10 نکته برای پولدار شدن و کسب ثروت بیشتر

۱۰ نکته مهم برای پولدار شدن و رسیدن به ثروت بیشتر

میزان ثروت، خوشبختی و سعادت هر فرد به افکار و باورهای او بستگی دارد؛ به‌عبارتی‌دیگر، ذهن فرد و چگونگی باورهایش، تعیین‌کننده کیفیت زندگی او است. با توجه به شیوه‌ای که برای تربیت ذهنمان اتخاذ می‌کنیم؛ پولدار شدن می تواند برایمان دشوار یا آسان باشد، ذهن ما می‌تواند از ما یک فرد ثروتمند و یا یک فرد فقیر بسازد؛ درواقع باورهای موجود در ذهنمان، می‌تواند ما را در مدار ثروت و یا در مدار فقر نگه دارد!

حال، باورها چه هستند و چگونه به وجود می‌آیند؟

این جمله کلیدی را به یاد داشته باش: «باور، فکری است که هزاران بار تکرار شده است!». پس از اینکه یک باور در ذهنمان ایجاد شد، خودِ آن باور تبدیل می‌شود به یک تولیدکننده‌ی افکارِ هم‌جنسِ خودش!

درنتیجه آن باور، با تولید افکار هم‌جنس خودش، دائماً خودش را تقویت می‌کند و ریشه‌هایش را بیشتر در ذهنمان می‌پروراند!

تاثیر باور ها بر پولدار شدن افراد

همان‌طور که در فایل صوتی «قانون جذب چیست؟» به‌صورت کامل توضیح دادم؛ ذهن در هرلحظه بر اساس باورها و افکار، فرکانس‌هایی را به جهان هستی ارسال می‌کند و جهان نیز با توجه به فرکانس‌های دریافت شده، شرایط و اتفاقات هم‌جنس مختلفی را وارد زندگی فرد می‌کند. پیشنهاد می‌کنم به صفحه «قانون جذب چیست؟» در سایت مراجعه کرده و فایل صوتی را دانلود کنی تا از نکات مهم آن مطلع شوی.

تاثیر باورها بر پولدار شدن افراد

حالا اگر بخواهیم باورها را در حوزه ثروت بررسی کنیم، دو نوع باور وجود دارد که روی پولدار شدن افراد تاثیر دارد: باورهای فقر آفرین و باورهای ثروت آفرین. فقر، نتیجه‌ی افکار و باورهای فقر آفرین است اما ثروت نتیجه‌ی باورهای ثروت آفرین؛ اگر می‌خواهی ثروتمند شوی، لازم است باورها و نوع افکارت را تغییر دهی.

تصور کن یکی از دوستانت همیشه مقروض بوده است؛ او معتقد است که تا ابد برای پرداخت بدهی‌هایش در تنگنا و سختی خواهد بود. او احتمالاً فقط داوطلب انجام کارهایی می‌شود که حقوق و مزایای بسیار کمی دارند؛ زیرا این جایگاه را برای خودش پذیرفته است؛ بنابراین پولدار شدن برایش مانند یک رؤیای دست نیافتنی است!

به‌احتمال‌زیاد او فقط با افرادی می‌تواند ارتباط (نزدیک) برقرار کند که هم‌سطح خودش باشند؛ چون تنها در مصاحبت با این دسته از افراد احساس راحتی می‌کند. او به خودش قبولانده که زندگی سخت و طاقت‌فرسا است و با توجه به افرادی که برای دوستی انتخاب کرده، کوچک‌ترین انگیزه‌ای برای تغییر این عقیده ندارد!

در زندگی چیزی را تجربه می‌کنیم که انتظارش را داریم؛ این، یک قانون است! بنابراین، فردی که انتظار فقر و تنگدستی دارد، فقر و تنگدستی را تجربه می‌کند؛ زیرا ذهن او به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شده است که می‌گوید: «پول درآوردن سخت است و تو هیچ‌وقت پولدار نمی‌شوی!».

