قانون جذب در قرآن

قانون جذب در قرآن

در این پست می‌خواهم در مورد قانون جذب در قرآن صحبت کنم؛ ما در جهانی زندگی می‌کنیم که خداوند آن را با قوانینی ثابت آفریده است؛ قانون جذب یکی از قوانین جهان هستی است که می‌گوید: «اگر احساس خوبی داشته باشید، اتفاقات خوبی را تجربه می‌کنید؛ اگر احساس بدی داشته باشید، اتفاقات بدی را تجربه می‌کنید».

بسیاری از افراد بر این باورند که نباید خیلی خوشحال و شاد باشند؛ آنها بر این باورند که پس از هر خنده‌ای، گریه‌ای خواهد بود و انسان نباید شاد باشد، در غیر این صورت بلایی سرش می‌آید!

(اگر نمی‌دانید قانون جذب چیست، پیشنهاد می‌کنم حتماً مقالۀ آشنایی کامل با قانون جذب را مطالعه کنید.)

بررسی قانون جذب در قرآن

قرآن بزرگترین و کاملترین کتابی است که برای هدایت انسان نازل شده است؛ من این بار، در ویدیویی که برای شما آماده کرده‌ام، قانون جذب را در قرآن جستجو کرده و با استفاده از آیاتی مهم و واضح، این قانون ارزشمند را بریتان توضیح می‌دهم.

برای دانلود فایل صوتی و تصویری این برنامه به انتهای پست (بخش دانلودها) مراجعه کنید.

قانون جذب چیست؟

بر اساس قانون جذب، همگی ما انسان‌ها، یک نوع تولید کننده فرکانس هستیم؛ ما دائما در حال ارسال فرکانس به کائنات هستیم؛ اگر احساس بدی داشته باشیم، فرکانس‌های ارسال شده منفی هستند و جهان اتفاقات، شرایط، موقعیت‌ها و افرادی را وارد زندگیمان می‌کند که باعث احساس بد بیشتر می‌شود؛ اگر احساس خوبی داشته باشیم، فرکانس‌های ارسال شده مثبت هستند و جهان اتفاقات، شرایط، موقعیت‌ها و افرادی را وارد زندگیمان می‌کند که باعث احساس خوب بیشتر می‌شود.

 • قانون جذب برای تمامی افراد در جهان صدق می‌کند؛ برای این قانون، زمان و مکان و آنکه چه کسی هستید، تفاوتی ایجاد نمی‌کند.
 • این قانون نمی‌تواند بفهمد که شما چه چیزهایی را خوب و یا چه چیزهایی را بد می‌دانید؛ به هر آنچه توجه کنید، همان را وارد زندگیتان می‌کنید.
 • قانون جذب جدیدا کشف نشده است، این قانون از ابتدای خلقت جهان وجود داشته است و تا ابد وجود خواهد داشت.
 • شما چه به قانون جذب اعتقاد داشته باشید چه نداشته باشید، در هر لحظه، در حال رقم زدن اتفاقات آینده بر اساس این قانون هستید.
 • جهان هستی، بر اساس قانون جذب خلق شده است و بر اساس این قانون پیش می‌رود.
 • ما در جهانی فرکانسی زندگی می‌کنیم و بر اساس قانون جذب، افکار و باورهای ما، فرکانس تولید می‌کنند و ما را در مداری قرار می‌دهند که در آن مدار فقط شرایط، اتفاقات، موقعیت‌ها و افرادی وجود دارند که همسان با فرکانس ارسال شده از سوی ما هستند؛ در نتیجه زندگی ما هماهنگ با فرکانس‌های ما پیش می‌رود.
 • زندگی شما در دستان خودتان است؛ درک این قانون به شما کمک می‌کند تا زندگی خود را آن‌گونه که خودتان می‌خواهید، خلق کنید.
 • تمام آیات قرآن بر پایه فرکانس و قانون جذب نازل شده است. (از دلایلی که ویدیوی بررسی قانون جذب در قران را آماده کردیم)
 • قانون جذب همیشه بر همه افراد اثر می‌گذارد.

اگر با قانون جذب آشنایی ندارید، بهتر است برای درک بهتر آموزه‌های این ویدیو ابتدا مقالۀ آشنایی با این قانون را مطالعه کنید.

اثبات قانون جذب

لازم به ذکر است که من هرگز تلاشی برای اثبات قانون جذب برای افرادی که دائماً در مورد رد قانون جذب صحبت می‌کنند، انجام نمی‌دهم. اگر این قانون حقیقت دارد، باید خودش راه خودش را پیدا کند؛ به همین دلیل، من هرگز وارد بحث و گفتگو با چنین افرادی نمی‌شوم.قانون جذب در قرآن

اما جالب است بدانید که کتاب «راز» به 50 زبان مختلف ترجمه شده است؛ این کتاب به پرفروش ترین کتاب موفقیت فردی در جهان تبدیل شد و بر اساس آخرین آماری که دارم، بیش از 40 میلیون نسخه به فروش رفت و بیش از 20 میلیون نسخه از آن کپی و فروخته شد؛ که این عدد نشان دهنده قدرت قانون جذب و همچنین دلیلی محکم بر اثبات این قانون است.

من به دنبال اثبات قانون جذب نیستم، زیرا کسی که در این مدار نباشد، هر چقدر برایش توضیح بدهم فایده ای ندارد.

هر فرد تنها حرف‌هایی را می‌شنود که در مدار آن قرار داد

اگر به فردی که در مدار فقر است، هر چقدر ایده‌های ثروت آفرین بدهید، هرگز نمی‌تواند آن ایده‌ها را باور کند و برای انجام آن حرکتی انجام دهد؛ اصلا در شرایطی قرار نمی‌گیرد که بخواهد چنین ایده‌هایی را دریافت کند؛ حتی اگر در چنین شرایطی هم قرار بگیرد، قدرت درکش را ندارد.

به همین دلیل، هیچ اصراری نیست که افراد این قانون را قبول کنند؛ برای من همین کافی است که افرادی که خودشان می‌خواهند زندگیشان بهبود یابد و خودشان خالق زندگیشان باشند، این قانون را یاد گرفته و به خوبی درکش کنند.

اکنون که شما در حال مطالعه این پست هستید، به این معنی است که می‌توانید از این مطالب استفاده کنید؛ پس این ویدیو را از دست ندهید.

ویدیوی بررسی این قانون

در این ویدیو سعی کرده‌ام قانون جذب در قرآن به صورت آیه‌ای و بدون تعصب و دیدگاه مذهبی بررسی شود تا درنهایت به یک نتیجه صحیح برسیم.

بخش دانلودها

فایل صوتی

محتوای محدود شده. / فقط اعضا میتوانند این پست را ببینند

برای نمایش این قسمت باید ابتدا ؛ اگر در سایت عضو نیستید، خوشحال می شویم که به ما بپیوندید.

فایل ویدیویی

محتوای محدود شده. / فقط اعضا میتوانند این پست را ببینند

برای نمایش این قسمت باید ابتدا ؛ اگر در سایت عضو نیستید، خوشحال می شویم که به ما بپیوندید.

4 پاسخ
 1. علی ایمانی
  علی ایمانی گفته:

  سلام
  واقعا سایتتون عالیه.
  قانون جذب یک حقیقت اشکاره
  حضرت علی در یه نکته ای رو فرمودن که به نظر من با قانون جذب مرتبطه.
  حضرت علی فرمودن مراقب افکارت باش که گفتارت میشه،مراقب گفتارت باش که رفتارت میشه،مراقب رفتارت باش که شخصیتت میشه،مراقب شخصیتت باش که آیندت میشه……..
  یعنی کلا باید مراقب افکارمون باشیم که آینده رو خلق می کنن.افکار ما یه جورایی به حقیقت تبدیل میشه و به نظرم همین حدیث میتونه برای قانع کردن مردم در مورد قانون جذب کافی باشه.
  ممنونم و امیدوارم همیشه موفق باشین

 2. فهیمه اشراقی
  فهیمه اشراقی گفته:

  سلام و درود به همه شما
  دوستان خوبم ما تو کشوری زندگی می کنیم که دینش اسلامه، قانون و حکومتش اسلامیه تو خونه تک تک ما قرآن هست ولی اعتراف می کنم تا حالا اینجوری این کتاب رو درک نکردم و الان میفهمم که چقدر از این کتاب دور بودم. من فایل صوتی رو بار ها و بار ها گوش دادم و به یه نکته ای از درون خودم رسیدم. اینکه من از بچگی از دوران دبستان تا به الان هرچی که دیده بودم و شنیده بودم در مجالس مذهبی ، دبستان ، تلویزیون و… باعث شده بود من از دین زده بشم و برعکس فکر کنم که عقب موندگی کشور ما به خاطر اسلامه و اینکه اصلا نمیتونم با افراد مذهبی ارتباط برقرار کنم. یعنی فقط اسمی مسلمون بودم بعضی وقتا حتی فکر می کردم که شاید دین زرتشت که بر پایه محبته برپایه شعار پندار نیک و گفتار نیک و کردار نیکه بهتره. ولی الان متوجه شدم که در حقیقت دین اسلام کاملترین نسخه نسبت به سایر دین ها هست. دوستان من تک تک کلمات این فایل رو بدقت شنیدم و شما هم همینکارو بکنید، چندین بار با دقت با گوش جان به این فایل گوش بدین چیزای جدیدی میفهمین. افسوس می خورم واسه جامعه ای که با سختگیری هاشون بیشتر تمام ما جوون ها رو از اسلام فراری میدن. من واقعا تحت تاثیر قرار گرفتم. اعتراف می کنم بهترین فایل هایی که تا حالا گوش دادم تو این سایت بودن و صمیمانه منتظر فایل های بعدی هستم. اینا تعریف نیست بچه ها. کسی مجبورم نکرده که بیام اینجا کامنت بزارم. در حقیقت من اوایل نسبت به این حرف ها بی اعتماد بودم ولی بعد از شنیدن این فایل ایمان واقعی رو درک کردم. واقعا تحول عمیقی در من ایجاد شد که به نظرم ارزشش رو داشت که اینقدر تایپ کنم و اول از همه از کسی که این فایل رو منتشر کرده تشکر کنم و بعد احساسم رو با شما درمیون بزارم و دوست دارم کل جهان اینو بدونن.
  این سایت وسیله ای شد که نگاه من نسبت به دین و قرآن عوض بشه و واقعا خداوشکر می کنم که با این سایت آشنا شدم. این تحول رو در تمام وجودم احساس می کنم. الان می فهمم که دین واقعی و خالص و عمیق یعنی چی. الان میفهمم که مومن واقعی یعنی چی. الان میفهمم که یه مومن واقعی چطور تو مسیر هدایت قرار میگیره و غم و ناامیدی نداره. الان خیلی خوب میفهمم که خدا برای همه بندگانش خیر و خوبی می خواد.
  بچه ها خدا میدونه. این همه کتاب خونده بودم تو زمینه موفقیت و خوشبختی. ولی باور کنین هیچکدوم به هیچ وجه تاثیر این فایل هارو روی من نزاشتن. من واقعا لذت بردم و دوست دارم این فایل رو به دوستانم معرفی کنم و حتی برای خانواده خودم هم پخش کنم و امیدوارم این فایل ها بدست شما هم برسه و باعث تغییرتون بشه. به نظر من نه تنها ارزشش شنیدنش رو داره بلکه تاثیرگذارترینه و واقعا اگه خوب بفهمیدش باعث پیشرفتتون میشه. باور کنین نمیشه احساس رو با کلمات بیان کرد. امیدوارم صداقت رو در متنم حس کنین.
  این وقتی که برای نوشتن این کامنت گذاشتم به این خاطر بود که واقعا آرزو دارم همگی ایمان حقیقی رو بشناسیم و توکل و قدرت خدا رو درک کنیم. امیدوارم ایمان داشته باشیم و با ایمان به موفقیت و خوشبختی برسیم و هم در این دنیا و هم در آخرت سعادتمند باشیم.
  ممنون از اینکه کامنت منو تا آخر خوندین.

دیدگاه خود را ثبت کنید

پیشنهاد می کنیم قبل از ارسال دیدگاه، ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید