوانین را درک کنیم و اگر بدانیم که چگونه مدارمان را تغییر دهیم و با اهدافمان هم‌جهت شویم، اگر در ذهنمان، باور داشته باشیم و بپذیریم که می‌توانیم به هدف‌هایمان برسیم (باید خودمان باور داشته باشیم، مهم نیست که دیگران باور کنند یا نه)؛ در این صورت، رؤیا و هدفی نیست که نتوانیم به آن دست پیدا کنیم.

زندگی خودم گواه بر این حقیقت است که می‌توان به تمام اهداف دست پیدا کرد؛ چون به لطف خدای مهربان، حداقل به هر خواسته‌ای که تا به امروز داشته‌ام، رسیده‌ام؛ این‌ها همگی به‌خاطر این است که من آن قوانین را رعایت کرده‌ام و به نظر خودم، در مسیر درستی قدم برداشته‌ام! مسیری که به شما می‌گوید: «هیچ هدفی آن‌قدر بزرگ نیست که نتوانید به آن دست پیدا کنید؛ به شرطی که به خودتان و خدای خودتان (الله) ایمان داشته باشید».

شما هدایت می‌شوید

وقتی که خودتان را باور می‌کنید، وقتی که توانایی‌هایتان را باور می‌کنید و وقتی که باورهای قدرتمند کننده و هماهنگ با هدفتان را در وجودتان ایجاد می‌کنید و با خواستۀ خود هم‌مدار می‌شوید، آرام‌آرام ایده‌ها، شرایط، موقعیت‌ها، راهکارها و الهاماتی را دریافت می‌کنید که قدم‌به‌قدم شما را در مسیر رسیدن به آن هدف، هدایت و حمایت می‌کنند… .

این قانون جهان هستی است؛ این برنامۀ خداوند برای این جهان است؛ این راهی است که جهان هستی با آن پیشرفت کرده و گسترش می‌یابد. به‌خاطر همین است که جهان همواره بیشترین حمایت را از افرادی می‌کند که بیشترین پیشرفت و گسترش را ایجاد می‌کنند.

در حقیقت جهان هستی بزرگ‌ترین پاداش‌ها را به افرادی می‌دهد که با جدی گرفتن آرزوهایشان و ارزشمند دانستن آن‌ها، بیشترین پیشرفت و گسترش را در جهان ایجاد می‌کنند.

چطور آرزوها و اهدافمان را محقق کنیم؟

تحقق اهداف و آرزوها یک فرمول سادۀ دومرحله‌ای دارد؛ فرمولی که اگر بتوانید به‌خوبی آن را درک کنید، به‌راحتی می‌توانید به تمام اهدافتان دست پیدا کنید:

 1. هدف‌های واضح و مشخص
 2. ساختن باورهای قدرتمند کننده و هماهنگ با آن اهداف

برای اینکه این دو مرحله را بهتر درک کنید، ضروری است این پست را بادقت بخوانید… .

ادامه دادن مسیر

خیلی دوست دارم که مسیر رسیدن به آرزوها و هدف‌هایتان را ادامه دهید! آدم گاهی وقت‌ها ممکن است خسته و ناامید شود؛ گاهی وقت‌ها ممکن است شرایط سخت شود؛ گاهی ممکن است افکار منفی و نامربوط به ذهنمان خطور کند؛ گاهی وقت‌ها از اطرافیانمان حرف‌های منفی مختلفی می‌شنویم، مثلاً می‌گویند:

 • این‌ها همه‌اش خواب‌وخیال هستند؛
 • تو به اهدافت نمی‌رسی؛
 • تو موفق نمی‌شوی؛ تو نمی‌توانی؛
 • اوضاع خراب است؛
 • دلار رفته بالا؛ پول دست مردم نیست؛
 • در این کار دست زیاد شده است؛
 • از سنت گذشته است؛ (یا) برای این کار خیلی کم سن هستی و…

اما باور کنید که افراد بسیار زیادی در جهان هستند که با وجود تمام این موارد، هرگز متوقف نشدند؛ آن‌ها با وجود همۀ این‌ها، موفقیت‌های بسیار عظیمی کسب کردند و به تمام رؤیاها و اهدافی که داشتند رسیدند!

درحالی‌که می‌توانستند محدودیت‌ها را باور کنند، درحالی‌که می‌توانستند حرف‌های اطرافیانشان را باور کنند و با خودشان بگویند که: «سنم کم است؛ (یا) دیگر از سنم گذشته است؛ امروزه در این کار دست زیاد شده است؛ دلار رفته بالا (یا) آمده پایین؛ تحریم هستیم و کلی حرف‌ها و بهانه‌های دیگر»؛ آن‌ها می‌توانستند به‌خاطر این موارد غمگین و متوقف شوند، اما هرگز به این مسائل بها ندادند؛ چون به خودشان و توانایی‌هایشان باور داشتند.

باور کنید که آرزوها و هدف‌های شما دست‌یافتنی هستند؛ باور کنید که اگر رؤیا و هدفی در وجودتان شکل می‌گیرد، خداوند توانایی رسیدن به آن رؤیا و هدف را به شما عطا کرده است؛ و وقتی اولین قدم را بردارید، خداوند راه رسیدن به آن را به شما نشان خواهد داد. این چیزی است که خودم آن را باور کرده‌ام و طبق آن زندگی می‌کنم.

محقق شدن آرزوها زمان می‌خواهد

البته یک نکتۀ مهم وجود دارد و آن این است که نباید انتظار داشته باشید که یک‌شبه به آرزوها و اهدافتان دست پیدا کنید؛ برای من هم این‌طور نبوده است! رسیدن به اهداف و رؤیاهاتان به زمان نیاز دارد، عجله نکنید و ناامید نشوید؛ به خداوند اعتماد داشته باشید و اطمینان داشته باشید که خداوند شما را در مسیر رسیدن به اهدافتان یاری و حمایت می‌کند.

هرگز ناامید نشوید

یادتان باشد، در مسیر رسیدن به اهداف و آرزوها، بسیار مهم است که ناامید نشویم؛ بسیار مهم است که امید داشته باشیم و ایمانمان را تقویت کنیم.

برای اینکه امید و ایمان بیشتری داشته باشیم، می‌توانیم به دنبال افرادی بگردیم که به اهداف و رؤیاهای خود دست پیدا کرده‌اند؛ سپس از ویژگی‌های مثبت آن‌ها الگو بگیریم و آن ویژگی‌ها را در زندگی خودمان پیاده کنیم.

افرادی که به آرزوها و اهدافشان رسیده‌اند

این کاری است که خودم همیشه انجام می‌دهم! من به دنبال افرادی می‌گردم که علی‌رغم مشکلاتی که داشته‌اند، اما توانسته‌اند به آرزوها و اهدافی که در سر داشتند، برسند؛ با این کار این باور را در وجود خودم تقویت می‌کنم که: «من هم می‌توانم».

باور کنید که شما هیچ‌چیز کمتر از دیگران ندارید؛ شما هیچ‌چیز کمتر از موفق‌ترین، ثروتمندترین و خوشبخت‌ترین افراد جهان ندارید؛ شما واقعاً هیچ چیزی کمتر از هیچ‌کس ندارید!

دوستان، همۀ ما به یک اندازه به خداوند نزدیک هستیم؛ همۀ ما به یک اندازه نیرو داریم، به یک اندازه توانایی داریم، به یک اندازه زمان داریم؛ فقط باید خودمان و خدای خودمان را باور کنیم! فقط باید قوانین جهان هستی را درک کنیم و در آن مسیر حرکت کنیم؛ در این صورت به‌راحتی به تمام اهداف و رؤیاهایمان دست پیدا می‌کنیم؛ تاکید می‌کنم: «به‌راحتی»، نه با زجر و بدبختی!

این‌ها را می‌گویم چون من خودم به‌راحتی به خواسته‌هایم رسیدم؛ فقط به‌خاطر اینکه قوانین جهان را درک کردم و با عمل به آن‌ها در مسیر درست حرکت کردم.

من توانستم بفهمم که جهان هستی چگونه کار می‌کند و بر پایۀ چه قوانینی استوار است؛ سپس با درک آن قوانین، توانستم افکار و باورهایم را با خواسته‌هایم هم‌جهت کنم و با این کار، خیلی راحت به خواسته‌هایی که داشتم رسیدم… .

مهم این است که این حرف‌ها را باور کنید و جدی بگیرید؛ سپس آرام‌آرام به مسیر درست هدایت می‌شوید. البته لازم است دوباره تاکید کنم که رسیدن به رؤیاها و خواسته‌ها زمان می‌برد؛ برای خودم هم همین‌طور بود؛ اما واقعاً ارزشش را داشت.

البته منظورم این نیست که زمان زیادی طول کشید که به اولین خواسته‌ام برسم؛ نه، من از همان ابتدا، خیلی راحت و سریع به خواسته‌های کوچکم می‌رسیدم؛ یعنی سال‌ها منتظر نبودم که به یک خواستۀ بزرگ دست پیدا کنم و بعد خوشحال شوم!

من از همان ابتدا با رسیدن به خواسته‌های کوچک، خوشحال و سپاسگزار خداوند می‌شدم؛ به همین خاطر آرام‌آرام به خواسته‌های بزرگ‌تر هم دست پیدا می‌کردم. درنهایت می‌خواهم بگویم که در تمام این سال‌ها من واقعاً از زندگی‌ام لذت برم.

این همان چیزی است که همۀ ما از زندگی می‌خواهیم: احساس خوب، لذت، شادی و آرامش!

چیزی که دوست دارم شما هم آن را بیشتر از قبل تجربه کنید… .

جمع‌بندی نهایی

تا اینجا فهمیدیم ضروری است که آرزوها و اهداف زیبا و ارزشمندی داشته باشیم؛ چون با محقق شدن رؤیاها و اهدافتان، علاوه بر اینکه بهتر زندگی می‌کنید، به میلیون‌ها آدم (و به گسترش جهان هستی) نیز کمک می‌کنید.

رسیدن به هر رؤیا و آرزویی امکان‌پذیر است؛ به‌شرط اینکه آن را دست‌نیافتنی و احمقانه ندانیم! به‌شرط اینکه خودمان و خدای خودمان را باور کنیم و بپذیریم که واقعاً می‌توانیم به هر خواسته‌ای که داریم دست پیدا کنیم.

خداوند قبل از اینکه رؤیایی در وجودمان شکل بگیرد، توانایی دستیابی به آن را به ما عطا می‌کند؛ بنابراین این انتخاب خودمان است که به آن رؤیا بها بدهیم یا نه… .
یادتان باشد، هر رؤیا و آرزویی که در سر دارید، هرچقدر بزرگ، بازهم بسیار کوچک است!

این پست را به‌خاطر این نوشتم، چون واقعاً دوست دارم آن ایمان حقیقی را در دل دیگران روشن کنم؛ دوست دارم آن قدرت درونی را در وجود دیگران بیدار کنم که: می‌توانید به هرآنچه که می‌خواهید دست پیدا کنید؛ چون خداوند بی‌نهایت رزاق و بی‌نهایت بخشنده است؛ چون خداوند بسیار هدایتگر است و هر لحظه شما را در رسیدن به خواسته‌هایتان حمایت می‌کند.

بله! خداوند واقعاً ما را در مسیر رسیدن به خواسته‌هایمان هدایت می‌کند؛ اما به شرطی که باورش داشته باشیم؛ به شرطی که ناامید نشویم!

امیدوارم این حرف‌ها را واقعاً جدی بگیرید و دربارۀ آن فکر کنید؛ چون تنها در این صورت است که می‌توانید به آموزه‌های این پست عمل کنید.

لطفاً در بخش نظرات همین پست بنویسید که شما چه اهداف و رؤیاهایی در سر داشته‌اید که دیگران آن را دست‌نیافتنی می‌دانستند اما شما موفق شدید و به آن دست پیدا کردید… .

ان‌شاءالله هرکجا که هستید، آرزوها را ارزشمند بدانید و در پناه الله یکتا، شاد، پیروز، سلامت، ثروتمند و سعادتمند در دنیا و آخرت باشید.

دوستدار شما،
سید محمد موسوی

دانلود فایل کتابچه الکترونیکی این مقاله (PDF)

حجم این فایل: 1 مگابایت (بسیار کوچک)

سلامت این فایل تایید شده است.

برای دانلود این فایل روی دکمه زیر کلیک کنید:

دانلود فایل

شما می‌توانید برای دانلود این فایل، این QR Code را اسکن کنید.
(راهنمای استفاده)

جهان بهتر در تلگرام

پیشنهاد می‌کنیم جهان بهتر را در تلگرام نیز دنبال کنید؛ با عضویت در این کانال، علاوه بر اطلاع از جدیدترین مطالب سایت، روزانه از آموزش‌های رایگان اما ارزشمند نیز بهرمند می‌شوید و جهان بهتر را همیشه در دسترس خواهید داشت؛ جهان بهتر بدون تبلیغات فعالیت می‌کند.

2 دیدگاه

دیدگاه‌تان را اینجا ثبت کنید

خوشحال می‌شویم که دیدگاه‌تان را دربارۀ این مطالب برای ما بنویسید؛ البته پیشنهاد می‌کنیم قبل از ارسال دیدگاه، قوانین ارسال دیدگاه را نیز مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

  جدیدترین دیدگاه‌ها

  • سید محمد موسوی
   سید محمد موسوی گفته:

   سلام وحید جان، قبلاً با استفاده از فروش محصولات آموزشی هزینه های نگه‌داری سایت رو تامین می‌کردیم، اما با توجه به اینکه بخش فروشگاه سایت رو غیرفعال کردیم و تمامی مطالب به صورت رایگان در اختیار افراد قرار می‌گیره، جهت تامین هزینه نگهداری سایت تصمیم گرفتیم یک تبلیغ در بخش سایدبار سایت قرار بدیم، به صورتی که برای مخاطبین آزاردهنده نباشه.