شانس ثروتمند شدن

چگونه شانس ثروتمند شدنمان را بیشتر کنیم؟

سلام دوست عزیز، سید محمد موسوی هستم؛ امروز می‌خواهم دربارۀ شانس ثروتمند شدن صحبت کنم؛ چون افراد زیادی هستند که به‌خاطر باورهای محدودکننده‌ای که دارند، حتی با وجود تلاش‌های بسیار زیادی که در طول زندگی داشته‌اند، نتوانسته‌اند به موفقیت و ثروت مدنظرشان دست پیدا کنند؛ بنابراین به این نتیجه رسیده‌اند که موفق شدن و ثروتمند شدن امری شانسی است و باید شانس با آن‌ها یار باشد که بتوانند موفق و ثروتمند شوند.

توهمی به نام شانس

افراد زیادی هستند که با مراجعه به کازینوها و منابعی در فضای مجازی، قمار می‌کنند، شرط‌بندی می‌کنند، بازی‌های شانسی مختلفی انجام می‌دهند و با این کارها پولی که در طی سال با زحمت آن را جمع کرده و پس‌انداز کرده‌اند را در یک روز نابود می‌کنند؛ با این توهم که: «شاید شانس و اقبال با ما یار باشد، بتوانیم جایزه‌ای ببریم، دستگاه شکل خوبی نشان بدهد، برگۀ خوبی برایمان بیفتد، شاید این‌گونه ما برنده شده و پول‌دار شویم»؛ اما این یک توهم است! این چیزی است که خیلی از آدم‌ها دوست ندارند بپذیرند که یک توهم است!

این افراد فکر می‌کنند که تنها راه ثروتمند شدن برای آن‌ها، برنده‌شدن در قرعه‌کشی‌ها، شرط‌بندی‌ها، لاتاری‌ها، قمار کردن و… است؛ به‌خاطر همین همواره از هر فرصتی که پیش بیاید استفاده می‌کنند تا شانس و اقبال خود را امتحان کنند! به همین دلیل است که اکثر آن‌ها مشتریان پروپاقرص فالگیرها، رمال‌ها، دعانویس‌ها و قربانی حقه‌هایی مانند حقۀ پانزی هستند.

اما حقیقت وجودی این جهان بی‌انتها چیز دیگری است؛ جهانی که ما در آن زندگی می‌کنیم، جهانی قانونمند است!

دوستان، مسیر ثروتمند شدن، مانند مسیر تکامل جهان هستی، نیاز دارد به طی شدن تکامل فکری؛ نیاز دارد به طی شدن تکامل ارتعاشی؛ نیاز دارد به تغییر مدار؛ و هیچ‌کدام از این‌ها یک‌شبه اتفاق نمی‌افتد… .

و اگر ما آدم باهوشی باشیم، به‌جای تلاش برای برنده‌شدن در قرعه‌کشی‌ها و لاتاری‌ها و…، سعی می‌کنیم با شناخت قوانین جهان هستی و درک آن‌ها، به راز دستیابی به اهداف پی ببریم؛ در این صورت با پیروی از این قوانین، خیلی راحت می‌توانیم به خواسته‌هایمان برسیم.

و شانس به‌هیچ‌عنوان، تاکید می‌کنم: به‌هیچ‌عنوان عامل موفقیت یا شکست افراد نیست. هرگز این‌طور نبوده و نیست که «یک فرد به‌صورت شانسی ثروتمند شود»، یا «فردی به‌صورت شانسی فقیر شود»، یا «به‌صورت شانسی فردی بیمار شود»، یا «فردی به‌صورت شانسی به سلامتی کامل برسد»، هرگز این‌طور نیست!

چگونه شانس ثروتمند شدن بیشتری داشته باشیم؟

امروزه در سراسر دنیا پایگاه‌ها و مراکزی ایجاد شده‌اند که بر پایۀ تبلیغ شانس هستند؛ آن‌ها مردم را تشویق می‌کنند و می‌گویند «بیاید اینجا و شانستان را امتحان کنید»، «بیاید اینجا و پولتان را چندبرابر کنید» و… .

دوستان آنچه که در فیلم‌ها می‌بینید حقیقت ندارند؛ من از شما خواهش می‌کنم هرگز گول این تبلیغ‌ها را نخورید؛ یقین داشته باشید که چیزی به اسم شانس وجود ندارد!

قانون همسویی با خواسته‌ها

امروز می‌خواهم یکی از قوانین جهان هستی را به شما یاد بدهم؛ قانون بسیار مهمی است که اگر سعی کنید به‌خوبی آن را درک کنید، می‌تواند زندگی‌تان را متحول کند؛ این قانون می‌گوید: این مهم نیست که شما چه خواسته‌هایی دارید، بلکه مهم این است که چه باورهایی دربارۀ آن خواسته دارید!

طبق این قانون، اصلاً مهم نیست که چه حرف‌هایی دربارۀ خواسته‌هایتان می‌زنید، بلکه مهم این است که فرکانس‌های غالب شما که هر لحظه به جهان هستی ارسال می‌شوند، دربارۀ آن خواسته چگونه هستند. (اگر دربارۀ فرکانس و باورها نمی‌دانید و منظور این جمله را متوجه نمی‌شوید، پست قانون چیست را ببینید)

یادتان باشد که در کشمکش بین خواسته‌ها و باورها، همیشه باورها پیروزند؛ چون جهان هستی به فرکانس‌های شما پاسخ می‌دهد، نه به کلام شما.

مثلاً اگر خواستۀ شما این است به استقلال مالی برسید؛ تنها راه رسیدن به این خواستۀ مهم و ارزشمند، تغییر باورهای محدودکنندۀ قدیمی، به باورهای قدرتمندکنندۀ هماهنگ با این خواسته است، نه شانس و اقبال!

در کتاب رؤیاهایی از جنس الماس، بیشتر درباره این موضوع صحبت شده است؛ این کتاب کمکتان می‌کند که قوانین جهان هستی و شیوۀ دستیابی به اهداف و خواسته‌هایتان را درک کرده و راحت‌تر به آن‌ها برسید. اگر دوست داشتید می‌توانید آن را از طریق همین سایت تهیه کرده و مطالعه کنید.

یکی از نتایج شناخت قوانین جهان هستی

نحوۀ کار جهان هستی مانند یک سیستم جامع و دقیق است؛ اگر کمی بیشتر دربارۀ این سیستم عظیم تأمل کنیم و جهان هستی را بدون وجود قوانینش تصور کنیم، متوجه می‌شویم که این سیستم بدون وجود آن قوانین ثابت و پایدار، بلافاصله از هم می‌پاشد و درآن‌واحد همه چیز نابود می‌شود!

بنابراین به یقین می‌رسیم که این جهان، جهانی قانونمند است و زمانی که قوانین را بهتر بشناسیم، می‌توانیم با استفاده از این قوانین، به موفقیت‌ها و دستاوردهای بیشتری برسیم… .

یک اصل مهم در قوانین جهان هستی وجود دارد و آن این است که: تمام اتفاقات و شرایط زندگی ما (بدون استثناء) نتیجۀ باورهای خودمان است.

وقتی این نکتۀ مهم را درک کنیم، شانس و بخت و اقبال اعتبارشان را از دست می‌دهند! و به دیدی عمیق‌تر دست پیدا می‌کنیم؛ در این صورت، خیلی راحت درک می‌کنیم که ثروت نمی‌تواند یک‌شبه ایجاد شود و هیچ‌کس یک‌شبه ثروتمند نمی‌شود! بنابراین هرگز به دنبال شیوه‌های یک‌شبه ثروتمند شدن نخواهیم بود؛ چون عمیقاً درک می‌کنیم که ثروت یک انرژی بوده و نتیجۀ ساختن باورهای ثروت‌ساز است.

البته این باورها یک‌شبه ایجاد نمی‌شود؛ یعنی نمی‌توان آن‌ها را سریع ایجاد کرد؛ ما برای ساختن یک باور جدید، نیازمند تکامل ارتعاشی هستیم!

شاید بپرسید: یک باور قدرتمند کننده چطور ساخته می‌شود؟ و ساختن باورهای ثروت‌ساز، چگونه می‌تواند باعث ثروتمند شدن من شود؟

سعی می‌کنم این موضوع را به صورت خلاصه و ساده بیان کنم:

اگر ما در اعماق وجودمان باور کنیم که خداوند بیشتر از ما می‌خواهد که به اهدافمان برسیم، اگر حمایت همیشگی خداوند را باور کنیم و قوانینش را بهتر بشناسیم و درک کنیم، اگر با تلاش ذهنی زیاد، نگاهمان را تغییر دهیم و اگر در هر لحظه از زندگی‌مان، بر نکات مثبت تمرکز کنیم، در این صورت شروع می‌کنیم به ساختن باورهای هماهنگ و هم‌جهت با خواسته‌هایمان! آن‌وقت، در محدودۀ فرکانسی و در مداری قرار می‌گیریم که (طبق قوانین جهان هستی) خودبه‌خود و از راه‌های طبیعی و منطقی، اتفاقات و شرایطی را در زندگی تجربه می‌کنیم که به‌راحتی ما را به خواسته‌هایمان می‌رسانند. (یعنی فرایند این اتفاقات توسط کائنات و به‌صورت خودکار رخ می‌دهد)

شاید برایتان جالب باشد

طبق تحقیقاتی که انجام داده‌ام، افراد بسیار زیادی در سراسر جهان هستند، که به‌خاطر اینکه نمی‌توانند خودشان (با تغییر نگرش و افکارشان) حالشان را خوب کنند و نمی‌توانند آن شادی و حال خوب طبیعی را در وجودشان پیدا کنند، به مواد مخدر، مشروبات الکلی، روابط نادرست و خوشگذرانی‌های بیش از حد پناه می‌برند تا به کمک این شیوه، بتوانند غم و غصۀ خود را برای مدتی فراموش کرده و به حال بهتری ظاهری و ناپایدار دست پیدا کنند؛ اما نمی‌دانند که این کار علاوه بر اینکه پول بسیار زیادی از آن‌ها را نابود می‌کند، بلکه مسیر رسیدن به شادی، خوشبختی و حال خوب واقعی را برای آن‌ها مسدود می‌کند!

رسیدن به احساس خوب با استفاده از عوامل بیرونی نادرست است

چقدر خوب است که آدم بتواند خودش با تغییر باورها و نگرشش نسبت به مسائل مختلف، حالش را خوب کند و به احساس بهتری برسد، نه با عوامل بیرونی (مثل مواد مخدر، مشروب و…).

البته تعداد آدم‌هایی که می‌توانند از قوانین جهان هستی استفاده کنند و به‌صورت طبیعی و درونی، به احساس بهتر برسند و با این کار در مداری درست قرار بگیرند، بسیار کم و محدود است!

این چیزی است که هرچقدر بیشتر تحقیق و بررسی می‌کنم، بیشتر به آن پی می‌برم و بیشتر مطمئن می‌شوم که افراد بسیار کمی هستند که قادرند با تغییر باورهایشان، با تغییر کانون توجهشان و با تغییر زاویۀ دیدشان، خودشان احساسشان را بهتر کنند. شاید تعداد این افراد، حتی از یک درصد جمعیت کل مردم جهان نیز کمتر باشد! و به همین دلیل است که اکثر آدم‌ها به‌صورت واقعی احساس خوشبختی نمی‌کنند… .

این نکتۀ مهم را یادتان باشد که هیچ عامل بیرونی‌ای نمی‌تواند حالمان را خوب کند. اگر می‌خواهیم واقعاً احساس خوب و شادی حقیقی را تجربه کنیم، باید با تغییر نگرشمان، با باور کردن خداوند؛ با سپاسگزاری بابت نعمت‌هایی که داریم و با توجه کردن به چیزهای خوب زندگی‌مان، این کار را انجام دهیم؛ و نکتۀ کلیدی اینجاست که وقتی حالمان بهتر شود، خودبه‌خود نعمت، ثروت، خوشبختی و زیبایی‌های بیشتر وارد زندگی‌مان می‌شود؛ می‌گویم خودبه‌خود این اتفاق می‌افتد، چون که این روند طبیعی این جهان است!

جمع‌بندی نهایی

پس این طرز تفکر که به دنبال ثروتمند شدن از طریق شانس و اقبال باشیم، کاملاً اشتباه و برخلاف قوانین جهان هستی است؛ یادتان باشد که هیچ‌کس به‌صورت شانسی موفق و ثروتمند نشده است.

قانون همسویی با خواسته‌ها می‌گوید برای رسیدن به یک خواسته، باید باورها و فرکانس‌هایی هماهنگ با آن خواسته داشته باشید. البته تغییر باورها یک‌شبه اتفاق نمی‌افتد و نیازمند تکامل فرکانسی است.

این پست را نوشتم چون دوست دارم نتایج تحقیقات و تجربیاتم را با شما عزیزان به اشتراک بگذارم، تا بتوانید با کمک این آموزه‌ها به اهداف و رؤیاهایتان دست پیدا کرده و هر روز بهتر زندگی کنید؛ این‌گونه می‌توانیم کمک کنیم تا جهان جای بهتری برای زندگی‌کردن باشد.

امیدوارم که به‌خوبی دربارۀ نکات این پست فکر کنید و متعهدانه این آموزه‌ها را در زندگی‌تان پیاده‌سازی کنید.

امیدوارم همۀ ما بتوانیم قوانین خداوند را درک کنیم و خودمان زندگی‌مان را بسازیم (با باورهایمان)، نه با شانس و اتفاق؛ و همچنین سعی کنیم که احساس خوب را با تغییر افکار و باورهایمان به دست بیاوریم نه با استفاده از عوامل بیرونی!

ان‌شاءالله هرکجا که هستید، در پناه الله یکتا، شاد، پیروز، ثروتمند، سلامت و سعادتمند در دنیا و آخرت باشید.

دوستدار شما،
سید محمد موسوی

دانلود فایل کتابچه الکترونیکی این پست (PDF)

حجم این فایل: 1.5 مگابایت (بسیار کوچک)

سلامت این فایل تایید شده است.

برای دانلود این فایل روی دکمه زیر کلیک کنید:

دانلود فایل

شما می‌توانید برای دانلود این فایل، این QR Code را اسکن کنید.
(راهنمای استفاده)

جهان بهتر در تلگرام

پیشنهاد می‌کنیم جهان بهتر را در تلگرام نیز دنبال کنید؛ با عضویت در این کانال، علاوه بر اطلاع از جدیدترین مطالب سایت، روزانه از آموزش‌های رایگان اما ارزشمند نیز بهرمند می‌شوید و جهان بهتر را همیشه در دسترس خواهید داشت؛ جهان بهتر بدون تبلیغات فعالیت می‌کند.

0 دیدگاه

دیدگاه‌تان را اینجا ثبت کنید

خوشحال می‌شویم که دیدگاه‌تان را دربارۀ این مطالب برای ما بنویسید؛ البته پیشنهاد می‌کنیم قبل از ارسال دیدگاه، قوانین ارسال دیدگاه را نیز مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید