3 خط قرمز مهم در قانون جذب

3 خط قرمز مهم در قانون جذب

3 خط قرمز در قانون جذب وجود دارد که اگر آن‌ها را رعایت نکنید، قطعاً (به‌صورت ناخودآگاه) از این قانون به ضرر خودتان استفاده کرده‌اید! به همین دلیل می‌خواهم در این پست کمکتان کنم که خط قرمزهای قانون جذب را بشناسید و یاد بگیرید که چطور از انجام‌دادن آن‌ها خودداری کنید.

معرفی خط قرمزهای قانون جذب

یک: ناامید شدن

اولین و یکی از مهم‌ترین خط قرمزهای قانون جذب، یأس و ناامیدی است. یأس و ناامیدی از مخرب‌ترین فرکانس‌های منفی شناخته‌شده هستند و بر اساس قانون جذب، فرکانس‌های منفی، اتفاقات و شرایطی بد و غیر دلخواه را در زندگی گسترش می‌دهد؛ حالا، این فرکانس هرچقدر قوی‌تر باشد، اتفاقات و تجربیات بیشتر و بزرگ‌تری را تجربه خواهیم کرد.

البته نمی‌خواهم نسبت به این موضوع زیادی حساس شوید، چون همین حساسیت زیاد نسبت به این موضوع، خودش باعث اضطراب و نگرانی می‌شود.

لطفاً دقت داشته باشید که اگر برای مدت بسیار کوتاهی احساس ناامیدی کردید، این مدت کوتاه تأثیر خاصی در زندگی‌تان نمی‌گذارد؛ اما اگر ناامیدی را ادامه بدهید و مدت‌زمان آن طولانی شود، آن‌وقت است که فرکانس آن به حدی تقویت می‌شود که قطعاً در زندگی‌تان تأثیر منفی می‌گذارد.

چگونه از ناامیدی جلوگیری کنیم؟

مطالب زیادی در سایت جهان بهتر برایتان تهیه کرده‌ایم که می‌توانید با استفاده از آن، از ناامیدی جلوگیری کنید؛ اما اگر راهی سریع را می‌خواهید می‌توانید از تمرین سپاسگزاری که در پست «قانون جذب چیست؟» مطرح شد، استفاده کنید.

همچنین راه‌های دیگری نیز وجود دارد که کمکتان می‌کند از ناامیدی جلوگیری کنید:

 1. موفقیت‌هایی که تاکنون کسب کرده‌اید را به یاد بیاورید و برای آن ارزش قائل شوید.
 2. توقعات بیش از حد نداشته باشید.
 3. گریه کردن باعث می‌شود احساس بدتان کاهش پیدا کند.
 4. منفی‌نگری را کنار بگذارید؛ فکر نکنید که هیچ کاری نمی‌توان انجام داد؛ همیشه راه حلی وجود دارد.
 5. برای رسیدن به موفقیت‌های موردنظر، عجله نکنید.
 6. از افراد مناسب مشاوره بگیرید.

این موارد، شیوه‌هایی عمومی هستند که روان‌شناسان برای جلوگیری از ناامیدی پیشنهاد می‌کنند، اما اگر بتوانید خودتان را بهتر بشناسید، با استفاده از شیوه‌های شخصی، بهتر می‌توانید از شکل‌گرفتن ناامیدی جلوگیری کنید.

دو: نگران بودن

همانطور که گفتم، اگر روی چیزی بیش از حد حساس شوید، باعث اضطراب و نگرانی می‌شود؛ ترس، اضطراب و نگرانی نیز دارای فرکانس‌های منفی قدرتمندی هستند که بر رسیدن به خواسته‌ها و خلق شرایط دلخواه، تأثیر منفی زیادی می‌گذارند.

احساس نگرانی هم یکی از خط قرمزهای قانون جذب است که اگر نتوانید ذهنتان را کنترل کنید و  وجودش ادامه‌دار شود، قطعاً از قانون جذب به ضرر خودتان استفاده کرده‌اید.

چگونه از نگرانی جلوگیری کنیم؟

مهم‌ترین ریشۀ نگرانی، افکار منفی هستند؛ اگر بتوانید ذهنتان را کنترل کنید به شکلی که فقط به وجه مثبت اتفاقات توجه کند، می‌توانید افکار منفی ذهنتان را تا حد زیادی کاهش دهید.