احتمالاً آن فرد خودش هم به این نکته پی برده باشد که هر وقت پول غیرمنتظره‌ای به دستش می‌رسد، بلافاصله به بازار می‌رود و خرجش می‌کند، چون احساس می‌کند که پولدار شدن حالت عجیبی دارد و بهتر است هرچه زودتر به وضعیت عادی خود (یعنی بی‌پولی) برگردد.

او حتی ممکن است با خودش فکر کند که مدرک تحصیلی دانشگاهی عامل ثروت و موفقیت است و بگوید: «من هیچ‌وقت پولدار نخواهم شد، زیرا تحصیلات خوبی ندارم!». اگر تحصیلات عالی و مدارک دانشگاهی شرط ثروتمند شدن باشد، الآن باید تمام اساتید دانشگاه‌ها میلیونر باشند، اما در واقعیت بسیاری از اساتید و تحصیل‌کرده‌ها جیبشان همیشه خالی است! و برعکس، هستند افراد کم‌سوادی که ثروت‌های افسانه‌ای دارند و بسیاری از افرادی که دارای مدارک دانشگاهی هستند، برای این افراد کار می‌کنند.

شاید او فکر کند که چون شغل مناسبی را انتخاب نکرده است، درنتیجه نمی‌تواند ثروتمند شود؛ اما اگر بداند که بسیاری از افراد موفق برای شروع، یک شغل مکمل داشته‌اند و یا برخی دیگر حتی پس از سال‌ها شغلشان را تغییر داده‌اند و سپس به موفقیت رسیده‌اند، دیگر از این موضوع نگران نخواهد بود.

او حتی ممکن است فکر کند که برای پولدار شدن، باید وقت زیادی داشته باشد و چون وقت کافی ندارد نمی‌تواند ثروتمند شود؛ در این صورت باید بداند که تمام افراد (چه ثروتمند، چه فقیر)، همگی به یک اندازه زمان در اختیار دارند؛ یعنی هرکدام از ما فقط ۲۴ ساعت در هر شبانه‌روز زمان داریم، نه کمتر و نه بیشتر!

اکنون می‌خواهم نکات مهمی را درباره پولدار شدن و استفاده از پول برایت بگویم که عمل کردن به این نکات، نه‌تنها وضعیت مالی تو را بهتر می‌کند، بلکه تو را به سمت ثروت بیشتر نیز هدایت می‌کند:

