نامه نوشتن به فرشته‌ها

چطور برای فرشته‌ها نامه بنویسیم؟

چند روز قبل بود که توجهم به سؤال برخی از دوستان دربارۀ نامه نوشتن به فرشته‌ها جلب شد؛ برخی از دوستان سؤال کرده بودند که: «چطور به فرشته‌ها نامه بنویسم؟»، «آیا نامه نوشتن به فرشته‌ها جواب می‌دهد؟»، «لطفاً فرشتگان مهم را برای نوشتن نامه معرفی کنید» و… .

بنابراین تصمیم گرفتم در این پست از سایت جهان بهتر در این مورد صحبت کنم و به‌زبان ساده این موضوع را با همدیگر بررسی کنیم؛ زیرا این موضوع بسیار مورد اهمیت است که برای رسیدن به موفقیت، بدانیم کدام مسیر درست است و کدام مسیر فقط راهمان را طولانی‌تر می‌کند.

داستان نامه نوشتن به فرشته‌ها از کجا شروع شد؟

بسیاری از افرادی که به نامه نوشتن به فرشته‌ها معتقدند، برای اثبات این موضوع به کتاب «از دولت عشق» اثر خانم کاترین پاندر استناد می‌کنند و در بسیاری از موارد آن را به قانون جذب هم ربط می‌دهند. پیشنهاد می‌کنم این پست را هم ببینید: قانون جذب چیست؟

آن‌ها می‌گویند: «برای نامه نوشتن به فرشته‌ها باید تفکر مثبت داشته باشید و فقط برای موارد مثبت نامه بنویسید؛ مواردی که موجب خیر و برکت باشند، در غیر این صورت اگر موارد نوشته شده در نامه منفی باشند، فرشتگان به درخواست شما عمل نمی‌کنند. برای نامه نوشتن به فرشته‌ها باید اسامی آنها را بدانید و دقیقاً اسم شخص یا خودتان را درست و کامل بنویسید. سپس لازم است نامه را بسوزانید تا به انرژی تبدیل شود و خاکستر آن را در آب روان بریزید وگرنه ممکن است نامه از بین برود».

و همچنین می‌گویند: «در قرآن کریم گفته شده که برای انسان فرشته‌هایی خلق شده است که او را بالا و پایین، چپ و راست، جلو و عقب محافظت می‌کنند و حالا که این فرشته‌ها آفریده شده‌اند تا از ما محافظت کنند، حتماً راهی وجود دارد تا با آنها صحبت کنیم. کسانی که این روش را امتحان کرده‌اند نتایج بسیار خوبی گرفته‌اند».

آیا واقعاً نامه نوشتن به فرشته‌ها تأثیری دارد؟

فرشته چیست و چه وظایفی دارد؟

بسیار خب، ابتدا بیایید با «فرشته» یا «مَلَک» بیشتر آشنا شویم!

فرشتگان موجوداتی نامرئی و فراطبیعی هستند که مأمور به اجرای فرامین خداوند در دنیا و آخرت‌اند؛ عالمان شیعه بر این باورند که فرشتگان معصوم هستند، لذا از دستورات خداوند نافرمانی نمی‌کنند و همواره وظایف خود را به‌موقع و به‌درستی انجام می‌دهند و هیچ‌گونه کوتاهی در وظایف خود ندارند.

وظایف فرشتگان عبارت‌اند از: «عبادت و تسبیح خداوند، واسطه بودن در نزول وحی، رساندن فیض الهی به مخلوقات، تدبیر امور عالم، استغفار و شفاعت برای مؤمنان و امداد آنان در پیشامدهای سخت مثل جنگ‌ها، لعن کافران، ثبت اعمال بندگان و قبض روح آنان».

همچنین خوب است به این نکته دقت کنیم که قرآن کریم تنها از 6 فرشته نام برده است، به نام‌های ماروت، هاروت، جبرئیل، میکائیل، عزرائیل و مالک؛ بنابراین دیگر اسامی که در سایر منابع مشاهده می‌کنید، ممکن است معتبر نباشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید کتاب «سیری در اسرار فرشتگان» اثر محمدزمان رستمی را مطالعه کنید.

نامه نوشتن به فرشته‌ها در اسلام تایید می‌شود؟

همان‌طور که فهمیدیم، فرشتگان موجوداتی فراطبیعی هستند که فقط از دستورات خداوند اطاعت می‌کنند و برای آنها وظایف مشخصی تعیین شده است.

حال اینکه ما بخواهیم به‌وسیلۀ نامه نوشتن به فرشته‌ها به خواستۀ خود برسیم، نه‌تنها یک خرافه است بلکه حتی به‌نوعی شریک قائل شدن برای خداوند بوده که این برخلاف تأکیدهای قرآن و توحید است و از نظر دین اسلام درست نیست.

