قانون روند تکامل چیست؟

قانون تکامل و بهترین زمان برای شروع کسب‌وکار

آیا تاکنون به روند تکامل و رشد یک دانه و تبدیل‌شدن آن به یک درخت پرثمر، توجه کرده‌اید؟ یا تاکنون به رشد خودتان که از یک تک‌سلول آغاز شده و طی روندی اعضای بدن را شکل داده‌اند، توجه کرده‌اید؟ یا تاحالا به روند شکل‌گیری جهان امروزی فکر کرده‌اید؟

قانون روند تکامل

جهان بر اساس قوانینی ثابت و پایدار خلق‌شده است و قانون روند تکامل یکی از قوانین بسیار مهم آن است!

قانون تکامل می‌گوید در این جهان، هر چیز برای رسیدن به هدفش باید تکاملش را طی کند؛ یعنی باید ابتدا روندی تدریجی را طی کند و طی گذشت مدت زمانی خاص به تکامل برسد. اما اکثر ما آدم‌ها این قانون را نادیده گرفته و دوست داریم سریعاً به هدفمان دست یابیم؛ مثلاً دوست داریم یک‌شبه ثروتمند شویم یا یک‌شبه لاغر یا چاق شویم و… .

اما بر اساس قانون تکامل، هیچ‌چیز بدون طی کردن روند تکامل باقی نمی‌ماند. برای مثال، یک پروانۀ بسیار زیبا را در نظر بگیرید، این پروانۀ جذاب و زیبا، همان کرم ابریشم است که روزی برای خود پیله‌ای ساخت و درون آن پیله روند تکامل خود را طی کرد و اکنون قادر به پرواز کردن است.

اگر به هرآنچه که در اطرافتان وجود دارد توجه کنید، مصداق این قانون را در آن خواهید یافت! این مثال‌ها به ما می‌آموزد که جهان بر اساس قانون روند تکامل خلق‌شده است و برای آن هیچ راه فراری وجود ندارد.

من در این برنامه سعی کرده‌ام با نگاهی شکافنده، به عمق این مفاهیم برویم و با تحلیل و بررسی وقایع زندگی‌مان، حقایق این قانون را دریابیم؛ همچنین سعی کرده‌ام ابعاد این قانون را در مبحث ثروت بررسی و شرح دهم.

نکته بسیار مهمی که وجود دارد، این است که برای کسب ثروت در قدم اول، باید از همان‌جایی شروع کنید که اکنون هستید!

روند تکامل اساس کار این جهان است

جالب است بدانید تنها علتی که بسیاری از افراد می‌خواهند بدون طی کردن روند تکامل‌شان ثروتمند شوند، این است که آن‌ها اساس کار این جهان را درک نکرده‌اند؛ زیرا اگر قوانین این جهان را بشناسند و از آن آگاهی پیدا کنند، بسیاری از اقدام‌های مخرب و نادرست را در زندگی و کسب‌وکارشان انجام نمی‌دهند.

در ادامۀ این برنامه سعی کرده‌ام که مفاهیمی پایه‌ای را شرح دهم که اساس موفقیت برای یک کسب‌وکار نوپا است؛ برای مثال، توضیح داده‌شده است که گرفتن وام در شروع کسب‌وکار، مانند زهری است که به ایده‌های خلاقانه و ثروت آفرین خود می‌خورانید.

این برنامه با ذکر مثال‌های فراوان از افراد موفقی چون جف بزوس، بیل گیتس، استیو جابز، کنراد هیلتون و… درس‌هایی را به شما خواهد آموخت که لازمۀ موفقیت در کسب‌وکارتان است.

به نظر من تنها معلمی که می‌تواند درس‌های لازم برای تبدیل‌شدن به یک ثروتمند خودساخته را به شما بیاموزد، همان لحظه‌ای است که با خودباوری و تعهد، کسب‌وکارتان را از همان‌جایی که هستید، با همان امکاناتی که دارید و در همان وضعیتی که هستید، شروع می‌کنید.

این لحظات بسیار ارزشمند و طلایی، چالش‌هایی که باید بگذرانید و مسائلی که باید حل کنید، همان شالوده‌ای است که کسب‌وکار عظیم آیندۀ خود را بر روی آن بنا خواهید کرد.

به همین دلیل، افرادی که بدون طی کردن روند تکامل و با دریافت وام می‌خواهند کسب‌وکارشان را شروع کنند، این شالوده را در اختیار ندارند و ساختمانی بدون پایه و اساس را بنا نهاده‌اند که صد درصد محکوم به شکست و نابودی است.

در این برنامه توضیح داده‌ام که لازمۀ شروع کسب‌وکار، سرمایۀ اولیه نیست؛ بلکه خودباوری، اعتمادبه‌نفس و آرامش درونی است؛ درحالی‌که وام، تنها چیزی که به شما می‌افزاید، نگرانی‌ها و درگیری‌های بیشتر است و بر اساس قانون جذب این ترس‌ها و نگرانی‌ها باعث مشکلات بیشتر در آینده خواهد بود.

تأکید می‌کنم، تنها لازمۀ پیشرفت و رسیدن به ثروت دائمی، ایمان، آرامش و باورهای قوی است که از همان تعهدی که برای خود ایجاد کرده‌اید به وجود می‌آیند. پس مراقب باشید که با دست خود، ثروت و نعمت را از خودتان دور نکنید و چشمانتان را بر ایده‌های خلاقانه و ثروت آفرین خود نبندید.

کسب‌وکارتان را مانند یک جوجه ببینید! تنها کمکی که می‌توانید به یک جوجه برای خارج شدن از تخم کنید، این است که اجازه دهید روند تکامل خود را طی کند و آمادۀ خروج از تخم شود؛ چون اگر بخواهید زودتر از موعود، آن را از تخم خارج کنید، آن جوجه خواهد مرد.

دوستدار شما،
سید محمد موسوی

این برنامه برای چه افرادی مفید است؟

– افرادی که به دنبال اخذ وام هستند.
– افرادی که کارمند هستند یا به دنبال شروع کسب و کار جدید هستند.
– افرادی که به دنبال سرمایۀ اولیه برای شروع کسب و کارشان هستند.
– افرادی که می خواهند موفق و ثروتمند شوند.
– افرادی که دسته‌چک دارند.

قانون تکامل و اثر آن در زندگی و کسب‌وکار

در این ویدیو با قانون تکامل بیشتر آشنا می‌شوید و نکات بسیار مهمی را می‌آموزید که کمکتان می‌کند کسب‌وکارتان را با خیال راحت شروع کنید و موفقیت‌های بیشتری را در زندگی‌تان کسب کنید.

بخش دانلودها

فایل صوتی

حجم این فایل: 55 مگابایت

سلامت این فایل تایید شده است.

مدت زمان: 23 دقیقه

برای دانلود فایل صوتی روی دکمه زیر کلیک کنید:

دانلود فایل

شما می‌توانید برای دانلود این فایل، این QR Code را اسکن کنید.
(راهنمای استفاده)

فایل ویدیویی

حجم این فایل: 75 مگابایت

سلامت این فایل تایید شده است.

مدت زمان: 28 دقیقه

برای دانلود فایل ویدیویی روی دکمه زیر کلیک کنید:

دانلود فایل

شما می‌توانید برای دانلود این فایل، این QR Code را اسکن کنید.
(راهنمای استفاده)

این پست در آبان‌ماه 1401 بروزرسانی شده است.

برچسب‌های مرتبط: قانون تکامل , روند تکامل در زندگی , قانون تکامل چیست؟ , تکامل چگونه طی می‌شود؟ , تکامل در جهان هستی , اثر قانون تکامل در کسب و کار , شیوۀ شروع کسب و کار جدید

جهان بهتر در تلگرام

پیشنهاد می‌کنیم جهان بهتر را در تلگرام نیز دنبال کنید؛ با عضویت در این کانال، علاوه بر اطلاع از جدیدترین مطالب سایت، روزانه از آموزش‌های رایگان اما ارزشمند نیز بهرمند می‌شوید و جهان بهتر را همیشه در دسترس خواهید داشت؛ جهان بهتر بدون تبلیغات فعالیت می‌کند.

3 دیدگاه

دیدگاه‌تان را اینجا ثبت کنید

خوشحال می‌شویم که دیدگاه‌تان را دربارۀ این مطالب برای ما بنویسید؛ البته پیشنهاد می‌کنیم قبل از ارسال دیدگاه، قوانین ارسال دیدگاه را نیز مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

  جدیدترین دیدگاه‌ها

  • سید محمد موسوی
   سید محمد موسوی گفته:

   سلام دوست عزیز
   خوشحالیم که اکنون عضو خانواده صمیمی جهان بهتر هستی…
   ما رو از نتایجت (هرچند کوچک) بی خبر نگذار!
   با آرزوی بهترین‌ها برای شما

 1. vahid naderi
  vahid naderi گفته:

  سلام
  من قبلا وام برداشتم نتونستم هیچ کاری باهاش انجام بدم
  به نظرم حرفایی که توی این فایل گفته شده صحت داره
  دیدن این فایل خیلی به موقع بود چون بازم وسوسه شدم واقعا میخواستم وام بردارم
  خیلی ممنون از شما