البته این نکتۀ قابل‌ذکر است که به‌خاطر وجود شیطان، هرگز روزی نیست که در ذهن انسان، هیچ‌گونه افکار منفی وجود نداشته باشد؛ اما می‌توان میزان آن را تا حد بسیار زیادی کاهش داد و آن را کنترل کرد.

یکی از نکاتی که کمکتان می‌کند از افکار منفی دوری کنید، این است که در مسیر زندگی دربارۀ مشکلات آینده و اینکه چه کارهایی دشوار است یا دیگران دربارۀ شما چگونه قضاوت می‌کنند یا چگونه شما را می‌بینند، فکر نکنید؛ به‌جای آن، تمام تمرکز و توجه خود را روی خواسته‌ها و اهدافتان بگذارید.

سه: صحبت کردن دربارۀ بلاهایی که سرتان آمده

همۀ ما به‌صورت ناخودآگاه دوست داریم هر اتفاق بدی که برایمان رخ می‌دهد را برای دوستان و آشنایان تعریف کنیم و با آن‌ها درد و دل کنیم؛ اما این کار یکی از خط قرمزهای قانون جذب است! بنابراین از این لحظه به بعد، در مورد بلاهایی که سرتان آمده با هیچ‌کس صحبت نکنید؛ حتی با خدا!

چرا نباید دربارۀ اتفاقات بد با دیگران صحبت کرد؟

بر اساس قانون جذب، به هر چیزی که توجه کنید، ریشه و اساس همان موضوع را در زندگی‌تان گسترش می‌دهید. توجه کردن می‌تواند به شکل‌های زیر باشد:

 1. شنیدن
 2. دیدن
 3. مطالعه کردن
 4. صحبت کردن
 5. نوشتن
 6. تصور کردن
 7. فکر کردن

همان‌طور که متوجه شدید، «صحبت کردن» شکلی از «توجه کردن» است و بلاها نیز منفی هستند و دوست نداریم در زندگی‌مان وجود داشته باشند؛ بنابراین اگر در مورد بلاهایی که سرتان آمده است با کسی صحبت کنید، فرکانس منفی بسیار قدرتمندی را به جهان هستی ارسال می‌کنید؛ درنتیجه بلاها و اتفاقات بد بیشتری را به زندگی‌تان دعوت می‌کنید.

حالا یک نکته: همان‌طور که گفتم اگر مدت کوتاهی درگیر «احساس ناامیدی یا نگرانی» شویم، تأثیر خاصی در زندگی‌مان نخواهد داشت؛ اما «صحبت کردن دربارۀ بلاها و اتفاقات بد» برخلاف این موارد، حتی یک‌بار هم نباید انجام شود.

می‌دانم کار سختی است و ممکن است بارها در تمرین آن شکست بخوریم، اما این جملۀ کلیدی را همواره به یاد داشته باشید: «هر کار سختی با تمرین آسان می‌شود».

بنابراین هرچقدر که سخت باشد، تمرین کنید که در مورد بلاها و اتفاقات بدی که برایتان رخ داده است با کسی صحبت نکنید، حتی با خداوند!

آن‌قدر این تمرین را تکرار کنید که جزئی از وجودتان شود.

یادتان باشد که فرکانس صحبت کردن بسیار قوی است؛ به طوری که حتی یک‌بار صحبت کردن دربارۀ بلاها و اتفاقات بد، باعث گسترش آن می‌شود. به همین دلیل است که در دین اسلام، «غیبت کردن» یکی از بزرگ‌ترین گناهان است.

عجله کردن: یکی دیگر از خط قرمزهای قانون جذب

عجله کردن برای رسیدن به خواسته‌ها نیز یکی دیگر از خط قرمزهای قانون جذب است! تا حالا به این موضوع فکر کرده‌اید که چرا از قدیم گفته‌اند: «عجله کار شیطان است»؟

عجله کردن برای رسیدن به خواسته‌ها، به این دلیل امری نادرست است که باعث ازبین‌رفتن آرامش و افزایش اضطراب می‌شود و علاوه بر اینکه اضطراب، دارای فرکانس منفی است، اگر کاری بدون آرامش انجام شود، نتیجۀ مناسبی نیز دربر نخواهد داشت.

بنابراین فردی که عجله می‌کند، در کارهایش نتیجۀ دلخواه را کسب نمی‌کند و در این صورت، یا هرگز به خواسته‌هایش دست پیدا نمی‌کند، یا در بهترین حالت دیرتر به خواسته‌هایش می‌رسد؛ به همین دلیل در بیشتر مواقع، «عجله کردن» درنهایت باعث افسردگی و ناامیدی خواهد شد.

همان‌طور که در اول این پست گفتم، ناامیدی یکی از خط قرمزهای مهم قانون جذب است؛ درنتیجه برای جلوگیری از ناامیدی، باید از «عجله کردن برای رسیدن به خواسته‌ها» نیز خودداری کنید.

در انتها لازم است این نکته را هم بگویم که طبق قانون جذب، میان «درخواست کردن» تا «دریافت کردن» یک خواسته، یک فاصلۀ زمانی خاص وجود دارد و فردی که برای رسیدن به خواستۀ خود عجله می‌کند، راه رسیدن به آن خواسته را برای خودش سخت‌تر می‌کند.

جمع‌بندی نهایی

قانون جذب یکی از قوانینی است که خداوند آن را برای این جهان وضع نموده است؛ قانونی که کتاب‌های زیادی دربارۀ آن نوشته شده است؛ چیزی که برخی از افراد آن را دروغ می‌دانند و برخی دیگر که به حقیقت بودن آن ایمان دارند، از زندگی بر اساس آن، نتایجی عالی کسب کرده‌اند.

در این پست خط قرمزهای قانون جذب را بررسی کردیم و متوجه شدیم که اگر می‌خواهیم زندگی بهتری را تجربه کنیم، باید متعهدانه سعی کنیم که از «ناامیدی»، «نگرانی»، «صحبت دربارۀ اتفاقات بد» و «عجله کردن» جداً پرهیز کنیم.

به نظر شما چه خط قرمزهای دیگری در قانون جذب وجود دارد که در این پست از قلم افتاده است؟ لطفاً در قسمت دیدگاه‌ها، آن‌ها را مطرح کنید؛ این کار به همۀ ما کمک می‌کند تا همواره نتایجی بهتر کسب کنیم.

ان‌شاءالله هرکجا که هستید، در پناه الله یکتا، شاد، پیروز، سلامت، ثروتمند و سعادتمند در دنیا و آخرت باشید.

دوستدار شما،
سید محمد موسوی

پیشنهاد می‌کنیم پست بررسی قانون جذب در قرآن را نیز ببینید.

دانلود فایل کتابچه الکترونیکی این پست (PDF)

حجم این فایل: 1 مگابایت (بسیار کوچک)

سلامت این فایل تایید شده است.

برای دانلود این فایل روی دکمه زیر کلیک کنید:

دانلود فایل

شما می‌توانید برای دانلود این فایل، این QR Code را اسکن کنید.
(راهنمای استفاده)

جهان بهتر در تلگرام

پیشنهاد می‌کنیم جهان بهتر را در تلگرام نیز دنبال کنید؛ با عضویت در این کانال، علاوه بر اطلاع از جدیدترین مطالب سایت، روزانه از آموزش‌های رایگان اما ارزشمند نیز بهرمند می‌شوید و جهان بهتر را همیشه در دسترس خواهید داشت؛ جهان بهتر بدون تبلیغات فعالیت می‌کند.

4 دیدگاه

دیدگاه‌تان را اینجا ثبت کنید

خوشحال می‌شویم که دیدگاه‌تان را دربارۀ این مطالب برای ما بنویسید؛ البته پیشنهاد می‌کنیم قبل از ارسال دیدگاه، قوانین ارسال دیدگاه را نیز مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

  جدیدترین دیدگاه‌ها

 1. زهره امینی
  زهره امینی گفته:

  سلام.من مدت یک ماه است که دارم سایت شما و مطالب شما رو پیگیری میکنم. ولی وقتی به سایت‌هایی مذهبی مراجعه میکنم و میخوام صحت قانون جذب رو بررسی کنم اکثرا قانون جذب رو به دلیل اینکه مادی هست نفی و پوچ معرفی میکنند. خواهش میکنم جوب من رو بدید.چون در حال حاضر دچار سر در گم شدم.ممنون