إِنَّ اللّهَ لا یَغْفِرُ أَنْ یُشْرَکَ بِهِ وَ یَغْفِرُ ما دُونَ ذلِکَ لِمَنْ یَشاءُ وَ مَنْ یُشْرِکْ بِاللّهِ فَقَدِ افْتَرى إِثْماً عَظیماً

«مسلماً خدا اینکه به او شرک ورزیده شود نمی‌آمرزد،
و غیر آن را برای هر کس که بخواهد می‌آمرزد.
و هر که به خدا شرک بیاورد، مسلماً گناه بزرگی را مرتکب شده است.»
(سورۀ نساء، آیۀ 48 – البته فردی که شرک را رها کند و در دنیا توبه کند، بخشیده می‌شود)

خداوند بارها تاکید کرده است که خواسته‌های خود را فقط از او بخواهیم و نه از هیچ‌کس دیگر:

وَ إِذا سَأَلَکَ عِبادی عَنِّی فَإِنِّی قَریبٌ أُجیبُ دَعْوَهَ الدَّاعِ إِذا دَعانِ فَلْیَسْتَجیبُوا لی وَ لْیُؤْمِنُوا بی لَعَلَّهُمْ یَرْشُدُونَ

«هنگامی که بندگانم از تو درباره من بپرسند،
(بگو:) یقیناً من نزدیکم، دعای دعاکننده را زمانی که مرا بخواند اجابت می‌کنم؛
پس باید دعوتم را بپذیرند و به من ایمان آورند، تا راه یابند.»
(سورۀ بقره، آیۀ 186)

وَ قالَ رَبُّکُمُ ادْعُونی أَسْتَجِبْ لَکُمْ إِنَّ الَّذینَ یَسْتَکْبِرُونَ عَنْ عِبادَتی سَیَدْخُلُونَ جَهَنَّمَ داخِرینَ

«و پروردگارتان گفت: مرا بخوانید تا دعای شما را اجابت کنم،
آنان که از عبادت من تکبّر ورزند، به‌زودی خوار و رسوا به دوزخ درآیند.»
(سورۀ غافر، آیۀ 60)

همچنین به این آیه دقت کنید:

وَلَقَدْ خَلَقْنَا الْإِنْسَانَ وَنَعْلَمُ مَا تُوَسْوِسُ بِهِ نَفْسُهُ وَنَحْنُ أَقْرَبُ إِلَیْهِ مِنْ حَبْلِ الْوَرِیدِ

«همانا انسان را آفریدیم و همواره آنچه را که باطنش به او وسوسه می‌کند،
می‌دانیم، و ما به او از رگ گردن نزدیک‌تریم.»
(سورۀ ق، آیۀ 16)

بر اساس این آیه به یقین می‌رسیم که هیچ موجودی از خداوند به انسان نزدیک‌تر نیست؛ حال این پرسش پیش میاید که حتی بالفرض اگر بتوانیم با فرشتگان ارتباط برقرار کنیم و این کار شرک نباشد، وقتی که خداوند از رگ گردن به ما نزدیک‌تر است و این‌قدر بامحبت وعده اجابت درخواست ما را داده است، چرا فقط از خداوند درخواست نکنیم؟ چه نیازی است که از غیر از خدا درخواست داشته باشیم و بخواهیم با نامه نوشتن به فرشته‌ها به خواسته‌های خود برسیم؟

به این نکته هم دقت داشته باشید که اگر درخواست شما به ضرر کسی یا برخلاف قوانین جهان هستی باشد و از طرف خداوند اجابت نشود، هیچ موجودی قادر به اجابت درخواست شما نخواهد بود.

بنابراین یقین داشته باشید که با نامه نوشتن به فرشته‌ها آنها بدون فرمان خداوند، قادر به انجام هیچ کاری نیستند. وقتی که تنها خداوند است که از درون ما آگاه است و هیچ موجودی نزدیک‌تر از خداوند به ما نیست، پس بهتر است به‌جای نامه نوشتن به فرشته‌ها خواسته‌های خود را فقط از خدا بخواهیم.

چرا برخی از افراد از نامه نوشتن به فرشته‌ها نتیجه گرفته‌اند؟

شاید این سؤال برای شما هم پیش بیاید و شاید حتی شما از آن دسته از افرادی باشید که از نامه نوشتن به فرشته‌ها نتیجه گرفته‌اید!

اما لازم است این حقیقت را بدانیم که دلیل نتیجه گرفتن افراد از نامه نوشتن برای فرشتگان، این نیست که فرشتگان کاری برای آنها انجام داده‌اند؛ بلکه نتایجِ کسب شده، به اصل قانون نوشتن بازمی‌گردد.

نوشتن نامه به فرشتگان یا به خدا؟ کدام درست است؟

آیا نامه نوشتن به فرشته‌ها قدرت خاصی دارد؟

نوشتن، آن‌قدر مهم است که در طولانی‌ترین آیه قرآن (یک صفحۀ کامل) به موضوع «نوشتن و مکتوب کردن» پرداخته شده است. شاید برایتان جالب باشد نتیجه‌ای که افراد از نامه نوشتن به فرشته‌ها کسب کرده‌اند، درواقع به‌خاطر مکتوب کردن خواسته‌هایشان است نه اینکه فرشتگان به‌خاطر آن نامه کاری انجام داده باشند.

در نهایت می‌خواهم بگویم که نوشتن بسیار خوب است؛ شما می‌توانید در یک دفتر مخصوص درخواست‌های خود را مکتوب کنید و یقین داشته باشید که به لطف خداوند و با حرکت و تلاش به آنها دست می‌یابید؛ اما اگر می‌خواهید نامه بنویسید، به خدا نامه بنویسید نه به موجودات دیگر!

یکی از مواردی که در رسیدن به خواسته‌ها و رؤیاها کمکتان می‌کند، کتاب رؤیاهایی از جنس الماس است که هم اکنون از طریق سایت قابل تهیه می‌باشد.

سخن پایانی: چرا و چطور به فرشتگان نامه بنویسیم؟

در این مقاله سعی کردم کمکتان کنم تا خرافاتی که در این باره وجود دارند را رد کرده و با این اعتقادات اشتباه، مسیر خودتان را برای رسیدن به رؤیاها و موفقیت‌هایتان دورتر نکنید.

امیدوارم که این مقاله برایتان مفید بوده باشد؛ لطفاً نظرات و پیشنهادات خود را در بخش دیدگاه‌های همین مقاله مطرح کنید تا همگی از آن بهره‌مند شویم.

سؤالات متداول

آیا برای نامه نوشتن به خدا باید اصول خاصی را رعایت کرد؟

پاسخ: خیر، نیازی به رعایت اصول خاصی نیست؛ شما می‌توانید خواسته‌های خود را واضح و دوستانه بنویسید.

آیا فرشتگان می‌توانند رؤیاهای ما را به واقعیت تبدیل کنند؟

پاسخ: خیر، ازآنجاکه انسان خودش خالق زندگی خود بوده و تمام مسئولیت زندگی‌اش بر عهده خودش است، بدون اذن خداوند هیچ موجودی قادر به دخالت و تغییر در زندگی انسان نیست.

آیا می‌توان با فرشتگان ارتباط برقرار کرد؟

پاسخ: بله، باتوجه به اینکه انسان دو بعد روحی و جسمی دارد، او می‌تواند با فرشتگان ارتباط برقرار کند؛ البته این امر برای همۀ انسان‌ها ممکن نیست.

آیا می‌توان فرشتگان را با چشم دید؟

پاسخ: خیر، ازآنجاکه فرشتگان مادی و جسمی نیستند و از نور الهی خلق شده‌اند ما قادر به دیدن آنها نیستیم. البته برخی از افراد که به درجات بالای معنوی رسیده‌اند، می‌توانند فرشتگان را ببینند (با چشمی فراتر از چشم جسمی) و با آنها صحبت کنند؛ مانند پیامبر اسلام (ص).

آیا فرشتگان جنسیت مشخصی دارند؟

پاسخ: خیر، ازآنجاکه فرشتگان از نور الهی خلق شده‌اند و هیچ جسمی ندارند، دارای جنسیت نیستند.

دانلود فایل کتابچه الکترونیکی این مقاله (PDF)

حجم این فایل: 569 کیلوبایت (بسیار کوچک)

سلامت این فایل تایید شده است.

برای دانلود این فایل روی دکمه زیر کلیک کنید:

دانلود فایل

شما می‌توانید برای دانلود این فایل، این QR Code را اسکن کنید.
(راهنمای استفاده)

جهان بهتر در تلگرام

پیشنهاد می‌کنیم جهان بهتر را در تلگرام نیز دنبال کنید؛ با عضویت در این کانال، علاوه بر اطلاع از جدیدترین مطالب سایت، روزانه از آموزش‌های رایگان اما ارزشمند نیز بهرمند می‌شوید و جهان بهتر را همیشه در دسترس خواهید داشت؛ جهان بهتر بدون تبلیغات فعالیت می‌کند.

0 دیدگاه

دیدگاه‌تان را اینجا ثبت کنید

خوشحال می‌شویم که دیدگاه‌تان را دربارۀ این مطالب برای ما بنویسید؛ البته پیشنهاد می‌کنیم قبل از ارسال دیدگاه، قوانین ارسال دیدگاه را نیز مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید