آموزش ثروتمند شدن دروغ است یا واقعیت؟

آموزش ثروتمند شدن، دروغ یا واقعیت؟

احتمالاً امروزه از طریق تبلیغاتی مثل ثروتمند شدن و…، کانال‌های تلگرامی یا سایت‌هایی را دیده باشی که در حوزه ثروت فعالیت می‌کنند، افرادی که محصولاتی را تولید کرده‌اند و ادعا می‌کنند که می‌توانند تو را ثروتمند کنند!

من میدانم که دوست داری ثروتمند باشی، خیلی‌ها دوست دارد ثروتمند باشند و به همین دلیل امروزه کانال‌ها یا سایت‌های زیادی (مخصوصاً در ایران) به وجود آمده‌اند که مدعی هستند که می‌توانند افراد را ثروتمند کنند؛ اما متأسفانه محصولات برخی از این افراد واقعاً بی‌نتیجه هستند!

این دسته از افرادی که محصولات بی‌نتیجه و بدردنخور تولید می‌کنند، فقط به دنبال خالی کردن جیب مردم هستند؛ حتی ممکن است تو هم یکی از چنین محصولاتی را تهیه کرده باشی و پس از استفاده از آن ناامید و ناراحت شده باشی! به همین خاطر تصمیم گرفتم پرده از اسرار این افراد بردارم؛ در این مقاله می‌خواهم کمکت کنم که درباره این محصولات به‌درستی تصمیم بگیری و بتوانی محصولی را تهیه کنی که برایت مفید باشد.

اما ابتدا به این سؤال پاسخ بدهم که: «آیا آموزش ثروتمند شدن دروغ است یا واقعیت؟»

آموزش ثروتمند شدن واقعیت دارد، اما می‌تواند به دروغ هم تبدیل شود!

برخی از افراد، از شوقی که مردم برای رسیدن به ثروت دارند، سو استفاده می‌کنند و محصولاتی را تولید می‌کنند که نه‌تنها باعث ثروتمند شدن مردم نمی‌شود و نه‌تنها باعث خالی‌تر شدن جیبشان می‌شود، بلکه باعث خراب شدن ذهنیت مردم درباره ثروتمند شدن می‌شود.

روند این اتفاق:

  • فردی که می‌خواهد آموزش ثروتمند شدن بدهد، ابتدا چند کتاب می‌خواند، سپس همان محتوای کتاب‌ها را رنگ‌آمیزی می‌کند و در محصول خود تزریق می‌کند.
  • سپس فردی که دوست دارد ثروتمند شود، محصول او (آموزش ثروتمند شدن) را می‌خرد.
  • پس از مدت کوتاهی متوجه می‌شود که آن محصول نتیجه نمی‌دهد؛ سپس بشدت ناراحت و ناامید می‌شود؛ سپس یا به دنبال خرید یک محصول دیگر می‌رود یا کلاً ناامید می‌شود و به این نتیجه می‌رسد که همه دروغ می‌گویند و نمی‌تواند ثروتمند شود و به همین دلیل دیگر به دنبال ثروتمند شدن نمی‌رود.

نا امید از ثروتمند شدن

اتفاقی که درنهایت رخ می‌دهد:

  • فردی که محصول آموزش ثروتمند شدن را تولید کرده است، جیبش پرپول تر می‌شود.
  • یک اتفاق بد: فردی که محصول او را خریده است از مسیر ثروتمند شدن به‌شدت دور می‌شود و درنهایت یک نفر دیگر به جمع افراد غیر ثروتمند (فقیر) اضافه می‌شود.

ماجرای یک گفتگوی عجیب

فکر می‌کنم یک یا دو هفته پیش بود که فردی تماس گرفت و گفت می‌خواهم برایم یک سایت با موضوع ثروت طراحی کنید… .

کمی درباره سایتی که می‌خواست توضیح داد، سپس پرسیدم: محصولی دارید؟ لطفاً کمی بیشتر درباره کارتان توضیح دهید.یک گفتگوی عجیب درباره محصول آموزش ثروتمند شدن
شخص پشت خط: بله، کارم این است که محصول «*** ثروت» را می‌فروشم.
پرسیدم: تابه‌حال چقدر از این محصول را فروخته‌ای؟
شخص پشت خط: ۴ تا که درمجموع شد ۱ میلیون تومان… .
پرسیدم: خودت ثروتمند هستی؟
شخص پشت خط: خیر.
پرسیدم: آیا افرادی که محصول تو را خریدند ثروتمند شدند یا می‌شوند؟
شخص پشت خط: خیر.
پرسیدم: پس این چه محصولِ بدردنخوری هست که می‌فروشی؟
شخص پشت خط: خندید و گفت خب من کلی کتاب در این زمینه خوانده‌ام… .

به‌راستی حاضری چنین محصولی را بخری؟

طبیعتاً نه!

متأسفانه یک عقیده اشتباه در ایران جا افتاده است که «مدرس شو، ثروتمند شو».

و بر اساس همین عقیده اشتباه برخی از افراد فقط با خواندن چند مقاله و کتاب و قرار دادن محتوای آن در محصولشان، تلاش بر پول درآوردن و ثروتمند شدن از این طریق دارند.

این عقیده اشتباه نه‌تنها درباره حوزه ثروت، بلکه درباره بسیاری از حوزه‌های دیگر نیز وجود دارد؛ مثل آموزش لاغری، آموزش کسب درآمد و…؛ من در روزهای آینده، درباره این عقیده اشتباه، یک مقاله دیگر در سایت منتشر خواهم کرد و به‌طور مفصل آن را بررسی خواهم کرد.

اما قسمت مهم این مقاله

اگر می‌خواهی محصولی را درباره ثروتمند شدن تهیه کنی، این چهار خصوصیت را بررسی کن:

۱- آیا فردی که دارد محصولی درباره ثروتمند شدن می‌فروشد، خودش ثروتمند است؟ (که البته این مورد را می‌توانند ظاهرسازی (جعل) کنند)

۲- آیا مطالب رایگانی در این حوزه دارد؟ و آیا می‌تواند با آموزش‌های رایگانش مثلاً در یک ماه یا در سه ماه یا…، حداقل وضعیت مالی تو را بهتر کند؟ (مهم: اگر نمی‌تواند، محصول آن فرد برایت مفید نخواهد بود.)

۳- آیا فردی که دارد محصولی درباره ثروتمند شدن می‌فروشد، منبع درآمدش فقط از طریق فروش همان محصول است؟ (اگر چنین است، دست نگه‌دار! مگر اینکه توانسته باشد با مطالب رایگانش، حداقل وضعیت مالی تو را بهتر کند.)

۴- آیا حد زمان مشخصی برای دریافت نتیجه تعیین شده است؟ (باید تعیین شده باشد که اگر از این محصول استفاده کنی مثلاً تا ۳ ماه دیگر به چه سطحی از ثروت دست پیدا می‌کنی و در چه جایگاهی قرار می‌گیری؛ اگر هیچ تضمینی وجود ندارد، احتمالاً آن محصول برایت مفید نخواهد بود.)

همان‌طور که احتمالاً میدانی من خودم در حوزه ثروت و موفقیت کار می‌کنم؛ به همین دلیل شاید چنین سؤالاتی در ذهنت ایجاد شود و دوست داشته باشی از من بپرسی: «آیا این مقاله‌ای که نوشته‌ای به ضررت نیست؟ مگر خودت در حوزه ثروت و موفقیت کار نمی‌کنی؟ مگر خودت منبع درآمدت از همین راه نیست؟ چرا این‌قدر صادقانه همه‌چیز را برای من گفتی؟ و… »

جواب من این است که: «نه! هرگز چیزی وجود ندارد که به ضرر من باشد؛ چون صادقانه کار می‌کنم و میدانم که مردم پولشان را از سر راه نیاورده‌اند و اگر محصولی را منتشر می‌کنم، محصولی است که حداقل ۱۰۰۰ برابر بهای پرداختی، نتیجه و ارزش می‌آفریند و اگر محصول تولیدشده این خصوصیت را نداشته باشد، به‌هیچ‌عنوان آن محصول را منتشر نخواهم کرد! حتی اگر بسیار باکیفیت باشد، حتی اگر اطلاعات مهمی در آن وجود داشته باشد؛ چون میدانم که مردم نتیجه می‌خواهند نه اطلاعات!»

اگر از دنبال کنندگان قدیمی سایت جهان بهتر باشی، احتمالاً میدانی که مدتی قبل قرار بود یک محصول ویژه در حوزه ثروت و موفقیت منتشر کنیم؛ اما انتشار این محصول یک سال دیگر به تعویق افتاد! – چرا؟!

با اینکه شش سال است (یا بیشتر) که در حوزه ثروت و موفقیت تحقیق می‌کنم؛ میدانم که آمادگی تولید محصول در حوزه ثروت را ندارم؛ چون:

۱- تحقیقاتم کامل نشده است؛ می‌خواهم بیشتر تحقیق کنم، بیشتر بدانم و نتایج بزرگ‌تر و بیشتری را خلق کنم!
۲- می‌خواهم محصولی که تولید می‌کنم آن‌قدر کامل و نتیجه‌بخش باشد که حاضر باشم حتی عزیزترین فرد زندگی‌ام آن را تهیه کند و بهای آن را بپردازد.

پس بیا یک جمع‌بندی داشته باشیم:

برخی از افراد فقط به دنبال فروختن اطلاعات هستند، فقط به دنبال زیادتر کردن حسب بانکی خودشان هستند و برایشان مهم نیست که تو از محصولشان نتیجه می‌گیری یا نه!

ثروتمند شدن دروغ است یا واقعیت؟

به همین دلیل با هر بار خرید محصولات بدردنخور، ممکن است یک نفر دیگر به جمع افراد فقیر اضافه شود و مسیر رسیدن به ثروت را گم کند!

ازآنجاکه این جهان دوقطبی است (هم خوب دارد و هم بد)، در حوزه ثروت نیز هم افراد خوب وجود دارند و هم افراد بد؛ پس خوب است بدانی که چطور محصولی را انتخاب کنی که برایت نتیجه‌بخش باشد!

قبل از اینکه محصولی را تهیه کنی، این خصوصیات را در آن بررسی کن:

۱- آیا فردی که دارد محصولی درباره ثروتمند شدن می‌فروشد، خودش ثروتمند است؟
۲- آیا می‌تواند با آموزش‌های رایگانش مثلاً در یک ماه یا در سه ماه یا…، حداقل وضعیت مالی تو را بهتر کند؟
۳- آیا فردی که دارد محصولی درباره ثروتمند شدن می‌فروشد، منبع درآمدش فقط از طریق فروش همان محصول است؟ (اگر چنین است، دست نگه‌دار! مگر اینکه توانسته باشد با مطالب رایگانش، حداقل وضعیت مالی تو را بهتر کند.)
۴- آیا حد زمان مشخصی برای دریافت نتیجه تعیین شده است؟ (باید تعیین شده باشد که اگر از این محصول استفاده کنی مثلاً تا ۳ ماه دیگر به چه سطحی از ثروت دست پیدا می‌کنی و در چه جایگاهی قرار می‌گیری؛ اگر هیچ تضمینی وجود ندارد، احتمالاً آن محصول برایت مفید نخواهد بود.)

۲ نکته‌ی مهم درباره ثروتمند شدن

  • چیزی به نام ثروتمند شدن سریع یا یک‌شبه ثروتمند شدن وجود ندارد و اگر چنین محصول یا آموزشی را دیدی، آن را تهیه نکن.
  • همان‌طور که در مقاله «شغل کارمندی بهتر است یا شغل آزاد؟» توضیح دادم، برای ثروتمند شدن به جسارت، تعهد و ایمانی شکست‌ناپذیر و یک کسب‌وکار واقعی نیاز داری، پس پیشنهاد می‌کنم اگر محصولی درباره آسان ثروتمند شدن و… دیدی، آن را تهیه نکن.

هدف این مقاله کمک به تو و افرادی بود که می‌خواهند ثروتمند شوند و برای رسیدن به این خواسته می‌خواهند هزینه کنند و محصولی را در حوزه ثروت خریداری کنند. امیدوارم که از خواندن این مقاله لذت برده باشی و برایت مفید واقع شده باشد.

در پایان اگر با سایت جهان بهتر آشنایی نداری شاید برایت جالب باشد که به‌صورت مختصر درباره جهان بهتر بدانی: نامِ جهان بهتر، از شعار و هدف ما گرفته شده است: «خوب زندگی کنیم و کمک کنیم تا جهان جای بهتری برای زندگی کردن باشد». من به همراه گروه جهان بهتر، به لطف و یاری خداوند مهربان، همواره در تلاشیم که  بتوانیم به افرادی که واقعاً خودشان می‌خواهند تغییر کنند و به فردی ثروتمند، خوشبخت، سلامت و سعادتمند تبدیل شوند، کمک کنیم تا هدفشان تحقق یابد. (کسب اطلاعات بیشتر درباره ما)

لطفاً سؤالات، نظرات و پیشنهاد‌هایت را از طریق بخش نظرات همین مقاله با من در میان بگذار؛ این کار باعث خوشحالی من و کمک به سایر دوستان می‌شود.

دانلود فایل PDF این مقاله

حجم این فایل: ۱ مگابایت (بسیار کوچک)

سلامت این فایل تایید شده است.

برای دانلود این فایل روی دکمه زیر کلیک کنید:

دانلود فایل

شما می‌توانید برای دانلود این فایل، این QR Code را اسکن کنید.
(راهنمای استفاده)

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
خوشحال می شویم دیدگاه شما را در این قسمت ببینیم
پیشنهاد می کنیم قبل از ارسال دیدگاه، ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید