قانون جذب عشق چیست؟

قانون جذب عشق چیست؟

به درخواست دوستان، امروز من و شما می‌خواهیم به این موضوع بپردازیم که قانون جذب عشق چیست؟ چه حقایقی دربارۀ آن وجود دارد و چطور می‌شود از آن استفاده کرد؟ شاید نام قانون جذب عشق را بارها از زبان افراد مختلف شنیده باشید و یا در مطالبی که در اینترنت و مخصوصاً در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است، مطالبی دربارۀ آن شنیده باشید؛ امروز می‌خواهیم در این پست، تمام حقایق قانون جذب عشق را باهم بررسی کنیم.

قانون جذب عشق یعنی چه؟

اگر پست «قانون جذب چیست؟» را مطالعه کرده باشید، می‌دانید که در آن پست به این موضوع پرداختیم که نام‌هایی مثل قانون جذب عشق یا قانون جذب پول و… نام‌هایی ساختگی برای قانون جذب هستند.

حقیقت این است که ما یک قانون جذب بیشتر نداریم و چون افراد از قانون جذب برای رسیدن به خواسته‌های مختلفی استفاده می‌کنند و نتیجه می‌گیرند، نام‌های مختلفی مانند قانون جذب عشق و… برای آن انتخاب می‌کنند.

درواقع همۀ این نام‌ها به اصل قانون جذب برمی‌گردد، اما بااین‌حال افراد مختلف با اهداف مختلف، این نام‌ها را رواج می‌دهند.

تمامی مطالبی که در این پست مطرح می‌شود مربوط به قانون جذب است، اما برای اینکه درک و فهم آن برای شما راحت‌تر باشد، از همان نام ساختی قانون جذب عشق استفاده می‌کنیم تا مطالب را بهتر درک کنید. حتی شما هم می‌توانید هر نامی که دلتان می‌خواهد، برای این قانون انتخاب کنید، مثل نیروی عشق، کمک جهان و… .

قانون جذب عشق چگونه کار می‌کند؟

اینجا خیلی ساده و سریع توضیح می‌دهم که قانون جذب عشق چطور کار می‌کند؛ اما اگر می‌خواهید اطلاعات دقیق‌تری کسب کنید، حتماً پست «قانون جذب چیست؟» را هم بخوانید.

قانون جذب می‌گوید: «انرژی‌های مشابه یکدیگر را جذب می‌کنند»؛ ازآنجاکه همه چیز در جهان شکلی از انرژی است، بنابراین همۀ چیزهایی که از نظر جنس انرژی، باهم هم‌جنس باشند، به یکدیگر جذب می‌شوند. (دقت کنید که منظورم از هم‌جنس بودن، جنسیت انسان نیست).

حالا برای درک قانون جذب عشق ضروری است که این چند نکته را هم بدانید:

 1. ذهن هر انسان، در هر لحظه، در حال پردازش یک فکر است؛ آن فکر می‌تواند از طریق باورها یا از طریق ورودی‌های ذهن ایجاد شود.
 2. هر انسان، در هر لحظه، از طریق باورها و افکارش، در حال ارسال فرکانس‌هایی (از جنس مثبت یا منفی) به جهان هستی است.
 3. جهان هستی، فرکانس هر انسان را دریافت کرده و بر اساس قانون جذب، اتفاقات، شرایط، افراد و موقعیت‌هایی هم‌جنس با آن فرکانس را در زندگی آن فرد ایجاد می‌کند.
 4. اگر فرکانس‌های ارسال‌شدۀ شخص، منفی (ناخوشایند) باشد، اتفاقات و شرایطی که آن شخص در آینده تجربه می‌کند منفی (ناخوشایند) خواهد بود و بلعکس.
 5. احساس شما، نشان‌دهندۀ این است که در هر لحظه، چه نوع فرکانسی را به جهان هستی مخابره می‌کنید؛ این یعنی: احساس خوب = اتفاقات خوب؛ احساس بد = اتفاقات بد.
 6. وقتی که در خواب هستید، ارسال فرکانس متوقف می‌شود؛ یعنی جهان هستی، از شما فرکانسی دریافت نمی‌کند.

به این نکته مهم دقت کنید که احساس شما، دقیق‌ترین راهنما برای شماست. وقتی احساستان خوب است، لازم نیست نگران چیزی باشید؛ چون وقتی احساس خوبی دارید، این امکان‌پذیر نیست که افکار و فرکانس‌تان منفی باشد؛ بنابراین تا زمانی که احساستان خوب باشد، اتفاقات خوب برایتان رخ می‌دهد اما اگر احساستان بد باشد، دائماً اتفاقات بد را تجربه می‌کنید؛ این، یک قانون است.

قانون جذب عشق می‌گوید: «وقتی احساس خوبی دارید، می‌توانید بگویید که در حال عشق ورزیدن هستید».

مولانا هم در بخشی از شعرش می‌گوید:

قانون جذب عشق در شعر مولانا

چطور از قانون جذب عشق استفاده کنم؟

یکی از بهترین راه‌هایی که از همین‌الان می‌توانید با استفاده از آن، از قانون جذب عشق استفاده کنید، این است که به دیگران عشق بورزید؛ به دیگران محبت کنید؛ قدردان زحمات و محبت‌هایشان باشید و آن‌ها را در مسیر رسیدن به اهداف خیرشان، تشویق کرده و تا جایی که می‌توانید از آن‌ها حمایت کنید.

و یا به هر طریق دیگری که خودتان با آن راحت هستید، به دیگران کمک کنید؛ اما یادتان باشد که تمامی این‌هایی که گفتم، باید انجام‌دادنش همراه با عشق و احساس خوب باشد؛ در این صورت بر اساس قانون جذب عشق همان احساس خوب و عشقی که به دیگران می‌ورزید، به شکل‌های مختلف، چندبرابر شده و به زندگی‌تان بازمی‌گردد.

عواقب منفی بودن جنس اعمال

اگر بخواهید به هر طریقی، مثل: فحاشی، بدگویی، تهمت، خشونت، غیبت‌کردن و… به دیگران بدی کنید، احساس و فرکانس‌تان به‌سرعت سقوط کرده و منفی می‌شود؛ به همین دلیل، باعث جذب اتفاقات، شرایط و موقعیت‌هایی هم‌جنس با آن فرکانس می‌شود و اگر فرد از عملی که انجام داده پشیمان نشود و نتواند احساسش را خوب کند، احتمال اینکه وارد حلقۀ مخرب شود بسیار زیاد است.

اگر نمی‌دانید حلقۀ مخرب چیست، فصل چهارم کتاب رؤیاهایی از جنس الماس را ببینید.

استفاده از این قانون در روابط

اگر می‌خواهید بدانید که از قانون جذب عشق چطور در روابطتان استفاده کرده‌اید، همین‌الان روابطتان را بررسی کنید و ببینید که آیا رابطۀ شما با همسر، دوست، پدر و مادر و یا…، به همان صورتی است که می‌خواهید؟ آیا رابطۀ شما با دیگران عالی است؟

اگر حس شکرگزار بودن دارید و عشق را در روابطتان احساس می‌کنید، به این معنی است که از قانون جذب عشق به سود خودتان استفاده کرده‌اید.

اما اگر گله‌مند هستید و رابطۀ شما با دیگران، نابسامان، ناراحت‌کننده و پراسترس است؛ این، به این معنی است که احساسات منفی و اعمال منفی‌ای که انجام داده‌اید بیشتر از احساس عشق و محبت و دوستی بوده است؛ در این حالت، شما از قانون جذب عشق به ضرر خودتان استفاده کرده‌اید.

چطور همین حالا از این قانون در روابطم استفاده کنم؟

فرض کنیم می‌خواهید رابطۀ خود را با همسرتان بهتر کنید؛ ابتدا باید بدانید که هر انسانی، یک سری ویژگی‌های مثبت و یک سری ویژگی‌های منفی دارد. یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید انجام بدهید تا از قانون جذب عشق استفاده کرده باشید، این است که ویژگی‌های مثبت همسرتان را بیشتر ببینید، بیشتر به موارد مثبت همسرتان توجه کنید و بیشتر دربارۀ ویژگی‌های مثبت او صحبت کنید.

وقتی که آگاهانه، تلاش می‌کنید که کانون توجهتان را از روی ویژگی‌های منفی همسرتان بردارید و بیشتر به ویژگی‌های مثبت او توجه کنید، همه چیز تغییر خواهد کرد. شاید این گفته‌ها باورتان نشود؛ بنابراین فقط با آزمودن آن می‌توانید به حقیقت این موضوع پی ببرید!

پس از این به بعد سعی کنید فقط به ویژگی‌های مثبت همسرتان توجه کنید؛ توجه کردن می‌تواند به 6 شکل مختلف انجام شود:

 1. دیدن
 2. شنیدن
 3. صحبت‌کردن
 4. نوشتن
 5. تصور کردن
 6. فکرکردن

برای اینکه نتیجۀ بهتری بگیرید، سعی کنید از تمامی این شش مورد، استفاده کنید تا نتایج قدرتمندتر و عظیم‌تر شوند.

می‌توانید این گفته‌ها را دربارۀ تمام افرادی که می‌خواهید رابطۀ خود را با آن‌ها بهتر کنید، استفاده کنید؛ هیچ محدودیتی وجود ندارد.

این پست ادامه دارد! لطفاً شنبه 30 بهمن‌ماه، این پست را دوباره ببینید، چون در آن روز محتوای جدیدی به این پست اضافه خواهد شد؛ بنابراین آدرس این پست را ذخیره کنید و یا در کانال جهان بهتر عضو شوید تا بعد از بروز رسانی این پست، از آن مطلع شوید.

آیا خودتان را دوست دارید؟

یکی از نکات مهم قانون جذب عشق این است که چه باورهایی دربارۀ خودتان دارید؟ برای مثال اگر باورتان دربارۀ خودتان این است که فردی خوش صدا هستید، چهره‌ای زیبا دارید و یا… این باعث می‌شود اتفاقات و شرایطی را در زندگی تجربه کنید که همین موارد را برایتان تأیید می‌کند.

همان‌طور که در ابتدای این پست توضیح دادم، هر فرد بر اساس باورها و افکاری که دارد، هر لحظه فرکانس‌هایی را به جهان هستی ارسال می‌کند و جهان هستی آن فرکانس‌ها را دریافت کرده و اتفاقات، شرایط و موقعیت‌هایی همجنس با آن فرکانس‌ها را در زندگی فرد ایجاد کرده و گسترش می‌دهد.

یادتان باشد جهان مانند آیینه است؛ اگر خودتان را دوست داشته باشید و به خودتان عشق بورزید، جهان نیز همین رفتار را با شما خواهد داشت و اگر از خودتان متنفر باشید و همواره به خودتان ناسزا بگویید، جهان نیز اتفاقاتی از همین جنس را در زندگی‌تان گسترش می‌دهد. دقیقاً مانند یک آیینه! اگر یک لامپ با نور سبز را جلوی آیینه قرار دهید، آیینه نور سبز را بازتاب می‌کند و اگر نور لامپ قرمز باشد، آیینه نور قرمز را بازتاب می‌کند.

شاید تاکنون زیاد به این موضوع فکر نکرده باشید، اما طبق قانون جذب عشق جهان همان رفتاری را با شما دارد که خودتان با خودتان دارید؛ این موضوع حتی در روابط هم صدق می‌کند؛ یعنی اگر در روابطتان با دیگران، خود را فردی ارزشمند بدانید، بیشتر با افرادی مواجه می‌شوید که شما را فردی ارزشمند می‌دانند.

پس این خیلی مهم است که خودتان را دوست داشته باشید و برای خودتان ارزش قائل شوید؛ چون این موضوع در تمام ابعاد زندگی‌تان و مخصوصاً در روابطتان بسیار تأثیرگذار است.

آیا با قانون جذب عشق می‌توانم فردی را برای ازدواج جذب کنم؟

قبل از اینکه به ادامۀ مطلب بپردازیم، خوب است به این سؤال مهم و پرتکرار پاسخ بدهم: «آیا من می‌توانم با استفاده از قانون جذب عشق فردی را که عاشقش هستم، برای ازدواج جذب کنم؟»

در پاسخ به این سؤال باید بگویم، با توجه به اینکه در قوانین جهان هستی اجبار وجود ندارد (چیزی به اسم سرنوشت وجود ندارد) و ازآنجاکه هر فرد دارای حق انتخاب بوده و در هر لحظه دارای فرکانس است و با فرکانسی که دارد، زندگی خودش را خلق می‌کند، شما نمی‌توانید فردی که عاشقش هستید را جذب کنید؛ مگر اینکه آن فرد، خودش بخواهد.

یعنی آن فردی که شما عاشقش هستید، خودش باید بخواهد و راضی باشد که با شما ازدواج کند؛ چون تنها در این صورت است که هر دو فرکانسی از یک جنس به جهان هستی ارسال می‌کنید و قادر خواهید بود آن فرد را جذب کنید.

برای درک بهتر این موضوع، فرض کنید که یک نفر عاشق شماست و می‌خواهد با استفاده از قانون جذب عشق شما را برای ازدواج جذب کند، درصورتی‌که شما اصلاً علاقه‌ای به آن فرد ندارید؛ در این صورت اگر جذب فردی خاص، توسط این قانون و بدون تبصره انجام می‌شد، اجبار به وجود می‌آمد و بازهم بحث سرنوشت مطرح می‌شد!

اما ازآنجاکه چیزی به اسم سرنوشت وجود ندارد و در قوانین جهان هستی هیچ‌گونه اجباری وجود ندارد؛ تنها انرژی‌هایی به هم جذب می‌شوند که از یک جنس و مشابه باشند. (یادتان باشد که همه چیز در جهان شکلی از انرژی است)

اما شما می‌توانید برای خودتان، یک سری ویژگی‌هایی خاص در نظر بگیرید (نه فردی خاص که می‌شناسید) تا فردی را جذب کنید که ویژگی‌هایی شبیه به ویژگی‌های مدنظر شما دارد؛ برای مثال: رنگ پوست، رنگ مو، قد، رنگ چشم و… .

عشق ورزیدن در روابط طبق اصول قانون جذب عشق

می‌خواهیم ببینیم که در رابطه، عشق ورزیدن به فرد مقابل بر اساس قانون جذب عشق چگونه خواهد بود و چه کاراهایی برخلاف عشق ورزیدن است؛ برای مثال چند نمونه را باهم بررسی می‌کنیم:

 • تلاش برای تغییر دادن ویژگی‌های فرد مقابل، برخلاف عشق ورزیدن است.
 • اینکه شما تصمیم بگیرید چه چیزی برای فرد مقابل بهتر است، برخلاف عشق ورزیدن است.
 • طبق قانون جذب عشق اینکه فکر کنید همیشه حق با شماست و فرد مقابل اشتباه می‌کند، برخلاف عشق ورزیدن است.
 • غرزدن، بازخواست‌کردن، توهین، گله شکایت و… برخلاف عشق ورزیدن است.
 • ترس ازدست‌دادن فرد مقابل برخلاف عشق ورزیدن است.

هرگونه اعمال و رفتاری از این جنس برخلاف عشق ورزیدن است و تا زمانی که این موارد در رابطۀ شما وجود داشته باشد، همیشه نتایج منفی کسب خواهید کرد.

همان‌طور که حدس می‌زنید، محبت کردن، مهربانی، تعریف و تمجید، سپاسگزار بودن از فرد مقابل، مشورت و دادن حق انتخاب به فرد مقابل، مسئول دانستن خودتان به خاطر شرایطی که تجربه می‌کنید و… همگی در جهت عشق ورزیدن به فرد مقابل هستند.

عشق ورزیدن در روابط بر اساس قانون جذب

شکست خوردن پی‌درپی در روابط

یکی از دلایلی که فرد هر بار در روابط خود شکست می‌خورد این است که دائماً به روابط شکست‌خوردۀ قبلی فکر می‌کند؛ در نتیجه هر بار اتفاقاتی شبیه به اتفاقاتی که در روابط قبلی رخ داده است، برایش تکرار می‌شود.

مثلاً شخص با فردی وارد رابطه شده و قرار ازدواج می‌گذارد، اما چند روز مانده به روز عقد، فرد مقابل او را ترک می‌کند؛ یا مثلاً شخص با فردی وارد رابطه می‌شود اما بعد از مدتی فرد مقابل به او خیانت می‌کند و… . اتفاقاتی از این نوع که باعث شکست روابط می‌شود هر بار به شکل‌های مختلفی برای شخص تکرار می‌شود تا زمانی که فرد در همین مدار باشد.

این یک نوع حلقۀ مخرب است که در کتاب رؤیاهایی از جنس الماس دربارۀ آن صحبت کرده‌ام؛ اما اگر بخواهم به این سؤال که «چرا این اتفاقات برای چنین افرادی مدام تکرار می‌شود؟» پاسخ بدهم، می‌گویم:

یکی از دلایلش این است که اولین‌باری که فردی در رابطه‌اش دچار شکست می‌شود، بسیار می‌ترسد و این ترس را ادامه می‌دهد؛ ازآنجاکه ترس یک نوع احساس منفی است و احساس بدی را ایجاد می‌کند، این ترس، طبق قانون جذب عشق اتفاقاتی منفی و هم‌جنس با اتفاقات قبلی را در زندگی گسترش می‌دهد. به همین دلیل است که این اتفاقات هر بار در زندگی فرد تکرار می‌شود؛ در یک‌کلام، فرد وارد حلقۀ مخرب شده است.

کانون توجه در قانون جذب عشق

هر فرد در زندگی به شکل‌های مختلف، اتفاقات، شرایط، موقعیت‌ها و ارتباط با افراد مختلفی را تجربه می‌کند؛ یکی از نکات مهمی که باید دربارۀ آن آگاهی داشته باشید این است که اگر اتفاق، شرایط یا فرد خاصی را دوست ندارید و از جنس ناخواسته‌های شماست، لازم نیست که در خودتان درمورد آن‌ها علاقه ایجاد کنید؛ کاری که باید انجام بدهید این است که کانون توجه خود را از روی آن اتفاق، شرایط و افراد بردارید و روی چیزهایی قرار بدهید که می‌خواهید و از جنس خواسته‌های شماست.

لازم نیست که با منفی‌های زندگی‌تان بجنگید؛ فقط کافی است از آن‌ها روی بگردانید و کانون توجهتان را روی نکات مثبت زندگی‌تان و آنچه که می‌خواهید قرار بدهید تا طبق قانون جذب عشق همواره چیزهایی را جذب کنید که مثبت و از جنس خواسته‌های شماست.

یادتان باشد طبق قانون جذب عشق هر چیزی که کانون توجهتان را روی آن قرار بدهید، همان در زندگی‌تان گسترش پیدا می‌کند. برای مثال اگر کانون توجهتان را روی ویژگی مثبت فردی قرار دهید و دربارۀ آن احساس خوبی داشته باشید، اتفاقات، شرایط، افراد و تجربیاتی در زندگی‌تان گسترش پیدا می‌کند که مطابق و هم‌جنس با آن ویژگی مثبت آن فرد است.

البته به این نکته دقت کنید، منظورم این نیست که تلاش کنید به‌زور، به خودتان بقبولانید که یک ویژگی خاص از فرد مقابل، خوب است؛ مثلاً اگر فردی بددهان است، لازم نیست که بگویید «خب، خدا را شکر که بددهان است و دروغگو نیست!»؛ به‌جای این کار فقط سعی کنید کانون توجهتان را روی ویژگی‌های مثبت او قرار بدهید.

اجازه دهید 3 تا مثال بزنم تا بهتر این موضوع را درک کنید:

 • مثلاً اگر او بددهان اما مهربان است، کانون توجهتان را روی مهربانی‌اش قرار دهید.
 • اگر او بد صدا اما راست‌گو است، کانون توجهتان را روی راست‌گویی او قرار دهید.
 • اگر او بدقول اما بخشنده است، کانون توجهتان را روی بخشندگی‌اش قرار دهید.

به این صورت از قانون جذب عشق به سود خودتان استفاده می‌کنید و با این کار باعث می‌شوید آرام‌آرام ویژگی‌های مثبت فرد مقابلتان بیشتر و بیشتر شود.

ترس ازدست‌دادن فرد قابل در رابطه

خیلی مختصر و مفید می‌گویم: سعی کنید ترس ازدست‌دادن فرد مقابل را در وجودتان نابود کنید؛ چون طبق قانون جذب عشق، ترس ازدست‌دادن فرد مقابل دارای فرکانس منفی بسیار قدرتمندی است که باعث می‌شود فاصلۀ شما و فرد مقابل بیشتر شود.

یعنی اگر شخصی در رابطۀ خود، از اینکه نکند فرد مقابل را از دست بدهد، بترسد، این ترس نه‌تنها از این کار جلوگیری نمی‌کند، بلکه دقیقاً برعکس، باعث دوری فرد مقابل و درنهایت به‌هم‌خوردن رابطه می‌شود.

طبق قانون جذب عشق، این ترس باعث می‌شود هر دو طرف، از داشتن یک رابطۀ عاشقانۀ عالی و صمیمی محروم شوند؛ بنابراین لطفاً نترسید و نگران نباشید، به خداوند توکل داشته باشید و برای بهبود روابط خود قدم‌های مثبت و سازنده بردارید.

جمع‌بندی نهایی

فهمیدیم که هر فرد مسئول 100 درصدی زندگی‌اش است و اگر این حقیقت را بپذیرد، می‌تواند از قانون جذب عشق به سود خودش استفاده کرده و زندگی‌اش را آن‌طور که خودش می‌خواهد خلق کند.

هر فرد در هر لحظه حق انتخاب دارد و می‌تواند انتخاب کند که به ویژگی‌های مثبت یک موضوع توجه کند یا به ویژگی‌های منفی آن موضوع؛ هرکدام را که انتخاب کند و به آن توجه کند، جهان توسط قانون جذب، اتفاقات، شرایط، موقعیت‌ها و افرادی هم‌جنس با آن ویژگی را در زندگی او ایجاد کرده و گسترش می‌دهد.

طبق قانون جذب عشق افرادی که دارای ترس‌های مداوم و ذهنیت منفی هستند و فقط به ویژگی‌های منفی اتفاقات توجه می‌کنند، همواره تجربیاتی از جنس ناخواسته‌ها را جذب می‌کنند.

اگر می‌خواهید در روابطتان همیشه موفق باشید و نتایج مثبت و مطابق با خواستۀ خود کسب کنید، ضروری است که قانون جذب عشق را یاد بگیرید و اصول آن را در زندگی‌تان پیاده‌سازی کنید.

دقت کنید که ترس ازدست‌دادن فرد مقابل بسیار مخرب است و باید هرچه سریع‌تر آن را در وجودتان نابود کنید.

این نکتۀ مهم را یادتان باشد که طبق قانون جذب عشق وجود احساس خوب مساوی است با جذب اتفاقات خوب و وجود احساس بد مساوی است با جذب اتفاقات بد.

برای رسیدن به یک رابطۀ ایدئال، ضروری است که افکار منفی خود را دربارۀ آن رابطه تغییر داده و دائماً به ویژگی‌های مثبت فرد مقابل توجه کنید؛ تنها در این صورت است که می‌توانید از قانون جذب عشق برای رسیدن به یک رابطۀ عالی به سود خودتان استفاده کنید.

لطفاً در بخش دیدگاه‌ها بنویسید که چه نکاتی می‌تواند در داشتن یک رابطۀ بهتر مفید باشد و بنویسید که از قانون جذب عشق چه نتایج خوبی کسب کرده‌اید. ان‌شاءالله هرکجا که هستید، در پناه الله یکتا، شاد، خوشبخت، پیروز، ثروتمند، سلامت و سعادتمند در دنیا و آخرت باشید.

دوستدار شما،
سید محمد موسوی

دانلود فایل کتابچه الکترونیکی این مقاله (PDF)

حجم این فایل: 1.3 مگابایت (بسیار کوچک)

سلامت این فایل تایید شده است.

برای دانلود این فایل روی دکمه زیر کلیک کنید:

دانلود فایل

شما می‌توانید برای دانلود این فایل، این QR Code را اسکن کنید.
(راهنمای استفاده)

جهان بهتر در تلگرام

پیشنهاد می‌کنیم جهان بهتر را در تلگرام نیز دنبال کنید؛ با عضویت در این کانال، علاوه بر اطلاع از جدیدترین مطالب سایت، روزانه از آموزش‌های رایگان اما ارزشمند نیز بهرمند می‌شوید و جهان بهتر را همیشه در دسترس خواهید داشت؛ جهان بهتر بدون تبلیغات فعالیت می‌کند.

1 دیدگاه

دیدگاه‌تان را اینجا ثبت کنید

خوشحال می‌شویم که دیدگاه‌تان را دربارۀ این مطالب برای ما بنویسید؛ البته پیشنهاد می‌کنیم قبل از ارسال دیدگاه، قوانین ارسال دیدگاه را نیز مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

  جدیدترین دیدگاه‌ها