توجه به زیبایی‌ها در جهان

بیایید به جای بدی‌ها، به زیبایی‌ها توجه کنیم!

زیبایی‌ها پایان ندارند! نمی‌دانم تاکنون به اطرافتان توجه کرده‌اید یا نه؛ به نظرتان چه چیز‌های زیبایی در اطرافتان وجود دارد؟ امروز می‌خواهم در پستی کوتاه، دربارۀ توجه به زیبایی‌ها در طبیعت و نعمت‌های زیبایی که خداوند به ما عطا کرده است صحبت کنم.

خیلی وقت‌ها حواسمان نیست و نمی‌بینیم که چه زیبایی‌هایی در جهان اطرافمان وجود دارد؛ خیلی وقت‌ها ما ناسپاس هستیم در برابر نعمت‌هایی که خداوند به ما عطا کرده است؛ ما آدم‌ها به‌جای اینکه زیبایی‌های زندگی‌مان را ببینیم، بیشتر تمرکز کرده‌ایم روی بدی‌ها، روی بدبختی‌ها، مشکلات، تصادفات، بیماری‌ها، جنگ، و در یک‌کلام، بیشترین تمرکز آدم‌ها روی اتفاقات بدی است که در دنیا رخ می‌دهد!

اکثر مواقع هم اگر دقت کنید، تمام اخبار و رسانه‌های خبری، تمرکزشان این است که ببینند کجا چه اتفاق بد و ناراحت‌کننده‌ای رخ داده است تا همان‌ها را پوشش بدهند و در اخبارشان اطلاع‌رسانی کنند؛ مثل قتل‌ها، سرقت‌ها، حملات مسلحانه و… .

اما ما باید نگاهمان را عوض کنیم؛ باید نگاهمان این باشد که کجا، چه زیبایی‌هایی وجود دارد، چه نعمت‌هایی وجود دارد، چه طبیعت زیبایی وجود دارد، چه اتفاقات قشنگی رخ داده است… . ما باید بیشترین تمرکزمان را روی زیبایی‌ها قرار دهیم؛ اگر می‌خواهیم همواره در زندگی‌مان زیبایی‌ها را تجربه کنیم!

توجه به زیبایی‌های طبیعت

تا حالا دقت کرده‌اید چقدر زیبایی در جهان وجود دارد؟ من طبیعت را خیلی دوست دارم و به‌خاطر همین است که هر بار طبیعت را مثال می‌زنم؛ خداوند این طبیعت و این زیبایی‌ها را برای من و شما خلق کرده است که از آن لذت برده و شکرگزار باشیم؛ اما به‌راستی چقدر به این نعمت‌ها توجه کرده و شکرگزارشان بوده‌ایم؟

اگر یادتان باشد در پست بررسی قانون جذب، این نکته را تاکید کردم که: «احساس خوب مساوی است با اتفاقات خوب و احساس بد مساوی است با اتفاقات بد» و اکنون می‌گویم که یکی از راه‌های عالی برای رسیدن به احساس خوب، توجه به زیبایی‌ها و طبیعت است!

حالا شما بگویید، تا حالا توجه کرده‌اید که در جهان هستی چقدر زیبایی وجود دارد؟ چقدر اتفاقات خوب و زیبا در جهان رخ می‌دهد؟

همان‌طور که در ابتدای این پست گفتم، زیبایی‌ها انتها ندارند!

حالا اگر بدانیم چقدر می‌توانیم توجهمان را روی زیبایی‌ها قرار داده و چقدر می‌توانیم با این کار به احساس خوب و فوق‌العاده‌ای برسیم، که همین احساس خوب، شرایط زندگی‌مان را به سمت خوب شدن تغییر می‌دهد و باعث موفقیت، خوشبختی و ثروتمند شدن می‌شود، هرگز از آن دست نمی‌کشیم!

ولی ما اصلاً حواسمان نیست که داریم با دست خودمان، شرایط را برای خودمان سخت می‌کنیم؛ با تمرکز بر روی آنچه که نمی‌خواهیم (ناخواسته‌ها مثل: زلزله، سیل، طوفان، جنگ، خون‌ریزی و…)، با تمرکز بر روی چیز‌هایی که به ما احساس بدی می‌دهد؛ درحالی‌که واقعاً می‌توانیم روی چیز‌های بسیار خوبی تمرکز کنیم؛ این‌همه زیبایی، این‌همه نعمت‌های قشنگ! این خودتان هستید که انتخاب می‌کنید… .

پیشنهاد می‌کنم پست «توجه به نکات مثبت و اثر آن در شرایط زندگی» را هم ببینید.

کسب احساس خوب با تمرکز روی زیبایی‌ها

دوستان این نکتۀ مهم را همیشه به‌خاطر داشته باشید: اگر ما سعی کنیم همیشه به زیبایی‌ها توجه کنیم، همیشه به دنبال احساس خوب باشیم و از زیبایی‌های اطرافمان لذت ببریم، آرام‌آرام هدایت می‌شویم به زیبایی‌های بیشتر، به نعمت‌های زیباتر و بهتر، به مکان‌های زیباتر، به تجربیاتی که به ما احساس خوب بیشتری می‌دهد، به جایی می‌رسیم که سرشار می‌شویم از احساس سپاسگزاری و خضوع در برابر پروردگار!

دوستان، من از این مطالبی که می‌گویم نتیجه گرفته‌ام و هر روز اتفاقات بهتر و زیبایی‌های بیشتری را تجربه می‌کنم؛ به‌خاطر همین با تمام وجودم دوست دارم آن را با شما به اشتراک بگذارم تا شما هم در همین فضا قرار بگیرید و همین دیدگاه را برای خودتان ایجاد کنید.

ما می‌توانیم هر روز طبیعت و نعمت‌های بسیار زیبایی را ببینیم، به شرطی که ذهن، چشم و گوشمان را در برابر افکار منفی، اخبار منفی، دردها و ناراحتی‌ها، مشکلات، جنگ‌ها و… ببندیم و آگاهانه تلاش کنیم که بر روی زیبایی‌ها تمرکز کنیم و زیبایی‌ها را تحسین کرده و شکرگزارشان باشیم.

توجه به زیبایی‌ها که در طبیعت جهان وجود دارد

یادتان باشد که اگر ما هر روز نعمت‌ها و زیبایی‌های بیشتری ببینیم و تحسینشان کنیم، هر روز و هر روز نعمت‌های بیشتری به ما داده می‌شود!

پس بیایید در مسیری قرار بگیریم که در آن، نعمت‌ها و ثروت‌ها از تمام جهات وارد زندگی‌مان می‌شود و در برابر آن‌ها خوشحال و شکرگزار باشیم.

امیدوارم که همگی بتوانیم از قوانین بدون تغییر جهان هستی استفاده کرده و با تغییر زاویۀ دیدمان، زیبایی‌های بیشتری را در زندگی‌مان ببینیم و از آن‌ها لذت ببریم و در نهایت زندگی‌مان را آن‌گونه که خودمان دوست داریم خلق کنیم.

دوستان منتظر نظرات خوبتان هستم؛ من علاوه بر اینکه علاقه‌مند به مطالعۀ کتاب‌های مختلف و مطالب خودم هستم؛ دوست دارم که نظرات شما عزیزان را هم بخوانم؛ از خواندن نظراتتان خیلی انرژی می‌گیرم تا این مسیر را ادامه بدهم و مطالب بیشتری برایتان تهیه کنم.

خدا را شکر می‌کنم که با شما عزیزان هستم؛ ان‌شاءالله هرکجا که هستید، در پناه الله یکتا، شاد، سلامت، موفق، ثروتمند و سعادتمند در دنیا و آخرت باشید.

دانلود فایل کتابچه الکترونیکی این مقاله (PDF)

حجم این فایل: 1.3 مگابایت (بسیار کوچک)

سلامت این فایل تایید شده است.

برای دانلود این فایل روی دکمه زیر کلیک کنید:

دانلود کتابچه زیبایی ها را ببینیم

شما می‌توانید برای دانلود این فایل، این QR Code را اسکن کنید.
(راهنمای استفاده)

جهان بهتر در تلگرام

پیشنهاد می‌کنیم جهان بهتر را در تلگرام نیز دنبال کنید؛ با عضویت در این کانال، علاوه بر اطلاع از جدیدترین مطالب سایت، روزانه از آموزش‌های رایگان اما ارزشمند نیز بهرمند می‌شوید و جهان بهتر را همیشه در دسترس خواهید داشت؛ جهان بهتر بدون تبلیغات فعالیت می‌کند.

2 دیدگاه

دیدگاه‌تان را اینجا ثبت کنید

خوشحال می‌شویم که دیدگاه‌تان را دربارۀ این مطالب برای ما بنویسید؛ البته پیشنهاد می‌کنیم قبل از ارسال دیدگاه، قوانین ارسال دیدگاه را نیز مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

    جدیدترین دیدگاه‌ها