 1.  قدرت تصمیم‌گیری: همان‌طور که در مقاله‌ی «کارمندی بهتر است یا شغل آزاد؟» توضیح دادم؛ برای کسب ثروت و پولدار شدن، نیاز به شهامت، اراده و قدرت تصمیم‌گیری داری! باید خودت را متعهد به انجام تلاش‌های لازم در این زمینه کنی.
 2. دیدگاه مناسب: هرچند تلاش از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، اما باید دقت کنی که این تلاش باید با دیدگاه صحیح و مناسب همراه باشد.
 3. پس‌انداز: این نکته طلایی را بیاموز که «همیشه اول پس‌انداز و بعد خرج کردن!». افراد فقیر برعکس عمل می‌کنند؛ آن‌ها همیشه اول خرج می‌کنند و بعد برای پول‌های بعدی نقشه‌ی پس‌انداز می‌کشند؛ برای رسیدن به ثروت، باید برنامه‌ی پس‌انداز داشت و به آن عمل کرد.تاثیر پس انداز بر پولدار شدن افراد
 4. درخواست کمک از دیگران: سعی کن در کارهایی که لازم است از دیگران درخواست کمک کنی؛ وقتی مردم ببینند که تو برای کمک به خودت مصمم هستی، آن‌ها هم برای کمک به تو بسیار مصمم و مستعد خواهند شد؛ البته باید بدانیم که چطور از دیگران کمک بگیریم!
 5. احساس لیاقت را بیشتر کن: یکی از نکات مهمی که باید بدانی این است که اگر خودت را لایق ثروت ندانی، نمی‌توانی آن را به دست بیاوری؛ یادت باشد که «تو شایسته‌ی ثروت و قدرت هستی» و سعی کن این نکته را دائماً به خودت یادآوری کنی؛ همیشه خودت را محترم و ارزشمند بدان و با خودت در صلح باش.
 6. بررسی زندگی افراد ثروتمند و ارتباط با آن‌ها: سعی کن برای پولدار شدن ساعاتی را به بررسی زندگی افراد ثروتمند اختصاص دهی و زندگی این افراد را بررسی کنی؛ سعی کن مدتی از وقتت را با ثروتمندان بگذرانی و ببینی که چه تفاوت‌هایی با تو دارند، سپس از نکات مثبت و ارزشمند آنان الگو بگیر و در زندگی خودت پیاده‌سازی کن!
 7. گاهی هم برای خودت پول خرج کن: بخشی از روند رسیدن به استقلال مالی و ثروت بیشتر، درک این نکته است که تو استطاعت پول خرج کردن برای خودت را داری و از پولی که داری لذت می‌بری! این امر به تو انگیزه بیشتری برای پول ساختن می‌بخشد؛ بنابراین پولدار شدن برایت راحت‍تر و سریع‌تر می شود.
 8. پولدار شدن با داشتن نقشه و هدف: ابتدای هر سال، برای سالی که شروع شده، هدف و نقشه‌ای مشخص داشته باش و روزهای سال را بر اساس آن سپری کن.تاثیر برنامه ریزی و داشتن هدف بر پولدار شدن افراد
 9. همیشه مقداری پول همراه خودت داشته باش: امروزه پیشرفت تکنولوژی باعث شده که از به همراه داشتن پول بی‌نیاز شویم؛ هرچند این بسیار خوب است، اما باید همیشه مقداری پول همراهت باشد و سعی کنی آن را خرج نکنی، این نکته چهار دلیل دارد:
  1. همیشه به همراه داشتن پول باعث می‌شود احساس ثروت بیشتری کنی.
  2. وقتی‌که همیشه پول همراهت داری، باعث می‌شود که به داشتن پول عادت کنی و پولدار شدن برایت راحت‌تر شود.
  3. این امر باعث می‌شود اعتمادبه‌نفس بیشتری پیدا کنی.
  4. باعث می‌شود ترس از خرج کردن پول در وجودتان کمتر شود و درنهایت این ترس نابود شود؛ بعضی از افراد می‌گویند: «من نمی‌توانم پولی با خودم به همراه داشته باشم، زیرا بلافاصله خرجش می‌کنم». این کار باعث کنترل و رفع این مشکل می‌شود؛ همچنین دقت کن که اگر وقتی پول در جیبت باشد و تو به خودت اطمینان نداشته باشی، نمی‌توانی انتظار پولدار شدن را داشته باشی!
 10. فقر یک بیماری ذهنی و روانی است: فقر یک بیماری است که مانند بسیاری از بیماری‌های دیگر، برای کسانی که معتقد به درمان‌پذیری آن هستند، قابل‌درمان است؛ برای پولدار شدن و درمان این بیماری مانند هر بیماری دیگری نیاز به تلاش، ایمان، اراده و شهامت می‌باشد. همچنین بسیار جالب است که بدانی تمام افرادی که شاد و ثروتمند هستند، زمانی در زندگی خود این بیماری را شکست داده‌اند؛ پس تو هم می‌توانی!

دانلود فایل PDF این مقاله

حجم این فایل: ۸۳۵ کیلوبایت (بسیار کوچک)

سلامت این فایل تایید شده است.

برای دانلود این فایل روی دکمه زیر کلیک کنید:

۱۰ نکته مهم برای پولدار شدن و رسیدن به ثروت بیشتر
۱۰ نفر امتیاز داده
میانگین: ۵ امتیاز از ۵

این پست می تواند برای شما مفید باشد:  پیام نوروزی سال 97
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.
پیشنهاد می کنیم قبل از ارسال دیدگاه، ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید